Herstart schoolvoedingsprogramma met SRD 270 miljoen
De regering stelt SRD 270 miljoen beschikbaar om het nationaal schoolvoedingsprogramma nieuw leven in te blazen. President Jennifer Simons heeft herhaaldelijk benadrukt dat geen enkel kind hongerig naar school mag gaan: “Alle kinderen moeten eten en alle kinderen moeten naar school.” Met dat uitgangspunt wordt het programma, dat eerder tijdelijk was opgeschort voor een grondige evaluatie, vanaf 8 december volledig hervat.
Het schoolvoedingsprogramma werd in 2023 gelanceerd op basis van een afwijkingsresolutie, met als doel dagelijks een broodmaaltijd te verschaffen aan kinderen in kwetsbare omstandigheden. De huidige regering kiest echter voor een duurzame en transparante aanpak en heeft daarom afgezien van een nieuwe afwijkingsresolutie. In plaats daarvan werd op 21 november 2025 een openbare aanbesteding gehouden, waarmee structurele en controleerbare uitvoering moet worden gegarandeerd.
Bij de herstart zullen meer dan 15.000 kinderen dagelijks een belegd brood ontvangen. Daarnaast krijgen bijna 2.900 leerlingen een warme maaltijd. Daarmee groeit het bereik ten opzichte van voorgaande jaren, en worden nu ook meer scholen in verschillende delen van het land verbonden aan het programma. De uitbreiding wordt de komende periode verder voortgezet, zodat meer kinderen kunnen worden bereikt.
De regering werkt bovendien aan een nieuwe koers waarbij schoolmaaltijden in toenemende mate zullen worden bereid met lokale landbouwproducten. Die verschuiving moet niet alleen bijdragen aan gezonde voeding voor leerlingen, maar ook aan stimulering van de binnenlandse agroproductie en extra werkgelegenheid binnen de voedselketen.
Volgens de regering zijn de voordelen duidelijk: een voedzame schoolmaaltijd draagt bij aan betere leerprestaties, hogere schoolopkomst en een verbeterde gezondheid van kinderen. Het beleid blijft dan ook gestoeld op één hoofdprincipe: honger mag nooit een obstakel vormen voor leren, ontwikkelen en groeien.
Vandaag
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid