PALU: Bij het heengaan van Desi Bouterse...
Bij het heengaan van oud-president Desire Delano Bouterse, zou het zonde maar ook onjuist zijn wanneer zijn nalatenschap slechts getekend zou worden door de laatste regeerperiode van 2015-2020, waarin zoveel zaken verkeerd zijn gegaan en verkeerd zijn gedaan. Bouterse heeft namelijk bijna 45 jaar een vooraanstaande rol gespeeld in de Surinaamse politiek. Door massale ondersteuning van het volk en de aansluiting van vele progressieven na de machtsovername in 1980 kreeg hij de gelegenheid om uit te groeien tot ‘leider van de revolutie’.
Wat Bouterse ook moet worden meegegeven is dat hij gevoelig was voor het inzicht van de progressieven dat Suriname een multi-etnische samenleving is. Toen hij in 1987 zijn eigen politieke partij oprichtte kon dat om die reden ook niet anders zijn dan een partij met een multi-etnisch karakter, naar het voorbeeld van reeds bestaande progressieve, multi-etnische partijen.
In de eerste regeerperiode toen Bouterse tot president werd gekozen (2010-2015) zijn door de toenmalige coalitie zulke goede resultaten neergezet dat zijn partij, de NDP, werd beloond met een meerderheid van de Assembleezetels (26).
Bouterse is vooral een doorn in het oog geweest van Nederland als voormalige kolonisator, omdat hij evenals de progressieven ervan overtuigd was dat Suriname een eigen koers moet varen. En daarvoor heeft Suriname als geheel de prijs moeten betalen. Die job als ‘leider van de revolutie’ heeft Bouterse om tal van redenen helaas niet kunnen afmaken en intussen worden de ‘verworvenheden’ in rap tempo teruggedraaid. De PALU stelt dan ook vast dat de uitdagingen voor progressief Suriname om onze onafhankelijkheid vorm en inhoud te geven, er nog levensgroot bij liggen. Het is tijd voor radicaal ander beleid.
Vandaag
Gisteren
- Reactie op ''Santokhi's toespraak...zelfverheerlijking'
- "Miljoenen doden door stofstormen wereldwijd"
- NPS draagt Patrick Brunings voor als minister Olie, Gas en Milieu
- 30 verdachten aangehouden na reeks misdrijven: Oproep tot waakzaamheid
- Drs. C. Waterberg verdient erkenning in de strijd tegen malaria
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkveesector bloot
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Humaniora van AdeKUS
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend bendegeweld
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD 2025
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
Eergisteren
- Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
- Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
- Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
- NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
- Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
- Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
- Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
- Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
- Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
- Steeds meer zon met wegtrekkende buien
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!