Cairo, Headley en Van Maele winnen Journalistenprijs 2014
De VSH heeft de organisatie van de prijs in 2011 overgedragen aan de Stichting ter Bevordering van de Journalistiek in Suriname (SBJS). Bij deze competitie heeft de SBJS ervoor gekozen om per categorie prijzen uit te reiken. Dus geen eerste en tweede en derde prijs als de voorgaande jaren. De beste productie van elke categorie komt in aanmerking voor een prijs. Deze zijn de categorieën: printmedia, radio en tv. De categorie radio is niet in de prijzen gevallen. "De ingezonden radioproducties voldeden niet aan de gestelde criteria", zegt voorzitter van de jury Desi Truideman. "Er werd gekeken naar originaliteit, vormgeving en aankleding van de inzendingen. De jury had het best moeilijk om de twintig inzendingen te beoordelen. Er waren hele goede journalistieke invalshoeken maar de inzendingen misten iets, waardoor ze niet volledig waren.
Werken aan scholing
Jane Kolf-Bergraaf, voorzitter van SBJS, zegt dat er zeker moet worden gewerkt aan scholing van de journalisten om de kwaliteit van de radioproducties op te krikken. Het is nou eenmaal zo dat journalisten een brede algemene ontwikkeling moeten hebben. "Deze keer heeft de categorie printmedia hele kwalitatieve stukken ingezonden. Daarover mag ik wel heel trots zijn". Zij meent dat de teach-in die in juni was gehouden in Paramaribo en Nickerie heeft bijgedragen dat de inzendingen in kwaliteit zijn gegroeid.
De winnaars zeggen verrast te zijn een prijs te hebben gewonnen. "Deze competitie is zeker een stimulans om te werken aan je journalistieke kwaliteiten", zegt Van Maele. Cairo is van mening dat de journalisten wel de ruimte moeten krijgen om hun producten meer diepgang te geven. Ook Headley onderschrijft dit. De journalisten kregen elk SRD 3500. De VSH heeft de prijzen gedoneerd.
Danielle Atmopawiro
Vandaag
Gisteren
- SEC trapt Energy Maand af met Programma EGO
- Gewapende overvaller rooft dagopbrengst supermarkt en Suribetshop
- SAO opent nieuw trainingsjaar: tweede kans voor 220 cursisten
- Sozavo start landelijke distributie Moni Karta
- Hamas wijst VS-voorstel voor Gaza af
- Overheid en bedrijfsleven steunen vakantiejobbers met waardebonnen
- Strijd tegen identiteitspolitiek om de democratie en de rechtsstaat te beschermen
- Tienduizenden nepaccounts op Facebook in Suriname
- Van afval naar landbouw: Surinaamse studenten winnen internationale prijs
- Een warme donderdag voorspeld
- VS: Federale overheid sluit, massale ontslagen dreigen zonder zicht op oplossing
- President Simons: Toerisme wordt strategische sector voor duurzame groei
- Column: Meerwaarde Natio Nieuwe Stijl
- Misiekaba: Suriname malariavrij, maar waakzaamheid geboden
Eergisteren
- Suriname krijgt zetel in WHO-bestuur: Misiekaba vertegenwoordigt land
- Onze kostbare Anton de Kom Universiteitsbibliotheek
- Dodelijke steekpartij tussen broers te Galibi
- Gouddelver meldt zich bij politie na dodelijke schietpartij in Para
- IMF-missie ondersteunt CBvS bij modernisering monetair beleid
- Xi benadrukt eenheid en soevereiniteit bij 76e verjaardag China
- Sapoen: Jaarrede zet toon voor hervormingen; vraagt om duidelijke prioriteiten
- Maduro dreigt met noodtoestand te midden van VS-spanningen
- Makka: Jaarrede 2026 met defensieve cijfers – president Simons geen 'cijferheld'
- VS: Suriname behoudt Tier 1-status in rapport mensenhandel
- VN-Veiligheidsraad keurt ‘Bendeonderdrukkingsmacht’ voor Haïti goed
- Zonnige en warme start van oktober
- Robinhood sluit Caribbean Cup af met overwinning op Mocca FC
- NDP: Jaarrede regering-Simons hoopgevend en realistisch
- President: Gezondheidszorg verdient ingrijpende hervorming
- Simons belooft onderwijsvernieuwing: ordelijk schooljaar en versterking lerarenkorps