Organic: Politieke partijen welkom, maar krijgen geen podium
De Organic Movement heeft als verzamelplaats vandaag het André Kamperveenstadion. Verwacht wordt dat er veel mensen op de been zullen komen. Politieke partijen die de strijd ondersteunen, zullen geen podium krijgen in deze strijd. Hen wordt ook gevraagd om niet in politiek tenue te komen. Naast diverse vakbonden hebben DOE, A20, HVB en de NDP hun fysieke ondersteuning aangekondigd. Op een persconferentie zondagavond is duidelijk gemaakt dat de strijd niet gaat om het aftreden van de regering, maar dat ze moet doen wat ze beloofd heeft aan het volk. Indien ze dat niet kan, moet ze plaatsmaken.
Dave van Aerde zei dat met de onvoorwaardelijke liefde voor het land het volksprotest wordt gevoerd. Er moet afgerekend worden met wanbestuur, gebrek aan transparantie, nepotisme, vriendjespolitiek. President Chan Santokhi heeft het mandaat van het volk gekregen op basis van de beloften die zijn gedaan. Organic Movement wil dat de regering zich houdt aan haar woord. Er is een brief geschreven naar de president met zeven eisen. Er moet minstens aan drie van de eisen worden voldaan, waarna ingegaan kan worden op de dialoog met de regering.
Sergio Gentle antwoordde op een vraag over de veiligheid tijdens de protestmanifestatie dat er een ordedienst is. Niet zal worden toegestaan dat mensen rotzooi schoppen. Wat de veiligheid van het land betreft, voerde hij aan dat er veel politie en militairen op de been zijn. Diverse wegen worden ook afgesloten. Hij denkt niet dat er iets te vrezen valt wat de veiligheid betreft.
Over de handreiking van de NPS om te bemiddelen, zei Raoul Hellings dat er geen behoefte daaraan is, omdat er contact is met de regering. De eisen zijn gestuurd naar de president. Zodra drie eisen zijn ingewilligd wordt er om de tafel gezeten. Omdat de regering zich vaak niet aan haar woord houdt, is gesteld dat niet met lege handen in dialoog zal worden gegaan. Het pad van dialoog is altijd open gebleven.
Maisha Neus benadrukte dat de strijd die gevoerd wordt, geen politieke is. Het gaat om burgers die zijn opgestaan en van de regering eisen om de beloften die gedaan zijn, na te komen. Zij heeft de eisen die gesteld zijn aan de regering herhaald. Er zijn mensen die de lijst willen aanvullen, maar Organic Movement houdt zich in eerste instantie aan de zeven eisen.
Vandaag
-
16:29
Bronto Somohardjo: Generationele corruptie is het echte virus in Suriname
-
14:32
Simons kondigt verscherpte voorwaarden aan voor gronduitgifte
-
12:29
De Chinalco-controverse: tussen waarheid en gezag
-
10:47
Suriname en Chili verdiepen economische en politieke samenwerking
-
08:45
Ex-minister Kuldipsingh noemt uitspraken in DNA over dubbele salaris misleidend
-
06:52
Advocaat vraagt vrijspraak voor doodslag; OM eist 10 jaar gevangenisstraf
-
04:55
Zonnige vrijdag, het blijft droog
-
02:57
Amerikaanse vliegdekschip nabij Venezuela: signaal van macht
-
00:59
Column: De schuld van de boodschapper
-
00:00
Staatsolie keurt commercieel veld voor gasontdekking Sloanea-1 in Blok 52 goed
Gisteren
- Auto vliegt in brand tijdens reparatie aan Khiraweg
- Suriname wint groots (4-0) van El Salvador
- Beijings Olympische Parels: Het kloppend hart van stadions en symbolen
- Duizenden scholieren oefenen voor Surinaamse vlag Onafhankelijkheidsdag
- Telesur lanceert eigen streamingplatform 'Telesur Plus'
- CASAS start intensieve training voor luchtvaartveiligheid in Suriname
- Colombia: Petro staakt inlichtingenuitwisseling met VS
- Miljoenenfraude LVV; Ryan T. aangehouden
- CAS-tribunaal doet binnenkort uitspraak over Danilho Doekhi en Natio
- COP30: Inheemsen protesteren..'Ons land is niet te koop'
- Robert Vishnudatt: ik ben niet ondergedoken en niet veroordeeld
- Afwisselend weer, gedeeltelijk zonnig en regen
- Groeiende onrust bij FOLS : geduld leerkrachten raakt op
- Trump zet handtekening, einde langste shutdown Amerikaanse overheid
- Column: Voorrang aan het leven
- Zorgwekkende toename hiv-gevallen onder jongeren en kwetsbare groepen
Eergisteren
- Suriname is niet kapot te krijgen
- Vreedzaam vraagt in openbrief Simons helderheid gouddiefstal Grassalco
- Gewapende roofoverval bij bedrijf Ying Rong
- BIS bereidt zich voor op promotie tijdens carrièrebeurs in Amsterdam
- Shanghai: een bruisende mix van geschiedenis, innovatie en cultuur
- Robert Vishnudatt: “Nodeloze poeha over belastingontduiking”
- MAS scherpt districtscommissarissen aan voor betere handhaving scheepvaartwetgeving
- China International Import Expo breekt records en sluit succesvol af
- Deviezencommissie betreurt vertekend beeld geschetst door minister Monorath
- Verdediging Danielle Veira wijst op inconsistentie verklaringen Rodney Cairo
- Regen en onweer voorspeld voor woensdag 12 november
- COP30: Inheemse volken zoeken hun stem te midden van uitdagingen
- Suriname ontvangt hoge militaire delegatie; geen informatie gevoeligheden
- Suriname neemt afscheid van Venetiaan: Als RRV gekomen als RRV vertrokken