Derde helft WK 2026: Turkije ondanks winst op USA, naar huis
Turkije in het hol van de leeuw tegen gastland USA in het Los Angeles stadion. Na twee wedstrijden in groep D, staat Turkije nog altijd zonder punten op de laatste plaats en mag het zich ongeacht de uitslag opmaken om het toernooi te verlaten. De mede-organisator USA, staat onbevreesd op de eerste plaats met 6 punten en is ongeacht de uitslag, zeker van een plek in de knockout fase. Er stond dus niet zoveel op het spel in deze wedstrijd die geleid werd door scheidsrechter Mustapha Ghorbal uit Algerije. Na een 2-1 ruststand won Turkije de ontmoeting met 3-2.

De Amerikanen traden aan met een B-elftal. Reeds in de eerste minuut kwam Giovanni Reyna in scoringspositie, maar zijn inzet werd door doelman Uğurcan Çakır, verwerkt tot hoekschop. Uit de daarop volgende hoekschop scoorde USA toch nog via verdediger Auston Trusty, die in de 3e minuut met een strak schot doelman Uğurcan Çakır het nakijken gaf: 0-1. In de 10e minuut gaf Arda Güler de Turkse toeschouwers een rede om te juichen, toen hij op aangeven van Barış Yılmaz, zijn land langszij bracht: 1-1. Güler is de jongste Turk die ooit een doelpunt maakte op een eindronde. Meteen na de drinkpauze brak Eren Elmalı door en legde het leder terug op Orkun Kökçü, die zijn land op voorsprong bracht: 2-1. Hierna waren er aan weerszijden nog enkele kansen, maar er werd niet meer gescoord.


Na de rust kwamen de Amerikanen aanvallender uit de kleedkamer en dreven de Turken terug op de eigen speelhelft. De Turkse defensie bezweek reeds in de minuut toen Sebastian Berhalter een slecht uitverdedigde bal, vanaf de tweede lijn in het doel trapte: 2-2. Hierna gingen de Amerikanen op zoek naar het winnende doelpunt en hadden bijna succes toen de ingevallen Christian Pulisic doorbrak in het Turkse strafschopgebied, maar er niet in slaagde het net te vinden. Ook daarna had de organisator nog enkele goede mogelijkheden om de wedstrijd in zijn voordeel te beslechten, maar de afronding deed hen de das om.

De Amerikaanse ploeg na het verlies.
Met nog een kwartier spelen namen de Turken het initiatief over van de gastheer en controleerden het spel, maar hun aanvallers konden geen potten breken. De beste kans in de reguliere tijd om alle drie punten mee te nemen was voor Yilmaz, maar na een inspannend duel slaagde hij er niet in om contact te maken met het leder, waardoor ook deze kans onbenut bleef. Toen velen dachten dat de wedstrijd gelijk zou eindigen, draaide Güler de Amerikaanse defensie dol, waarna Kaan Ayhan op aangeven van Can Uzun, de bal in het doel plaatse en de Amerikanen ontgoocheld achter liet: 3-2.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
06:56
Staatsbegroting 2026: financieel herstel zichtbaar, economische transformatie vraagt verdere uitwerking
-
04:58
Warm en overwegend droog, lokaal kans op korte bui
-
03:01
UNESCO: 2,4 miljoen Afghaanse meisjes uitgesloten van voortgezet onderwijs
-
01:04
Surinamers voorzichtig optimistisch, maar kiezen voor duurzame economische koers
-
00:00
DNA-vergadering ontspoort na ruzie over vergunningenbeleid
Gisteren
- Heldere communicatie gewenst bij grensprotocol met de Fransen
- Telesur en Liberty versterken internationale digitale verbindingen voor groei oliesector
- Somohardjo wil nationaal actieplan voor waarheidsvinding en slachtofferbescherming
- Dodentol aardbeving Colombia verdubbeld
- Brandweer blijft alert bij Ornamibo na grote brand en rookontwikkeling
- Landelijk onderzoek bevestigt dominante positie sociale media in Suriname
- Belangrijkste spelers om dit seizoen in het Europese voetbal in de gaten te houden
- Autobestuurder omgekomen bij aanrijding aan Kwattaweg
- Meer dan helft jonge Surinamers overweegt vertrek naar buitenland
- Chikungunya-uitbraak voorbij, virus circuleert nog
- Opnieuw warm en overwegend zonnig weer
- Europa maakt zich op voor nieuwe hittegolf na recordtemperaturen
- Column: Er is geen tweede Borger
- NIKOS perceptieonderzoek: Wantrouwen beheer olierijkdom; corruptie grootste bedreiging
Eergisteren
- Suriname vraagt om kennis uit diaspora - maar durft het die kennis ook werkelijk toe te laten?
- MinOWC en bedrijfsleven slaan handen ineen voor arbeidsmarktgerichte opleidingen
- 57 verkeersdoden in eerste helft 2026
- Eerste cao tussen IWWO en DP World Paramaribo rond
- CASAS: Onjuiste documenten vertraagden inzet vervangend SLM-toestel
- Zware aardbeving met kracht van 7,4 treft west-Colombia: minstens 111 doden en enorme schade
- Borger Breeveld speelde zijn laatste scène
- Gedetineerde ontsnapt tijdens werkzaamheden in Palmentuin (update)
- Tyfoon Dolphin raast over oost-China: meer dan een miljoen geëvacueerd
- Gestrande SLM-passagiers wachten sinds zaterdag op oplossing na uitval vluchten
- Verkoold lichaam aangetroffen na woningbrand in Albina
- Hoop op toekomst of wensdenken?
- Borger Breeveld, icoon van Surinaamse film en televisie, overleden
- Mulokot en partners: Vijfkilometerwet geen oplossing voor grondenrechten
- Maandag zonnig en droog, gevoelstemperatuur tot 41 graden
- Vakbond rapporteert 108 aanvallen op Palestijnse journalisten in juli
- Column: De mens als architect van onze eigen rampen
- Rapport vissterfte onthult ‘mogelijk’ grotere schade voor mens, dier en milieu