Staatsolie wil via obligatie US$ 250 miljoen en € 50 miljoen ophalen
Voor de deelname in de ontwikkeling van het GranMorgu offshore-olieveld in Blok 58 wil Staatsolie met een nieuwe obligatie minimaal US$ 250 miljoen en € 50 miljoen ophalen. Het startsein voor de obligatie-uitgifte is zojuist gegeven. De Surinaamsche Bank (DSB) is de arrangeur voor deze obligatie-uitgifte.
De obligaties zullen publiekelijk verhandelbaar zijn op de Dutch
Caribbean Securities Exchange (DCSX) en de Suriname Stock Exchange
(SSX).
De inschrijving voor het kopen van de obligatie start op 3 februari en eindigt op 25 februari. De toewijzing is op 10 maart en het betalen kan vanaf die dag tot en met 18 maart. Inschrijven kan (online) bij alle banken in Suriname. Het inschrijfformulier en alle relevante informatie is te vinden op www.staatsolieobligatie.com.
Zoals afgesproken in het productiedelingscontract, neemt Staatsolie tot maximaal twintig procent deel in het allereerste olieveld in het Surinaams zeegebied, het GranMorguveld in Blok 58. De totale investering is geraamd op US$ 12,2 miljard, waarvan Staatsolie US$ 2,4 miljard op tafel moet leggen. Met de opbrengsten uit de obligatie-uitgifte zal Staatsolie zijn deel bekostigen, waardoor het bedrijf minder hoeft te lenen bij banken. Staatsolie heeft ook eigen kasreserves opzijgezet voor de investering in GranMorgu. Het ander doel van de obligatie-uitgifte is het vernieuwen van de Staatsolieobligatie 2020-2025 en 2020-2027. Deze had US$ 195 miljoen opgebracht en was voor een groot deel bedoeld voor financiering van het investeringsprogramma 2020-2027.
Staatsolie zegt door de jaren heen financieel en operationeel uitstekend gepresteerd te hebben en zo een belangrijke bijdrage geleverd te hebben aan de Surinaamse economie. In de afgelopen drie jaren was het aandeel van Staatsolie in het bruto binnenlands product ongeveer 9,5 procent en de bijdrage aan de overheidsinkomsten gemiddeld 32 procent. Staatsolie heeft als drijfveer om bij te dragen aan de vooruitgang van Suriname. GranMorgu symboliseert een nieuw begin voor het land. Met de investering in het GranMorgu-project zet Staatsolie een grote stap naar de realisatie van zijn visie “Energizing a bright future for Suriname”. De drie eerdere zeer succesvolle obligatie-uitgiftes vormen het bewijs dat vertrouwen in eigen kunnen een stevige en stabiele basis is voor Staatsolie's succes.
Vandaag
-
12:55
Drie woningen verwoest bij brand aan Calcuttastraat
-
12:00
Schietincident Coesewijnestraat; man in bovenarm geraakt
-
10:39
Kinderhonger in Gaza bereikt noodniveau: VN luidt alarm
-
08:41
Een kritische reactie op hofpresident: Waarheid is simpelweg de waarheid
-
06:46
Colombiaanse ex-leider brengt eerbetoon aan vermoorde presidentskandidaat
-
04:43
Warm weer met bewolking; plaatselijke buien
-
02:45
Dadergroep supermarkt snel aangehouden
-
00:57
Ik neem afstand van het 'christelijke' geloof van de Suikerheren
-
00:00
Rosebel Gold Mines neemt eerste vloot elektrische mijntrucks in gebruik
Gisteren
- Chaves Robles eerste president van Costa Rica die zijn immuniteit verliest
- 23 augustus: Dag ter Herinnering aan de Slavenhandel en de Afschaffing ervan
- Wanneer de rechter buigt voor de politiek, wie beschermt dan de rechtsstaat?
- Bestuurder zonder rijbewijs de bak in na dubbele aanrijding
- Brand verwoest meerdere panden in Antonio do Brinco
- Kabinet President opent sollicitaties topfuncties bij SZF, SLM en BGVS
- Gewelddadige woningoverval aan de Menkendam: vrouw zwaar mishandeld
- Evenwicht in de medische opleiding vraagt meer dan selectie alleen
- Suriname en Brazilië versterken samenwerking tijdens ACTO-top
- Suriname neemt met kleine delegatie deel aan opening Carifesta XV
- Koele dag met lokale buien
- Nieuwe golf van Afrikaanse trots ontstaat in het Caribisch gebied
- President Simons prijst jonge zwemmers met prestaties
- Gajadien dient ‘Wet Openbaarheid van Bestuursinformatie’ in als initiatiefvoorstel bij DNA
Eergisteren
- Crisisteams bij Huize Ashiana en Esther Stichting na klachten
- Corruptie: de ziekte die Suriname moet genezen
- Man veroordeeld tot 18 maanden celstraf voor drugshandel
- Politie en gemeenschap voor schoon centrum Paramaribo
- Tussen vlaggen en verhalen: Een wereld van journalisten ontmoet China
- De mix van zwart goud én groen goud als Surinames welvaart
- Gouddelver mishandeld en beroofd in woning
- Notarisberoep vraagt moed, waar nodig ook ‘nee’ zeggen
- Inzet STIVASUR en SHATA voor verantwoord alcoholgebruik in toerisme- en horecasector
- Suriname en Re:wild bespreken behoud natuur en duurzame ontwikkeling
- Zonnige en warme vrijdag verwacht
- Is het historisch droge Beijing klaar voor een nattere toekomst?
- Column: Benoemingen zonder profiel, politieke cadeautjes voor loyalisten
- Fraenk: Advocaten zijn geen politieke actoren, maar waken wel