Oproep aan regering voor noodoplosssing Esther Stichting
Mensen die verschoond moeten worden, vieze ruimtes, onvoldoende schoon beddengoed, vuile toiletten, weinig verlichting, onvoldoende voeding en weinig personeel. Het lijstje kan nóg langer en dat is al jaren de situatie bij de Esther Stichting. Vanaf maandag is het personeel in actie. Er wordt vanaf drie uur 's middags niet meer gewerkt. De bewoners die vooral seniorenburgers zijn, sommigen in een rolstoel of met geamputeerde lichaamsdelen kunnen zich niet allemaal zelfstandig verzorgen. Het gaat vooral om kwetsbare ouderen en enkele jongere mensen met een beperking. De regering wordt opgeroepen om onmiddellijk een oplossing te zoeken.
“Wat ik heb aangetroffen is gewoon om te huilen. Het verplegend personeel heeft recht op toelage en salaris maar dit doe je niet als verpleegkundige of als bejaardenverzorgster. Maar deze mensen die hulpbehoevend zijn hebben recht op zorg. We kunnen de mensen niet in zo een situatie laten”, zegt Gloria Bottse van Tra Fas' De. Bottse die ook in de zorg heeft gewerkt, heeft samen met anderen, de bewoners vanaf maandag bijgestaan en waar nodig geholpen met de verzorging.
Woensdag heeft zij samen met advocaat Joan Nibte en de bewoners James Codrington en Sergio Isselt van de Esther Stichting een brief gericht aan de president, de minister van Sociale Zaken & Volkshuisvesting en de minister van Volksgezondheid. In de brief wordt gevraagd aan de minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, om ervoor zorg te dragen dat de bewoners de nodige medische hulp krijgen en dat er een structurele oplossing daarvoor gezocht moet worden.
"Bij ons recent bezoek aan de instelling hebben wij met eigen ogen gezien hoe zieke en hulpbehoevende patiënten in ernstige nood zijn achtergelaten. Wij verwachten dat uw ministerie met de hoogste urgentie een noodoplossing aandraagt om deze hartverscheurende situatie onmiddellijk te verlichten ", staat onder meer in de brief. Het ultimatum voor de regering om te reageren op de brief loopt vandaag af. Formeel is er nog geen reactie gekomen op de brief.
Vandaag
-
13:52
Tonnen SRD buitgemaakt bij straatberoving
-
12:46
Hongkongse criticus China, Jimmy Lai, veroordeeld tot 20 jaar cel
-
10:44
AZP wijst braindrain zorgpersoneel aan als hoofdreden lange wachttijden
-
08:51
Seguro wint in Portugal, Anutin zegeviert in Thailand
-
06:53
Dossier houtexport 15: Na vernietiging: eiswijziging of einde verhaal Jeva Trading?
-
04:55
Bewolkt weer met in de middag lokale buien
-
02:57
ExxonMobil neemt volledige controle over Guyana offshore vloot
-
00:59
Column: Wegkijken is medeplichtig
-
00:00
Assembleelid ontvangt bijkans SRD 95.000 netto per maand; Atompai wil wet herzien
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 910
- Japanse 'Iron Lady' Takaichi behaalt verbluffende verkiezingsoverwinning
- BLTO versoepelt acties deels vanaf dinsdag, strijd nog niet beëindigd
- Teruggeroepen Nutrilon-batches ook in Suriname, overheid monitort situatie
- Binnenbrand tijdig geblust door omstanders
- Zwavelzuur aangetroffen in bosschage te Geyersvlijt
- Portugal stemt in eerste presidentiële eindronde in 40 jaar; Japan start telling
- Trek de stekker uit de SLM-poppenkast
- Verkiezingen in Thailand en Japan: risico op politieke onzekerheid en versterking conservatieve leiders
- Zheng: hervormingswetten versterken rechtsstaat en internationale positie Suriname
- Vanmiddag kans op regen, overwegend bewolkte dag
- Japan in sneeuwstorm naar stembus in verkiezingstest voor premier Takaichi
- Asabina: Geen gelegenheidswetgeving, maar noodzakelijke versterking rechtsstaat
- SVJ 35 jaar: van verdeeldheid naar professionele eenheid in de journalistiek
Eergisteren
- Bouva in Dubai: Suriname zet in op regionale projecten voor toerisme, transport en sargassum
- Schermutseling bij school loopt uit de hand: man neergestoken, auto vernield
- Gewapende overval op goudveld Brownsweg: negen arbeiders gekneveld achtergelaten
- Reyme: perceptie van klassejustitie ondermijnt rechtsstaat
- Start ATC-opleiding voor versterking luchtvaart
- Een centrale verkiezingsautoriteit voor Suriname?
- Bezorgdheid over Nutrilon-babyvoeding in Suriname na internationale terugroepactie
- Caricom stuurt waarnemersmissie voor parlementsverkiezingen in Barbados
- Debat over procureur-generaal: waar liggen rechtsstatelijke grenzen?
- Gedeeltelijke vergunningenstop voor kip uit vogelgriepgebieden
- Mix van zon, bewolking en beperkte neerslagkansen
- Lahore viert heropleving van Basant festival na verbod van 18 jaar
- CBvS-verslag 2025: Economie groeit beperkt; druk overheidsfinanciën en inflatie neemt toe
- Ebu Jones: wetsvoorstellen noodzakelijk voor herstel vertrouwen in rechtsstaat