Verwoestende aardbevingen in Venezuela, wereld reageert: minstens 164 doden
De Venezolaanse waarnemend president, Delcy Rodríguez, bevestigde het dodental en het hoge aantal gewonden. Zij kondigde ook de sluiting aan van de internationale luchthaven Simón Bolívar in Caracas vanwege schade. De USGS waarschuwde voor “een groot aantal slachtoffers en uitgebreide schade” met een waarschijnlijk “wijdverspreide ramp”. Landen wereldwijd hebben hun medeleven betuigd en hulp aangeboden.
Argentinië
In een verklaring heeft president Javier Milei zijn "diepste solidariteit" betuigt met het Venezolaanse volk. Hij reikt de hand in solidariteit uit te midden van de natuurramp, "ondanks eventuele verschillen tussen onze regeringen".
Guyana
President Irfaan Ali heeft zijn solidariteit met de bevolking van Venezuela betuigd. "Als buren zijn we diep bedroefd door de omvang, de kracht en de verwoesting die zijn aangericht door de twee krachtige aardbevingen die gisteren en tot nu toe Caracas hebben getroffen, waarbij tientallen levens zijn verloren en honderden mensen gewond zijn geraakt."
"Als buren staan we klaar om hulp te bieden binnen onze mogelijkheden. Onze liefde, gebeden en gedachten zijn bij de families van de getroffenen en de bevolking van Venezuela."
President Irfaan Ali heeft zijn solidariteit met de bevolking van Venezuela betuigd. "Als buren zijn we diep bedroefd door de omvang, de kracht en de verwoesting die zijn aangericht door de twee krachtige aardbevingen die gisteren en tot nu toe Caracas hebben getroffen, waarbij tientallen levens zijn verloren en honderden mensen gewond zijn geraakt."
"Als buren staan we klaar om hulp te bieden binnen onze mogelijkheden. Onze liefde, gebeden en gedachten zijn bij de families van de getroffenen en de bevolking van Venezuela."
Bolivia
President Rodrigo Paz zei dat de harten van het volk uitgaan naar de getroffen families in Venezuela en dat het land "waakzaam blijft en klaarstaat om alle nodige steun te bieden".

De eerste aardbeving had een magnitude van 7,2 en vond plaats op een diepte van 22 km. Minder dan een minuut later volgde een aardbeving met een magnitude van 7,5 op een diepte van ongeveer 10 km. (Foto's: Reuters)
Brazilië
President Luiz Inacio Lula da Silva heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken en de ambassade in Caracas opdracht gegeven te onderzoeken welke hulp Brazilië kan bieden.
Colombia
Het districtsinstituut voor risicobeheer en klimaatverandering van het land heeft zijn noodhulpteam geactiveerd en contact opgenomen met de Venezolaanse autoriteiten om "de noodzakelijke technische en operationele ondersteuning te coördineren".
“Het doel is om alle noodzakelijke hulp te bieden en onze teams beschikbaar te stellen om deze situatie te ondersteunen”, aldus het rampenbestrijdingsagentschap in een bericht op X. “We willen de inwoners van Bogota ook geruststellen: na de aardbeving die in de hoofdstad is gevoeld, is er geen schade of structurele schade gemeld. De stad functioneert normaal.”

Mensen wachten op medische behandeling in een veldhospitaal in La Guaira.
Cuba
Minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodriguez zegt dat Cubaanse gezondheidswerkers in Venezuela “volledig gemobiliseerd zijn en medische hulp verlenen aan de getroffen bevolking”.
In een bericht op X betuigde Rodriguez zijn “diepste medeleven en solidariteit met de regering en het broederlijke volk van de Bolivariaanse Republiek Venezuela voor het verlies aan levens en de schade veroorzaakt door de aardbeving”.
Ecuador
President Daniel Noboa heeft aangekondigd dat Ecuador snel humanitaire hulp naar Caracas stuurt.
“Ik heb geregeld dat er onmiddellijk humanitaire hulp wordt gestuurd om deze noodsituatie aan te pakken”, schreef hij op X. “Ecuador zal reageren met de snelheid en toewijding die dit moment vereist, want ondanks de enorme verschillen moet menselijkheid altijd de leidraad zijn voor het handelen van een leider.”

