Bee: ABOP wil ontwikkeling voor heel Suriname
ABOP hoort in het bestuurscentrum thuis. De partij is de stem van de armen. Partijsecretaris tevens Assembleevoorzitter Marinus Bee zei zaterdagavond tijdens de massameeting in het André Kamperveenstadion dat ABOP wel degelijk de visie heeft om het land te ontwikkelen. In 1975 was de ABOP er niet bij toen het land onafhankelijk werd en 3,5 miljard Nederlandse gulden kreeg. Ook in 1980 was de partij er niet bij toen de militairen aan de macht kwamen. Sinds 2005 waarbij ABOP in het bestuurscentrum kwam, zijn er stappen vooruit gemaakt. De focus was eerst binnenland maar nu gaat de partij voor landelijke ontwikkeling, zei Bee. Niemand kan volgens hem stellen dat er sinds 2005 geen stappen vooruit zijn gezet in de ontwikkeling van het binnenland.
Bee merkte op dat de ABOP voor balans zorgt in de politiek. Niet lang geleden was De Nationale Assemblee een 'elitaire grap'. Deze situatie is nu veranderd. De stem van de armen wordt ook gehoord, stelde de politicus. Hij voerde aan dat ABOP de verkiezing kan winnen, daar moet geen twijfel aan zijn. Daarom vraagt de partij om 100.000 plus stemmen. Mensen willen de goede dingen van ABOP niet zien. De partij is dichtbij de mensen. De ABOP gaat zich inzetten voor toegang tot onderwijs voor eenieder. Hetzelfde geldt voor de gezondheidszorg. Gelijke kansen moet voor eenieder ongeacht waar ze wonen.

Iedereen praat over oil and gas, maar "niemand praat over dat de mens centraal moet staan", benadrukte Bee. De ontwikkeling van olie en gas moet eenieder ten goede komen. Ook de mofinawan moet in staat zijn vrij te leven, een huis te kunnen bouwen en zijn omgeving te kunnen ontwikkelen. De ABOP richt zich op de kansarmen, zodat zij ook hun rechtmatig deel krijgen. Dat ze een menswaardig bestaan kunnen leiden. Iedereen moet gelijke kansen krijgen.
Bee hield zijn gehoor voor dat veiligheid en rust in het land gegarandeerd moeten zijn. Een situatie als in Haïti mag zich nooit voordoen in Suriname. Nu moet het buitenland helpen om het land te ontwikkelen. "Suriname moet niet in die positie komen". De ABOP-topper deelde mee dat er verder hard gewerkt zal worden om de verkiezing grandioos te winnen. De ABOP moet in een in het regeercentrum komen en partijvoorzitter, vicepresident Ronnie Brunswijk is ready volgens Bee.
Vandaag
-
05:41
Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
-
04:55
Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
-
02:57
Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
-
00:59
Column: AFCON 2025
-
00:00
Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Gisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Eergisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’