PL-voorzitter: Droom Brunswijk voor president, vervlogen
De partijleiding is zaterdag tijdens een partijraadsvergadering wederom ingegaan op de breuk tussen de ABOP en de PL. Er is uitgelegd dat Brunswijk grote druk kan leggen op president Chan Santokhi om zijn wil gedaan te krijgen. De aanleiding van de breuk is dat PL geweigerd heeft om de partij op te heffen en de leiding en de achterban voortaan onderdeel zouden worden van een nieuwe partij onder voorzitterschap van Brunswijk. Benadrukt is dat voor niemand wordt gebogen, alleen voor God.
Somohardjo jr merkt op dat hij over informatie bezit die hij "wel of niet" kan delen: hij weet bijvoorbeeld dat een regeringsfunctionaris in twee strafzaken verdachte is en vecht voor zijn leven, wie voordeel heeft aan de skalians of wie de miljoenen bij Sozavo heeft gestolen die bestemd waren voor het binnenland. Er zijn geen PL-ers betrokken, deelt hij mee. Hij merkt op dat 'de opponenten' meer verdeeldheid gaan willen brengen en van alles gaan verdelen zoals Bazokaarten en grondpapieren.
"Wij hebben mensen gemaakt tot vicepresident, tot president, tot voorzitter van het parlement," merkt Bronto op. "Maar op het moment dat wij niet voor ze willen buigen, niet voor ze willen knielen, dan trappen ze ons, net als op zwarte aarde." De partij gaat alleen maar groter worden stelt hij: "Ze beseffen niet dat ze een strategische fout hebben gemaakt. Een politieke blunder om ons zo te behandelen. Zij beseffen niet dat dit het begin is van hun einde." Hij instrueert de samenleving en de PL'ers vooral om alles wat gegeven wordt te nemen en "fu yagi den" op 25 mei 2025.
Paul Somohardjo deelt mee: "We zijn als vrienden uit elkaar gegaan maar in de tussentijd a gers wan wraak de na vp. Want de droom van president is vervlogen. En dat e hat' en. En ik kan hem niet helpen. ABOP en PL zouden de grootste combinatie kunnen zijn. Bee zei dat ABOP 17 zetels gaat halen. Blijf dromen." Die wraakactie heeft dus volgens Somohardjo geresulteerd in de ontheffingen van partijtoppers en het ontslag van de Biza-minister.
"We weten al wat de rol is van de ABOP, we weten al dat de ABOP ons niet mag," merkt de partijvoorzitter op. Hij vraagt zich af wat de rol is van de VHP omdat die ondanks de duidelijke problemen in de coalitie zich mak opstelt, maar benadrukt dat de PL "vrienden wil blijven" met de oranje partij. Hij heeft grote bewondering voor president Santokhi die ondanks de kritiek van de vp op hem en de VHP de vrede wil bewaren en "rustig blijft".
Somohardjo heeft uitgelegd dat de PL nooit ruzie heeft gehad met de VHP en altijd achter de oranje partij heeft gestaan, ook terwijl de VHP zelf door moeilijkheden ging. Hij zegt te begrijpen dat 'Chan' de coalitie in stand wil houden tot het einde van deze regeerperiode. De PL staat daar wel voor open. "We willen echt de vriendschap met de VHP behouden," benadrukt Paul. "Zelfs de president zegt: 'Paul laten we opnieuw beginnen, laten we een commissie vormen om samen weer opnieuw te beginnen. Ook met ABOP'. Ik heb gezegd: president, ik wil wel, maar mi no kan tan in wan oso, te trobi de nyan sref' e brok' a preti. Dat kunnen we niet doen dus ik laat het aan u over."
Vandaag
-
06:52
President: Lagere goudroyalty kan juist meer inkomsten opleveren
-
04:54
Afwisseling van zon en lokale buien
-
02:56
Cuba meldt vijfde dode na vuurgevecht met Florida-geregistreerde speedboot
-
00:58
Slachtoffer straatberoving raakt buiten bewustzijn
-
00:01
Simons benadrukt ordening mediaveld en journalistiek via accreditatie
Gisteren
- VSB: prijsstijging consumptiegoederen gevolg van bredere economische factoren
- Groeiende vraag naar Chinese EV’s zet druk op Tesla; BYD lanceert innovatieve Blade Battery
- Vrouwen cruciaal voor agrosector, maar eerlijke vergoeding blijft uitdaging
- Koopkrachtversterkingambtenaren kost SRD 1,8 miljard; regering wil verspilling aanpakken
- Reactie op 'Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?'
- Iraniërs rouwen om Khamenei tijdens eerste vrijdaggebeden sinds begin oorlog
- Logopedie veel breder dan alleen leren praten
- Woning volledig afgebrand na vermoedelijke kortsluiting
- Rotary eert Wilgo ‘Hoppie Hopman’ Koster voor 40 jaar inzet voor jeugd
- Drie woningen verwoest door brand in Nieuw Nickerie
- Studenten Arthur A. Hoogendoorn Atheneum voeren strijd tegen Oropouche-virus
- Warm weer met kans op lokale regenbuien
- World Disaster Report waarschuwt voor klimaatimpact in Latijns-Amerika
- Column: Een rechtszaak die censuur betekent
- Regering geeft koopkracht, nog geen loonsverhoging
Eergisteren
- Xillan Macrooy sluit SABI Literatuurfestival 2026 af met wervelende muzikale lezing
- WHO bevestigt 13 aanvallen op gezondheidsvoorzieningen in Iran
- Franse scholieren bezoeken Suriname Diplomaten Instituut
- Langzamere groei centraal op Chinees Volkscongres
- De triasleer: Scheiding of spreiding der machten?
- IMF sluit kantoor in Suriname eind april
- Sri Lanka beschermt Iraans schip te midden van VS-Iran conflict
- Zwager in borst gestoken tijdens uit de hand gelopen Phagwafeest
- Waarom de VS en Israël het conflict met Iran als een religieuze oorlog framen
- Afwisseling van zon en buien verwacht
- Menke: Suriname vast in ‘mamio-politiek’, tijd voor overgangskabinet
- Column: Harde realiteit
- Jones: Strafrecht geen middel om critici het zwijgen op te leggen