NDP: Chinese gemeenschap meerwaarde en van betekenis voor Suriname
Veel trots zal het er onder de Chinese gemeenschap zeker zijn omdat sinds 4 december 2024 door de UNESCO, de erkenning een feit is dat het behoort tot het immaterieel erfgoed. Een erkenning dus van zijn culturele en historische waarde.
De economische impact van de Chinese gemeenschap is duidelijk zichtbaar in de handel, maar ook in toerisme, aangezien sommige toeristen het land bezoeken om de festiviteiten bij te wonen, vooral de kleurrijke en spectaculaire vieringen in Paramaribo.
Op sociaal-maatschappelijk gebied bevorderen zij de integratie van de Chinese gemeenschap binnen de bredere Surinaamse samenleving. De festiviteit biedt een kans voor het delen van de Chinese cultuur met andere etnische groepen, wat bijdraagt aan interculturele uitwisseling. In Suriname, een land met een rijke etnische diversiteit, fungeren dergelijke evenementen als bruggenbouwers die gemeenschappen dichter bij elkaar brengen.
Bovendien versterkt het Chinese Nieuwjaar familiebanden. Het is een tijd waarin families samenkomen, oude tradities in ere worden gehouden en gezamenlijke rituelen zoals het bereiden van speciaal voedsel. Dit draagt bij aan het behoud van een sterke culturele identiteit, zowel binnen de Chinese gemeenschap als daarbuiten.
Echter, terwijl wij deze vreugdevolle dag vieren, kunnen we de moeilijke omstandigheden waarin veel landgenoten zich momenteel bevinden, niet negeren. Onze economie verkeert in zwaar weer, met steeds verder stijgende prijzen, toenemende armoede, werkloosheid en een groeiende kloof tussen arm en rijk. Op dagen als deze wordt het belang van solidariteit en gezamenlijke inspanningen, om ons land verder vooruit te helpen, extra duidelijker.
Het jaar van de Slang, volgens de Chinese dierenriem, staat voor verandering en groei en wordt ook geassocieerd met intelligentie, introspectie, intuïtie en aanpassingsvermogen. Het is daarom het moment om goed na te denken over wat ons tegenhoudt om de belemmeringen te overwinnen.
De NDP erkent de jarenlange bilaterale en vriendschapsbanden tussen de republiek China en de republiek Suriname en zal deze inhoudt blijven geven. Wij feliciteren de Surinaamse samenleving met het Chinese Nieuwjaar en in het bijzonder de Chinese gemeenschap. Laten wij inhoud blijven geven en investeren in onze vriendschap, waarbij wij blijven samenwerken aan de ontwikkeling van de Republiek Suriname.
De NDP blijft zich onvermoeibaar inzetten voor Suriname waarin economische vooruitgang hand in hand gaat met sociale samenhang en culturele trots. Samen kunnen we bouwen aan een toekomst waarin elke Surinamer, ongeacht afkomst, uitzicht heeft op een beter leven.
Gong Xi Fa Cai- wij feliciteren de Chinese gemeenschap en wensen iedereen een voorspoedig Nieuwjaar toe.
De Nationale Democratische Partij
One Nation, One Destiny
Vandaag
-
20:21
Politie-interventies leiden tot ruim 260 aanhoudingen
-
18:17
HR, PG of RB? Niet meer macht, maar beter recht
-
16:15
17 februari nationale vrije dag: Jaar van Vuurpaard
-
15:33
Ramadan: NDP start landelijke voedselondersteuning voor moskeeën
-
13:40
Brazilië opent deur voor gedeeltelijk handelsakkoord tussen Mercosur en China
-
11:36
Decentralisatie van het onderwijs is niet langer een keuze, maar een bittere noodzaak
-
09:42
Dodelijk verkeersongeval aan Kwattaweg eist leven van bromfietser
-
08:58
VS breidt hulp aan Cuba uit ondanks olieblokkade
-
07:27
Betterson waarschuwt: geen emotionele wetgeving rechterlijke macht en meerdere pg’s
-
05:34
Behandeling strafzaak tegen advocaat Derrick Veira van start
-
04:13
Zonnige dag met kans op lokale buien
-
02:26
VES kritisch over verlaging goudroyalty: Regering beloont illegaal gedrag
-
00:59
Column: De toon maakt de muziek; geschaad vertrouwen in de pg
-
00:23
Kantonrechter gelast gevangenneming FAI-ex-directeur Nitesh Ramlakhan
-
00:00
Santokhi: Grove leugen dat ik pg ooit opdracht heb gegeven
Gisteren
- Indiase lerares die honderden leercentra heeft opgericht wint Global Teacher Prize
- Een Hof van Cassatie
- VN waarschuwt voor humanitaire ineenstorting in Cuba
- SLM en LIAT Air verkennen samenwerking voor betere regionale luchtverbindingen
- Landvreugd voorzitter van MAS: focus op financiën en groei scheepvaart
- Vakbeweging vraagt structurele aanpak vastlopende sociaal-economische dossiers
- Pakistaans leger: 216 strijders gedood in Balochistan
- Van Trikt onder politiebegeleiding naar specialist; detentie volgt na weigering uitstel door OM
- Zwerfvuil is geen opvoedprobleem alleen; Het is een bestuurlijke keuze
- Rusland trekt zich terug, New START-verdrag loopt af
- Een mix van zon, bewolking en regen
- Pg reageert niet op uitlatingen DNA; Atompai over politieke inmenging onder Santokhi
- BLTO verlengt actie minimaal tot vandaag; betaling vlot niet
- Column: Duurzaamheid clubvoetbal
- Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep na vrijspraak Danielle Veira
Eergisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's