Voor de tweede keer heeft het Franse schip Club Med 2, Suriname aangedaan. (Foto's: Susil Ramlal)
De Club Med 2, een vijfmaster cruiseschip uit Frankrijk, heeft vrijdag Suriname voor enkele uren aangedaan. Touroperator Dinesh Ramlal is tevreden met de ontwikkeling, maar herhaalt zijn oproep aan de autoriteiten om te zorgen voor een aparte cruiseterminal, bij voorkeur aan de Waterkant ter hoogte van de SMS-pier. Volgens hem moeten procedures bovendien sneller en efficiënter worden afgehandeld om zeilende toeristen beter te kunnen ontvangen. Aan het einde van de maand wordt opnieuw een cruiseschip verwacht.

De exclusieve Club Med 2 is ruim 200 meter lang, telt acht verdiepingen en heeft een capaciteit van 380 passagiers. Opvallend is dat de zeilen volledig computergestuurd worden bediend. Het Franse schip doet Suriname nu voor de tweede keer aan. Een deel van de gasten bezocht eerst het terrein van Havenbeheer, waar een tent van SHATA was opgezet voor lokale snacks, drankjes en souvenirs. Daarna trok het grootste deel verder naar het centrum van Paramaribo.


Door een vertraging van ongeveer een uur - veroorzaakt doordat documenten voor het verplaatsen van de gasten niet tijdig waren voorbereid - moest het programma worden aangepast. Een poging om de toeristen alsnog met een culturele show aan boord te ontvangen, werd afgewezen. De strenge regels van de goederenhaven zijn volgens Ramlal niet afgestemd op toeristische ontwikkelingen.

Verkoop van souvenirs (Foto: René Gompers)

Ramlal, directeur van Travel The Guianas, dat zich specialiseert in bezoeken aan de drie Guyana’s, pleit voor betere samenwerking: “Deze moet beter. Er moet sterke cohesie komen tussen de overheid, het bedrijfsleven en de toerismesector.”

“We zijn nu gebonden aan deze haven met al haar regels, waardoor we niet maximaal kunnen presteren. Daarom blijf ik voorstander van een aparte cruiseterminal. De komst van deze schepen zal alleen maar toenemen. We hebben faciliteiten nodig met eigen afhandeling en een eigen identiteit. De SMS-pier is de ideale plek: midden in Paramaribo, bij het UNESCO-werelderfgoed.”