Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
Nawin J. stelt dat hij dubbel gestraft is, terwijl hij niet het brein of de hoofduitvoerder van de brandstichting zou zijn. In een verklaring bij de politie gaf hij aan dat hij door ene S. zou zijn benaderd om samen met hem een van de groen-witte monumentale panden in de binnenstad in brand te steken. Hiervoor zouden zij een bedrag van EUR 10.000 ontvangen van een persoon genaamd ‘Lori’, die volgens hem de opdrachtgever was.
Deze Lori en een andere man, rapper K., werden vorig jaar ook in verzekering gesteld, maar door de rechter-commissaris in vrijheid gesteld en niet verder vervolgd. De zaak tegen de andere verdachte, S., loopt momenteel nog bij de rechter. Ook S. beweert geen enkel aandeel te hebben in de brandstichting. Op camerabeelden die tijdens de zitting zijn getoond, is hij niet herkenbaar, terwijl de auto van Nawin J. wel zichtbaar is.
Nawin J. verklaarde tegenover het hof dat hij aanvankelijk alleen een taxirit zou rijden. Tijdens het verhoor gaf hij toe dat hij stukjes spons in het vuur had gegooid om het groter te maken, maar dat dit gebeurde op aanwijzing van S. “Al die mannen die vrij zijn, zouden hier moeten staan, want ze hebben allemaal meegedaan". Nawin J. smeekte de rechters om hem een lagere straf te geven dan tien jaar, omdat hij die niet zou kunnen uitzitten.
Tijdens zijn voorarrest wist Nawin J. te ontsnappen uit een cellenhuis, maar hij werd kort daarna weer aangehouden. Hij beweert dat de politie hem heeft belast, mogelijk omdat zij geld van verdachten zouden hebben aangenomen. “Mi e begi yu, meneer de rechter, saka a strafu".
De zaak wordt op 22 oktober voortgezet.
Vandaag
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in