Waarnemend president Delcy Rodriguez zei dat het zwaarst getroffen gebied La Guaira is, ten noorden van Caracas aan de Caribische kust van Venezuela. Ze beschreef La Guaira als een "rampgebied" waar reddingswerkers "levens proberen te redden".
El Salvador
President Nayib Bukele heeft gezegd dat zijn land Venezuela hulp heeft aangeboden via het ministerie van Buitenlandse Zaken. “300 reddingswerkers en paramedici, samen met 50 ton aan apparatuur, medicijnen en essentiële benodigdheden, staan klaar om naar Caracas te vertrekken”, zei Bukele in een bericht op X.
Italië
Premier Giorgia Meloni schreef op X dat ze de situatie met “diepe bezorgdheid” volgt en eraan werkt om “zo snel mogelijk alle kanalen voor humanitaire hulp en bijstand aan onze landgenoten te activeren”.
Mexico
President Claudia Sheinbaum betuigde haar solidariteit met het Venezolaanse volk. “Het Secretariaat van Buitenlandse Zaken heeft contact gehad met de regering van het broederland en ik heb al opdracht gegeven voor de voorbereiding van de noodzakelijke hulp”, schreef ze in de post, oorspronkelijk in het Spaans.
"Voorlopig hebben ze om steun gevraagd van gespecialiseerd personeel op het gebied van redding en gezondheidszorg. Mexico is altijd solidair en zal dat ook blijven."

Venezolanen renden de straten op tijdens de aardbevingen toen gebouwen instortten. Velen waren te bang om terug te keren naar de gebouwen die nog overeind stonden toen de reddingswerkzaamheden begonnen.
Panama
President Jose Raul Mulino is de nieuwste buitenlandse leider die reageert op de crisis in Venezuela.
In een bericht op X bracht Mulino Panama’s “diepste solidariteit en steun” over aan Venezuela, terwijl hij aanbood humanitaire hulp te sturen.
Pakistan
Premier Shehbaz Sharif zei dat hij “diep bedroefd was door de verwoesting en het verlies aan mensenlevens veroorzaakt door de aardbevingen in Venezuela”.
"Namens het volk van Pakistan betuig ik ons oprechte medeleven aan de regering en het volk van Venezuela, vooral aan de families van de slachtoffers. We bidden voor de gewonden en zijn solidair met alle getroffenen in deze moeilijke en uitdagende tijd", zei hij op X.

De epicentra van de aardbevingen lagen volgens de United States Geological Survey in de deelstaat Yaracuy, ten westen van Caracas. (Foto: Reuters)
De premier en de minister van Buitenlandse Zaken betuigden hun solidariteit met Venezuela en boden hulp aan. “Al mijn steun, en die van Spanje, aan het Venezolaanse volk na de verwoestende aardbevingen van vanavond”, schreef premier Pedro Sanchez op X.
“Onze gedachten zijn bij de slachtoffers en hun families.”
Jose Manuel Albares, de minister van Buitenlandse Zaken, zei dat het Spaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking “bereid is om alle noodzakelijke noodhulp te verlenen”.
Uruguay
De president van Uruguay, Yamandu Orsi, sprak zijn solidariteit uit met de Venezolaanse autoriteiten en burgers. Hij zei dat Uruguay bereid is “om samen te werken op elke manier die de Venezolaanse regering nodig acht”.
Verenigde Staten
President Donald Trump plaatste een bericht op zijn Truth Social-account, waarin hij zijn bezorgdheid uitte over de ramp in Venezuela.
Trump zei dat de aardbevingen “enorm van omvang waren en een verwoestend aantal doden hebben achtergelaten”. De VS ‘staat klaar, bereid en in staat om te helpen’, en Amerikaanse overheidsinstanties hebben de opdracht gekregen ‘zich klaar te maken om snel actie te ondernemen’, zei hij.
Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schreef op X dat de VS “onmiddellijk” zoek- en reddingsteams, medische hulpmiddelen en humanitaire hulp inzet.

Reddingswerkers in Caracas brengen een gewonde man naar een ziekenhuis op 24 juni 2026, nadat Venezuela werd getroffen door aardbevingen met een kracht van 7,2 en 7,5. (Foto: AP)
President Recep Tayyip Erdogan betuigde zijn medeleven met de slachtoffers van de aardbevingen.
“Ik deel oprecht het verdriet van degenen die hun leven hebben verloren bij de twee afzonderlijke aardbevingen die Venezuela hebben getroffen, en ik betuig mijn condoleances en wensen voor een spoedig herstel aan het vriendelijke volk en de regering van Venezuela, waarbij ik dringende genezing wens voor de gewonden”, schreef Erdogan in een bericht op X, oorspronkelijk in het Turks.
China
Woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Guo Jiakun, zei dat China “klaar” is om Venezuela te helpen.
“China heeft kennis genomen van de berichten over de aardbevingen en betuigt zijn medeleven aan de Venezolaanse regering en de getroffen bevolking”, zei Guo. Hij voegde eraan toe dat de regering nauw communiceerde met de Chinese ambassade in Caracas, en dat er geen berichten waren dat Chinese staatsburgers in Venezuela gewond raakten of omkwamen bij de aardbevingen.

Reddingswerkers zoeken in het puin naar slachtoffers na twee opeenvolgende zware aardbevingen in Venezuela. (Foto: AP)
"Wij geloven dat onder leiding van de Venezolaanse regering het volk snel zal herstellen en opnieuw zal opbouwen. We staan klaar om te zien wat we kunnen doen om op passende manieren te helpen in het licht van de nood van Venezuela."
India
Premier Narendra Modi uitte zijn verdriet over de aardbevingen en zei dat New Delhi klaar was om Venezuela te helpen. “We bidden voor een spoedig herstel van de gewonden en zijn solidair met alle getroffenen in deze moeilijke tijd”, schreef Modi. “India staat klaar om alle mogelijke hulp te verlenen.”
Venezuela ligt in een seismisch actieve zone langs de grens van de Caribische en Zuid-Amerikaanse tektonische platen. Hoewel aardbevingen geen ongewoon fenomeen zijn, is de kracht van deze dubbele beving uitzonderlijk. De infrastructuur en hulpdiensten in Venezuela kampen met beperkingen door jaren van economische en politieke crisis, wat uitdagend is voor de rampenbestrijding.
De Venezolaanse autoriteiten werken samen met internationale organisaties om de situatie onder controle te krijgen. Hulpgoederen, medische teams en reddingswerkers arriveren geleidelijk. Tegelijkertijd wordt in het hele land aandacht besteed aan schade-inspecties en het opvangen van duizenden ontheemden. De komende dagen worden cruciaal voor de humanitaire respons en wederopbouw.
Vandaag
-
10:50
Krachtige aardbeving in Noord-Japan, tien gewonden
-
10:15
Verwoestende aardbevingen in Venezuela, wereld reageert: minstens 164 doden
-
09:38
Misiekaba vraagt SRD 3,2 miljard extra voor hervorming gezondheidszorg
-
08:50
Notities uit de behandelkamer: De regen kwam onverwacht
-
07:16
Ministerie dat economie moet aanjagen krijgt slechts 0,4% van staatsbegroting
-
06:00
Baitali legt zich neer bij uitvoering Van 't Hogerhuysstraat, maar zet juridische strijd voort
-
05:23
Soeropawiro: lopende grondconversieaanvragen worden opnieuw beoordeeld
-
04:25
Wisselvallig weer na in de ochtend regenbuien
-
03:18
China neemt Amerikaanse kroon over voor snelste supercomputer ter wereld
-
01:34
Pokie: bijna 2.000 klachten onderzocht, bestanden worden opgeschoond
-
00:59
Column: Selectieve rechtvaardigheid van de VAR
-
00:26
Derde helft WK 2026: Zuid-Afrika wint historisch duel van Zuid-Korea en bereikt knock-outfase
-
00:10
Derde helft Wk 2026: Mexico wint overtuigend van Tsjechië en sluit groepsfase foutloos af
-
00:01
