Vijfvoudig wereldkampioen Brazilië -de enige deelnemer van alle edities-, moet tegen Schotland nog volop aan de bak in groep C. Na een gelijkspel tegen Marokko en een weinig overtuigende overwinning op Haïti, moest de recordhouder tegen Schotland minstens een punt uit het treffen meenemen om de volgende ronde te bereiken. Vanwege de matige prestaties van de Zuid-Amerikanen in de recente edities van het WK, vragen velen zich af of de huidige generatie goed genoeg is om de beker op het continent te houden. Schotland begon het toernooi goed met een overwinning op Haïti, maar moest in Marokko zijn meerdere erkennen en is met 3 punten nog niet zeker van een plaats in de knockout fase. Er staat dus genoeg op het spel om er een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. Na een 0-2 ruststand was de eindstand 0-3 in het voordeel van de Brazilianen. 

Brazilië begon zoals verwacht aanvallend, maar de Schotten boden aanvankelijk goed tegenstand, totdat Scott McKenna in de 7e minuut -onder druk van de jeugdige Rayan- een cadeautje gaf aan Brazilië en Vinícius Júnior er als de kippen bij was om het uit te pakken: 0-1. Nog voor de drinkpauze blunderde de Schotse defensie nogmaals, waardoor Vinícius nogmaals het net vond, maar de VAR kwam de Schotten te hulp en zorgde ervoor dat scheidsrechter César Palazuelos uit Mexico, het doelpunt afkeurde. 



Na de drinkpauze kwam Schotland beter opzetten en gaf de Braziliaanse defensie handenvol werk, maar de aanvallers slaagden er niet in om de Braziliaanse sluitpost Alisson Becker, aan het werk te zetten. Zoals altijd combineerde en creëerde Brazilië veel, maar de afronding was niet om over naar huis te schrijven. In blessuretijd sloeg Vinícius alsnog toe en kopte het leder na een voorzet van Bruno Guimarães, achter doelman Angus Gunn: 0-2. In de laatste seconden van de eerste speelperiode had de jeugdige Rayan de mogelijkheid om zijn WK-debuut op te luisteren met een doelpunt, maar dat werd hem niet gegund door doelman Gunn.

Vinícius Júnior heeft twee doelpunten op zijn naam staan in deze wedstrijd.

Na de rust gingen de Schotten op zoek naar een beter resultaat en hadden ook enkele goede mogelijkheden om hun verblijf op het toernooi te verlengen. In de 51ste minuut had Brazilië een goede kans om de wedstrijd op slot te doen, maar Vinicius faalde om zijn derde doelpunt van de wedstrijd te maken. In de 60ste minuut was het Matheus Cunha die op aangeven van Guimarães alsnog de 0-3 stand op het scorebord bracht. Schotland had luttele minuten later een goede mogelijkheid om een doelpunt te maken, maar Scott McTominay vond doelman Becker op zijn pad.

Matheus Cunha scoort het derde doelpunt en maakt een dansje.


McTominay had zijn vizier niet op scherp en kon het leder enkele minuten later van dichtbij, ook niet in het doel krijgen. De Schotten gaven het niet op en bleven het proberen, maar doelman Allison liet niets door. Aan de zijde van Brazilië mocht Neymar -voor het eerst in 3 jaren- het laatste kwartier meedoen en kreeg bijval van het publiek. De laatste Schotse kans was voor McTominay, maar ook deze keer kwam hij niet langs doelman Allison, waardoor Brazilië de wedstrijd met 3-0 won.

Mireille Hoepel