Advies aan president in verband met bezoek Guyana
Twee van de adviezen betreffen:
1. De import van aardgas uit Guyana voor de power generation van EBS en SPCS.2. Wederzijdse participaties in de SPV’S van beide landen.
Deze gedachte was reeds geopperd in mijn artikel Waarin moet het diaspora fresh capital geïnvesteerd worden? verschenen op Starnieuws op 21 juli 2021.
1. Import van aardgas uit Guyana voor de power generation van EBS en SPCS.
Door aan Guyana en Esso voor te stellen een pijpleiding aan te leggen vanaf de NGP naar Paramaribo met aansluiting op de EBS en SPCS power plants. Tegelijkertijd zullen de MAN en WARTSILA motoren bij EBS en SPCS geschikt gemaakt worden ook voor het gebruik van natural gas. Voor deze investering zullen noch de overheid, noch de EBS en noch SPCS financiële middelen ter beschikking hoeven te stellen. Alles zal gefinancierd moeten worden door de project developer. De terugbetaling van de investering en de rente zal plaatsvinden via een opslag op de gasprijs.
We hebben begrepen dat in de komende maanden een meeting wordt gepland tussen de presidenten Ch. Santokhi en I. Ali. Bij deze ontmoeting zou het dienstig zijn dat Suriname het voorstel van de gasexport naar Suriname bespreekt, middels de bouw van de pijpleiding en het eerste besluit dat genomen moet worden is dat Guyana en Esso akkoord gaan met het voorstel en dat direct een feasibility study voor dit project moet worden uitgevoerd, waarvan we de naam zullen geven van Gas-To-Power (GTP) Project Suriname, in tegenstelling tot Gas-To-Energy (GTE) Project Guyana, dat ruimer omvat.
Voordeel voor Guyana en Esso: meer inkomsten uit de additionele verkopen aan Suriname.
Het diaspora fresh capital kan worden geïnvesteerd in de Special Purpose Vehicle (SPV) van Guyana, de entiteit van de projectontwikkelaar. In deze SPV zullen de overheid van Guyana, Esso Exploration & Production Guyana Lmited en andere gerenommeerde investeerders, participeren. De genoemde participanten zullen zeker zodanige zekerheden in de overeenkomsten opnemen dat de terugbetaling van de investering en het redelijk rendement, voor 100% mogelijk wordt. Het ligt in de bedoeling dat Guyana en Esso circa met 40% van de totale investering van US$ 900 miljoen deelnemen in het aandeelkapitaal van de SPV en de rest zal worden aangetrokken op de kapitaalmarkt.
Door mee te investeren in het aandeelkapitaal van de SPV van Guyana (met de lening van het diaspora fresh capital van 3%) kan de terugbetaling van de lening plaatsvinden met de ontvangen dividenden, die zeker in de orde moeten liggen van 10%.
Met het GTP Project kan Suriname de kosten van elektriciteit opgewekt met HFO aanzienlijk naar beneden brengen (zie het voorbeeld van Guyana) door deze te vervangen met natural gas. Als de zaken goed aangepakt worden kunnen beide pijpleidingen simultaan gebouwd worden, waardoor de energielevering in Suriname met behulp van aardgas kan plaatsvinden. Maar eerst en met bekwame spoed de feasibility study uitvoeren.
A. Import van aardgas
B. De wens van Suriname om te participeren in het aandeelkapitaal van SPV van Guyana.
C. De wens van Suriname dat Guyana ook mee participeert in het aandeelkapitaal van SPV van Suriname.
D. Het besluit van Guyana en Esso om de feasibility study uit te voeren over de bouw van de pijpleiding en de aanpassing van de MAN en WARTSILA dieselmotoren ook voor gebruik van aardgas.
johan@tjang-a-sjin.com
Vandaag
-
10:39
Politiebericht over familiedrama Cocobiacoweg
-
08:47
Het verband tussen veiligheid en economie voor Suriname
-
06:52
Internationale coalitie start uitvoering USD 20 miljoen natuurproject
-
04:54
Warm, zonnig weer met meer bewolking in de middag
-
02:56
China en VS escaleren handelsconflict: wereldwijde onrust
-
00:58
Ramsaran: Defensie is niet alleen kracht, maar ook liefde voor land en mens
-
00:00
Traditioneel gezag wil naamswijziging Stoelmanseiland en erkenning grondenrechten
Gisteren
- Ramdien Sardjoe viert 90e verjaardag: ‘Een grote zoon van het land’
- Alexia Moonsam uitgeroepen tot beste VOJ-leerling van 2025
- A20: een dag van vrijheid, identiteit en veerkracht
- Natio sleept gelijkspel uit het vuur tegen Guatemala
- BEP: Vrijheid, erkenning en nationale trots
- Ida Does schenkt nalatenschap Trefossa aan Surinaams Museum
- Jonge goudzoeker verdrinkt bij Stoelmanseiland
- Brug bij Witagron deels ingestort: verkeer volledig stilgelegd
- ABOP: De geest van onze voorouders blijft onze richting wijzen
- President Simons: Eenheid tussen Marrons en Inheemsen is sleutel tot Surinames toekomst
- PRO: Marrondag - kracht van vrijheid en rechtvaardigheid
- NDP eert Marrongemeenschap: Een boodschap van kracht, erkenning en hoop
- Nederlands Koningspaar 1 december in Suriname op uitnodiging van president Simons
- Open dag op de poli
- PCS benadrukt belang van geestelijke zorg bij crises
- Familieruzie escaleert: broers brengen elkaar ernstige verwondingen toe
- Srefidensi-viering grotendeels gefinancierd door samenleving en bedrijfsleven
- VHP: Marrondag symbool van vrijheid, verzet en waardigheid
- Peru: Congres zet president Dina Boluarte af te midden van oplopende criminaliteit
- Zon, warmte en enkele buien in de middag
- Spelers Natio halen onder grote belangstelling nieuw paspoort op bij CBB
- Israël en Hamas bereiken akkoord over eerste fase wapenstilstand
- Column: Politieke vingers in de oliepot
- Rudolf Elias: Zonder plan wordt olie een vloek, geen zegen
Eergisteren
- Het is niet het volk dat faalt, maar de politiek
- Kind overlijdt na familiedrama aan de Cocobiacoweg
- Nieuw STS-II gebouw symbool van geloof in jong Surinaams talent
- 3 Brazilianen veroordeeld voor beroving op goudconcessie; 2 vrijgesproken
- Man verdrinkt in goudput bij Langa Tabiki
- President Simons: Leger verdient modernisering, waardering en vertrouwen
- Havenbeheer: faciliteiten voldoen aan internationale veiligheidsnormen
- BLTO vraagt president Simons spoedige interventie beroepsonderwijs
- Veerverbinding Albina–St. Laurent ligt stil: reparatie La Gabrielle kan lang duren
- Man overlijdt na schietincident in Nassaugebied
- Gevaarlijk spel met schuldenplafond
- Communicatie als motor van verandering – CCPR bestaat tien jaar
- Half bewolkt en buien in de middag
- President Trump: Overeenkomst tussen Israël en Hamas over Gaza ‘zeer dichtbij’
- Column: Binnen handbereik!
- Wijnerman: Wetswijziging is juridische reparatie, geen vrijbrief voor meer leningen