Suriname onderzoekt goedkopere medicijnen via gezamenlijke inkoop met Colombia
Volgens de president is tijdens gesprekken met het Hospital Internacional de Colombia (HIC) verkend of Suriname kan meeliften op bestaande miljoeneninkopen van medicijnen. Door de grotere volumes waartegen Colombia medicijnen afneemt, liggen de prijzen voor bepaalde specialistische geneesmiddelen aanzienlijk lager dan bij kleinschalige import.
Het gaat nadrukkelijk niet om standaardmedicatie, maar om dure middelen die worden gebruikt bij onder meer kankerbehandelingen, transplantaties en zeldzame aandoeningen. “Voor sommige aandoeningen gaat het in Suriname om een kleine groep patiënten, maar de medicijnen zijn extreem kostbaar. Juist daar kan gezamenlijke inkoop mogelijk verschil maken,” aldus Simons.
De president benadrukte dat er geen sprake is van automatische toezeggingen. Suriname zal eerst objectief vergelijken of de prijzen daadwerkelijk gunstiger zijn dan de huidige import via onder meer India en Nederland. Daarbij zullen instellingen zoals het Bedrijf Geneesmiddelenvoorziening Suriname (BGVS) een centrale rol spelen.
Volgens Simons heeft de betrokken farmaceutische sector in Colombia aangegeven open te staan voor deelname van Suriname aan hun inkoopstructuren. Dat zou kunnen betekenen dat Suriname rechtstreeks bij producenten of vaste leveranciers kan afnemen tegen dezelfde prijscondities als gelden voor de Colombiaanse markt. “Maar we gaan dat niet uit het hoofd accepteren. De cijfers moeten op tafel,” stelde zij.
In de komende zes tot acht weken zal een klein overlegteam van Suriname en Colombia de voorstellen technisch uitwerken. Daarbij wordt gekeken naar prijsvergelijkingen, logistiek, regelgeving en de financiële consequenties voor de Surinaamse zorgsector. Op basis daarvan zal worden bepaald of gezamenlijke inkoop daadwerkelijk leidt tot structurele kostenbesparing.
De regering ziet lagere medicijnkosten als een belangrijk onderdeel van het bredere traject om het zorgsysteem in Suriname betaalbaarder en duurzamer te maken, zonder in te leveren op kwaliteit en toegankelijkheid.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 910
- Japanse 'Iron Lady' Takaichi behaalt verbluffende verkiezingsoverwinning
- BLTO versoepelt acties deels vanaf dinsdag, strijd nog niet beëindigd
- Teruggeroepen Nutrilon-batches ook in Suriname, overheid monitort situatie
- Binnenbrand tijdig geblust door omstanders
- Zwavelzuur aangetroffen in bosschage te Geyersvlijt
- Portugal stemt in eerste presidentiële eindronde in 40 jaar; Japan start telling
- Trek de stekker uit de SLM-poppenkast
- Verkiezingen in Thailand en Japan: risico op politieke onzekerheid en versterking conservatieve leiders
- Zheng: hervormingswetten versterken rechtsstaat en internationale positie Suriname
- Vanmiddag kans op regen, overwegend bewolkte dag
- Japan in sneeuwstorm naar stembus in verkiezingstest voor premier Takaichi
- Asabina: Geen gelegenheidswetgeving, maar noodzakelijke versterking rechtsstaat
- SVJ 35 jaar: van verdeeldheid naar professionele eenheid in de journalistiek
Eergisteren
- Bouva in Dubai: Suriname zet in op regionale projecten voor toerisme, transport en sargassum
- Schermutseling bij school loopt uit de hand: man neergestoken, auto vernield
- Gewapende overval op goudveld Brownsweg: negen arbeiders gekneveld achtergelaten
- Reyme: perceptie van klassejustitie ondermijnt rechtsstaat
- Start ATC-opleiding voor versterking luchtvaart
- Een centrale verkiezingsautoriteit voor Suriname?
- Bezorgdheid over Nutrilon-babyvoeding in Suriname na internationale terugroepactie
- Caricom stuurt waarnemersmissie voor parlementsverkiezingen in Barbados
- Debat over procureur-generaal: waar liggen rechtsstatelijke grenzen?
- Gedeeltelijke vergunningenstop voor kip uit vogelgriepgebieden
- Mix van zon, bewolking en beperkte neerslagkansen
- Lahore viert heropleving van Basant festival na verbod van 18 jaar
- CBvS-verslag 2025: Economie groeit beperkt; druk overheidsfinanciën en inflatie neemt toe
- Ebu Jones: wetsvoorstellen noodzakelijk voor herstel vertrouwen in rechtsstaat