Bestuursleden van VWPU. In het midden, voorzitter Aroenprekash Badal.
De actie van het wetenschappelijk personeel aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) is opgeheven. Dat besluit is genomen tijdens een spoed algemene ledenvergadering van de Vakvereniging Wetenschappelijk Personeel van de Universiteit (VWPU). Met het beëindigen van het beraad zijn het onderwijs en de toetsing hervat.

Er is een gesprek geweest met president Jennifer Simons. Aanleiding voor dit overleg was een brief die de VWPU op 8 december had gestuurd naar de president. Het bestuur van de VWPU werd op 17 december ontvangen op het Kabinet van de President. Bij dit gesprek waren ook de minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en andere regeringsfunctionarissen aanwezig.

Tijdens het onderhoud is benadrukt dat er dringend gewerkt moet worden aan structurele oplossingen voor de problemen van het wetenschappelijk personeel. Afgesproken is om een concreet tijdspad uit te zetten, met als deadline eind januari 2026. Uiterlijk tegen die tijd moet er een oplossing op tafel liggen.

De VWPU verwacht dat de regering de toegezegde stappen binnen de afgesproken termijn zal realiseren.