Misiekaba wil verpleegkundigen historisch beter belonen; nieuwe loonreeks naar regering
Gisteren
- Flessenhals Hormuz: schop onder de wereld om eindelijk te handelen
- Twee krachtige aardbevingen treffen Venezuela, gebouwen ingestort
- Tsang wil onderzoek naar UNESCO-risico voor historisch Paramaribo
- Derde helft WK 2026: Marokko breekt taai Haïti na spectaculaire strijd
- Derde helft WK 2026: Brazilië langs Schotland naar knockout-fase
- Contract voor aanpak Van 't Hogerhuysstraat getekend; Kuldipsingh kan snel van start
- Vakonderwijs krijgt impuls door samenwerking regering, Staatsolie en TotalEnergies
- Emoties en dreigementen in DNA: Wie bewaakt de waardigheid van het parlement?
- Derde helft WK 2026: Bosnië wint cruciale duel van Qatar dat veerkracht toonde
- Derde helft WK 2026: Canada ondanks nederlaag door naar de volgende ronde
- Arbeider in beeld als hoofdverdachte bij diefstal kluis aan Masonstraat
- Brunings: Eerste verkoop carbon credits; onderhandelingen met Bayer en Siemens in afrondende fase
- Derde helft WK 2026: Laatste groepswedstrijden zetten koers naar knock-outfase
- Suriname kan niet groeien zonder beter onderwijs
- Alibaba vecht Amerikaanse militaire blacklisting aan
- Wallerlei-Kumbangsila draagt na dertien jaar directeurschap bij COVAB over
- OWRO vraagt SRD 1 miljard extra: huidige begroting onvoldoende voor infrastructuurambities
- Buien en onweer trekken over het land; kans op wateroverlast
- Baarden, tatoeages en professionaliteit binnen politiekorps: tijd voor een moderne benadering
- OAS roept op tot herstel van democratie in Cuba, Nicaragua en Venezuela
- Inflatie stijgt naar 11,4 procent; prijzen in mei met 1,3 procent omhoog
- Derde helft WK 2026: Colombia breekt Congolees verzet en zet grote stap richting achtste finales
- SEOGS groeit uit tot breed zakelijk platform rond energieontwikkeling
- Tsang verwacht na vonnis snelle hervatting IDB-project van 't Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Enorme werkloosheid onder de jeugd en de vastgelopen arbeidsmarkt
- Derde helft WK 2026: Kroatië wint nipt van Panama en zet koers naar knock-outfase in Groep L
- DSB boekt recordwinst van bijna SRD 789 miljoen en keert dividend uit
- Simons en Mitchell zien kansen voor nauwere samenwerking binnen Caricom
- Regering wil achterstallige betalingen examinatoren uiterlijk vrijdag afhandelen
- Derde helft WK 2026: Engeland slaagt er niet in de Ghanese muur te slopen
- Verkaveling FAI gaat niet door
- Derde helft WK 2026: Portugal verpulvert Oezbekistan met 5-0
- Op zoek naar de narrow corridor
- Nieuwe gasvondst Petronas in Blok 52: president Simons maakt ontdekking bekend tijdens opening SEOGS
- Noersalim: meer dan 25 corruptiedossiers bij LVV
- Rechter stelt Staat in gelijk en schorst executie in zaak Baitali
- Ramdin opent OAS-vergadering: Samenwerking is geen keuze, maar noodzaak
- Monorath vraagt SRD 521 miljoen extra voor versterking veiligheidsdiensten
- Bee scherpt aanpak spookambtenaren aan: salarissen sneller geblokkeerd
- Derde helft WK 2026: Iraakse passie en hoop onwankelbaar bij WK-debuut na 40 jaar
- Oprichter en leadzanger van The Merrymen overleden
- Benoeming Steve Meye leidt tot debat over Surinames positie over Palestina
- Warm weer met Saharastof, lokaal kans op onweersbuien in het binnenland
- Pakistan: Landelijk alarm wegens dreiging zware regenval en overstromingen
- Derde helft WK 2026: Algerije toont veerkracht en zet achterstand om in winst tegen Jordanië
- Column: Rij voor Tulip een spiegel voor het land
- Veerverbinding Albina-St-Laurent blijft beperkt; nieuwe veerboot pas in september operationeel