Column: Stuurmanskunst of …?
Je hoort soms dagen niets van de president. Maar als je haar of de vicepresident ziet, dan hebben ze echt wat te vertellen of zie je ze serieus aan het werk. Een no-nonsense-duo. De club van ministers is nog steeds te groot, maar de ministers die ik tot nu toe heb gehoord hebben een goed verhaal en zijn vooral zeer geëngageerd. Men kan natuurlijk tegenwerpen dat nieuwe bezems schoonvegen. Maar in ons mooi Suriname hebben we vaker regeringspartners nog tijdens de prille politieke wittebroodsweken rollend op straat gezien. Bij die situaties zaten velen met angst en beven te hopen en te bidden dat de traditionele eerste 100 dagen, die cruciaal zijn voor elke regering, gehaald zouden worden. Afspraken maken tijdens het formeren van een regering is één ding; als samenhangend geheel deze afspraken uitvoeren is wat anders. Mijn moeder zei vaak: “Kon waka nanga kon libi, a no wan.”
De regering onder leiding van president Jennifer Geerlings-Simons schijnt een toon aan te slaan die door velen begrepen wordt; vooral haar wens dat elk kind in Suriname ten minste elke dag een bord warm eten moet krijgen, lijkt goed ontvangen te zijn. In tegenstelling tot enkelen van haar voorgangers is president Simons niet pronkzuchtig. Rustig vervolgt zij haar weg, zonder kabaal van sirenes. Is het stuurmanskunst waar de president en de vicepresident zich op kunnen beroepen? De regeerders laten ons nu wat minder lachen, maar daar hebben we een president, vicepresident en een kabinet toch niet voor ingehuurd.
Dat de regering heeft besloten invulling te geven aan het besluit van de vorige regering om deel te nemen aan Carifesta XV in Barbados, getuigt van wijsheid. Er zijn enkelen die kennelijk onbekend zijn met het doel van Carifesta en bezwaar hebben aangetekend tegen deelname van Suriname aan dit prachtige gebeuren. Aan hen zou ik de volgende wijze woorden van de toenmalige secretaris-generaal van de Caricom, Edwin Carrington, willen voorhouden: “It is fair to say that the names of the Mighty Sparrow and Bob Marley are more readily recognized throughout the world than many of our nations leaders. Our cricketers are our most powerful ambassadors and our calypso, steelbands and reggae are more marketable products with greater future than sugar and bananas. They – like our cricket – are all regional products.”
Tijdens hetzelfde symposium verrijkte de begenadigde schrijver uit Barbados, George Lamming, ons met zijn kritiek op de vele ambassades van individuele Caribische landen met de volgende uitspraak: “Eleven of twelve sovereign states – some with a population not large enough to fill a major football stadium – parade eleven and twelve embassies in the most expensive citadels of the modern world. What is the meaning of this madness, this absurdity which exposes us to daily ridicule among the nations whose charity we seek?”
Tijdens Carifesta wordt er niet alleen gedanst, gezongen en gegeten, maar ook nagedacht en ideeën uitgewisseld. Suriname doet er goed aan om onze “Caribische achterstand” als de bliksem in te halen. En als regering-Simons dat wil doen met een sobere deelname, wie kan daartegen zijn?
Hans Breeveld
Vandaag
-
06:52
VES-secretaris Girdhari: Jaarrede president schetst richting, maar mist concrete uitwerking
-
04:54
Zonnig weer met plaatselijke buien
-
02:56
Advocaat in SLM-drugszaak: OM heeft geen overtuigend bewijs tegen cliënt
-
00:58
Shurly Lackin aan het roer van de nieuwe RvT STVS
-
00:00
President plaatst landbouw centraal: Agrarische sector sleutel stabiliteit en brede welvaart
Gisteren
- Het ‘America First’-beleid in een wereld zonder hegemonie
- Strafzaak tegen artiest Kappalani opnieuw gestart
- Integrale aanpak luchtvaart en toerisme bij verbetering product SLM
- China en Canada hervatten samenwerking met nieuw handelsakkoord
- Regering komt burgers tegemoet bij vervallen bereidverklaringen
- President waarschuwt: olie-inkomsten vragen strikte discipline en transparant beheer
- Nieuw monument te Bakkie voor Amerikaanse slachtoffers 83 jaar geleden
- Overpeinzingen bij 77 jaar VHP
- Gewapende overval bij Melkcentrale
- President Simons: economische stabiliteit voorwaarde voor rechtvaardige welvaartsverdeling
- Nieuwe raden van toezicht bij SRS en STVS
- VS waarschuwt Iran: alle opties open, Iran belooft reactie op agressie
- Dag begint rustig, later kans op regen
- VHP belicht eigen rol na 77 jaar in politiek
- Column: Vragen om transparantie is geen aanval
- VES-voorzitter: 2026 wordt beslissend voor vertrouwen en discipline
Eergisteren
- Digitalisering vraagt om keuzes aan de top
- Nieuw hoofdstuk in bilaterale relatie China en Canada
- Astrid Roemer ten ruste gelegd
- Vicepresident naar Zwitserland voor World Tourism Forum
- Een andere nieuwjaarswens!
- Chinese app 'Are You Dead?' verandert naam na grote populariteit
- Taxichauffeur berooft klant en verwondt slachtoffer
- PAHO: Druggebruikstoornissen nemen sterk toe in de Amerika’s
- Nogmaals 3 pg's
- Vijf jaar zittingstermijn AAC: discussie nog open in DNA
- SOC en ministerie willen Sportwet voor continu en toekomstgericht sportbeleid
- Zonnige perioden met buien in de middag
- Voorstel in DNA: halve vergoeding bij structureel ontbreken quorum
- Hoe Iran Starlink stoorde en hoe Iraniërs proberen dit te omzeilen
- Column: Eendracht maakt macht
- VS stopt tijdelijk immigrantvisa uit 75 landen; Suriname en Guyana niet erbij