Landvreugd: Stembiljet van 50 bij 70 cm voorlopig format
Landvreugd is donderdag op een persconferentie ingegaan op de resultaten van de regeringsraadsvergadering over de verkiezingen. "Er zijn nog een aantal zaken waarover er een finaal goedkeuring moet komen," geeft hij aan. "Een daarvan is het model van het stembiljet dat gehanteerd gaat worden bij de verkiezingen." Het andere onderwerp dat nog goedkeuring moet krijgen is een systeem om de voorlopige resultaten op de voet te kunnen volgen.
Pas wanneer de politieke partijen zich officieel hebben geregistreerd voor deelname aan de verkiezingen zal beslist worden welke van de plannen voor het stembiljet zal worden uitgevoerd. Landvreugd legt uit dat er op het voorlopig format van 50 bij 70 cm er 23 partijen geaccommodeerd kunnen worden. Op een stembiljet met een breedte van 1 meter kunnen er hooguit 28. Er is ook een mogelijkheid om op de achterkant van het biljet de kandidatenlijsten te plaatsen. Maar dat brengt met zich mee dat de geheimhouding niet is gegarandeerd en dat er meer ruimte nodig zal zijn in de stemhokken om het document uit te vouwen.
Landvreugd deelt mee dat er ruim 400.000 personen op de kiezerslijsten voorkomen. Stemgerechtigden hebben tot en met 12 februari de kans om na te trekken of ze er wel of niet op staan. "Pas wanneer deze periode afgesloten is zullen wij het exacte aantal kiezers weten," benadrukt de bewindsman. "Omdat binnen deze periode de kiezer nog de gelegenheid heeft om te controleren of ze op de lijsten voorkomen en of dat op de juiste wijze is. En als ze er niet op voorkomen hebben ze tot 12 februari de kans om ervoor te zorgen dat ze er wel op komen te staan. Dus deze periode gaat de fluctuaties laten zien. Gaan we naar meer of naar minder. Pas na 12 februari kunnen we de samenleving informeren hoe groot het aantal kiezers werkelijk is."
De bewindsman geeft aan wat het kost om de verkiezingen te organiseren: "Het is heel duur maar als we een vergelijking maken met eerdere verkiezingen, dat was US$ 32 miljoen. Als we kijken naar 2025, dat is het US$ 20 miljoen. Het heeft ook te maken met de fluctuatie van de koers waardoor in SRD het een heel groot verschil lijkt. Maar als we kijken in Amerikaanse dollar zien we dat de verkiezingen juist goedkoper uitkomen in vergelijking met de verkiezingen van 2020."
Vandaag
Gisteren
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan
- FIFA: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing leidt tot directe schorsing
- PL uit regering: Ramsaran en Somohardjo stappen op
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
- Verwerking stembiljetten officieel gestart
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
- Afwisselend bewolking en regen
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
- Column: Geen zuivere koffie
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Eergisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan