Column:'Hogerhand' hoort niet thuis in 2020
Communicatie, invloed uitoefenen op de informatie. Nieuwe mensen plaatsen bij STVS en SRS zijn de eerste maatregelen die altijd genomen worden bij de wisseling van de wacht. Ook nu is het niet anders. Het lelijke woord 'hogerhand' is al zelfs gevallen. Zonder blikken of blozen wordt er ingegrepen in een programma en de directeur én de programmamakers van de 'nationale zender' knikken gewoon 'ja', terwijl ze niks te verliezen hebben. Of ze waren dit gedrag al gewend, dus niks nieuws onder de zon.
De arts Ruben del Prado was zo blij dat hij in M'Manten Taki als gast zou zijn maandagochtend samen met twee anderen. Nadat hij flink propaganda ervoor gemaakt had zondagavond, zodat hij een grote kijkdichtheid zou hebben, kreeg hij een telefoontje van de presentator dat het feest niet doorgaat. Er is ingegrepen door 'hogerhand'. Nee, 'hogerhand' is niet de perschef Clifton Limburg, die nog steeds braaf kantoor houdt in het intussen opgedoekt Nationaal Informatie Instituut (NII), waar ruim 80 personen werkzaam zijn.
De opvolger van Limbo, Alven Roosveld, heeft gebeld naar STVS. Del Prado mocht niet in het programma, want dat schijnt niet te stroken met de opvattingen van Volksgezondheid. De nieuwe bezems op het ministerie hadden liever niet dat Del Prado zou ingaan op de Covid-toespraak tot de natie, uitgesproken door de opvolger van Desi Bouterse, Chan Santokhi. "Wie denkt dat Del Prado wel is, vrijpostig!" zal minister Amar Ramadhin gedacht hebben. Of heeft het nieuwe crisisteam de regie? Of zingt dokter Ruben beter dan dokter Amar?
Roosveld moet nog leren welke opdrachten hij uitvoert en waar hij moet tegenstribbelen. Hoewel hij media-coördinator is in afwachting van zijn benoeming als opvolger van Limbo, kon hij alvast als oefening autoriteit tonen. Zolang de opdracht niet van nummer 1 komt, moet je het niet zonder meer uitvoeren. Zou hij hetzelfde gedaan hebben als een ABOP-minister hem gevraagd had om in te grijpen in een programma? In dat geval zou hij zeker eerst afstemmen met de hoogste baas.
Bij de STVS en SRS zijn de directies en redacties nog in tact. Het onderhoud om een 'quick scan' te maken, is pas maandag gevoerd met nu nog STVS-directeur Steven Rodrigues. Roosveld was er met Henna Draaibaar (communicatie-adviseur) en Peter Waterberg (mogelijk de nieuwe directeur als ABOP het gevecht wint). Vp Ronnie Brunswijk heeft al uitgelegd dat het communicatiebeleid nog niet uitgekristalliseerd is, want een deel valt onder hem.
Intussen heeft het NII gehoord dat er reorganisatie gaat komen. Het Nationaal Informatie Instituut heet nu Communicatie Dienst Suriname (CDS). Waarschijnlijk wordt Limbo de eerste ambtenaar die ter beschikking zal worden gesteld, want de beleidsinzichten over communicatie waren nooit hetzelfde, dus daar kan geen wijziging in komen. De president wil met een schone lei beginnen, NII is opgedoekt, dus kan Limburg geen directeur meer zijn. Maar zolang Roosveld niet officieel is benoemd, zal hij de censuur-fout uit ijver en enthousiasme hebben gemaakt, zodat zijn resolutie boven op de dikke stapel kan belanden. Ingrijpen in programma's moet uit den boze zijn. Communicatievrijheid is een moeizaam verworven goed in Suriname en moet gekoesterd worden. Het lijkt wel Suriname gisteren!
Nita Ramcharan
Vandaag
-
22:48
Column: Borrelpraat no. 879
-
20:51
Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
-
18:56
Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
-
17:17
HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
-
16:02
Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
-
15:00
President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
-
14:48
Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
-
12:47
DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
-
11:56
Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
-
10:44
Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
-
08:48
Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
-
06:51
Champions League of hulpbronnenvloek?
-
04:53
Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
-
02:55
BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
-
00:57
CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
-
00:01
Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president
Gisteren
- Politiebericht over 67-jarige vrouw omgekomen bij brand
- Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
- Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
- De eerste vrouwelijke president van Suriname
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid
Eergisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen