Acties universiteitspersoneel opgeschort na overleg met vicepresident
De Vakvereniging Wetenschappelijk Personeel Universiteit (VWPU) heeft haar acties opgeschort na overleg met vicepresident Gregory Rusland en het bestuur van de Anton de Kom Universiteit van Suriname. Tijdens het gesprek zijn afspraken gemaakt over het verder uitwerken van maatregelen ter verbetering van de voorzieningen voor het wetenschappelijk personeel.
Bij het overleg waren aanwezig het bestuur van de Anton de Kom Universiteit van Suriname, onder leiding van Virginia Assin-Oostburg, voorzitter van het Bestuur van de Universiteit, en Patrick Peneux, ondervoorzitter. Het bestuur van de VWPU werd vertegenwoordigd door voorzitter Roy Badal, secretaris Sunita Bipat en penningmeester Sanjeevkoemar Bisessar.
Tijdens het overleg is gesproken over de ontstane situatie rond de voorzieningen voor het wetenschappelijk personeel van de universiteit. De knelpunten die in de afgelopen periode hebben geleid tot verscherpte acties van de VWPU zijn daarbij uitvoerig besproken.
De vicepresident benadrukte dat vraagstukken rond primaire voorzieningen, zoals salarissen en arbeidsvoorwaarden, integraal moeten worden benaderd. Volgens hem kunnen deze onderwerpen niet los worden gezien van de bredere onderhandelingen tussen de regering en vakorganisaties over de positie van werkenden binnen de overheid, waaronder het onderwijs en andere sectoren.
Tegelijkertijd gaf Rusland aan dat de regering bereid is te kijken naar gerichte maatregelen ter verbetering van de werkomstandigheden van docenten en wetenschappers. Daarbij is onder meer gesproken over ondersteuning bij de aanschaf van computers, verbetering van data- en internetfaciliteiten, extra vervoerstoelagen voor begeleiding van studenten tijdens onder meer stages, en een beperkte eindejaarstegemoetkoming voor academische werkzaamheden.
De vicepresident heeft het universiteitsbestuur gevraagd de gemaakte afspraken nader uit te werken en hierover uiterlijk vrijdag verslag uit te brengen, zodat deze voorstellen met de bevoegde autoriteiten kunnen worden afgestemd en verder behandeld. Tijdens het proces is ook afstemming geweest met president Jennifer Simons, om te waarborgen dat de aanpak binnen de regering in samenhang plaatsvindt.
Tegen deze achtergrond heeft de vicepresident de leiding van de VWPU gevraagd de lopende acties af te schalen. Het bestuur van de VWPU heeft dit met de leden besproken en inmiddels besloten de acties op te schorten.
Het overleg verliep volgens betrokkenen in een constructieve en positieve sfeer. De vicepresident benadrukte dat van alle partijen een houding mag worden verwacht die past bij hun maatschappelijke verantwoordelijkheid. Hij onderstreepte dat gezamenlijke inspanningen nodig zijn om de omstandigheden van het wetenschappelijk personeel te verbeteren, binnen de bredere opgave om voorzieningen voor alle Surinamers stapsgewijs te versterken.
De besprekingen met vakorganisaties over primaire voorzieningen gaan verder onverminderd door. Naarmate de omstandigheden het toelaten, zullen in overleg met de vertegenwoordigers van werkenden verdere maatregelen worden getroffen. Ook is benadrukt dat de overheid reeds maatregelen heeft genomen om verlichting te bieden aan werkenden en de samenleving, mede tegen de achtergrond van internationale ontwikkelingen die ook Suriname raken. De regering blijft zich inspannen om, binnen de beschikbare mogelijkheden, de gevolgen daarvan zoveel mogelijk op te vangen.
Vandaag
-
06:52
Hoewel akkoord met VS is bereikt, Iraniërs sceptisch de vrede nabij is
-
04:54
Weer blijft wisselvallig: kans op buien neemt opnieuw toe
-
02:57
Gajadien: Begroting rust te veel op toekomstige olie-inkomsten
-
00:59
Column: Wie bestuurt de Van 't Hogerhuysstraat?
-
00:26
Derde helft WK 2026: Iran-Nieuw-Zeeland 2-2, buiten speelde zich een groter verhaal af
-
00:01
Parmessar: Begroting 2026 is brug tussen crisis en economisch herstel
Gisteren
- 1-jarige jongen verdrinkt in emmer met water op Laarwijk
- CBvS wil burgers beter voorbereiden op digitale financiële toekomst
- Derde helft WK 2026: Saudi-Arabië verrast, Uruguay knokt zich terug naar 1-1
- Masterclass waarschuwt: olie-inkomsten alleen garanderen geen welvaart
- Derde helft WK 2026: België en Egypte niet verder dan een gelijkspel: 1-1
- Hoe Pakistan een akkoord tussen de VS en Iran bereikte na meer dan 100 dagen oorlog
- Derde helft WK 2026: Spanje loopt averij op tegen Kaapverdië
- VES: Geen sprake van echte macro-economische stabiliteit
- Derde helft WK 2026: Dag 5, Strijd om punten en verrassingen op het veld
- Derde helft WK 2026: Hoe de miljarden van het WK worden verdeeld
- Modernisering rechterlijke macht: Wet WIPA, de rechtsstaat tussen retoriek en procedure
- G7-leiders zonder China zou een vergissing kunnen zijn
- Wisselvallig weer houdt aan: afwisseling van opklaringen en buien
- Bronto Somohardjo: Ik blijf mijn grondwettelijke taken uitvoeren
- Derde helft WK-2026: Zweden te sterk voor Tunesië en wint met 5-1
- Column: Een fragiel begin in een wereld vol onzekerheid
- DNA begint aan intensieve begrotingsmarathon; focus op prioriteiten, sociale sector en productie
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 928
- Derde helft WK 2026: Ivoorkust verrast en wint laat van Ecuador in spannend duel
- Boot met zeven opvarenden omgeslagen op Brokopondostuwmeer; iedereen gered (update)
- Derde helft WK 2026: Japan sleept op de valreep een punt uit het vuur tegen Nederland: 2-2
- Wereldbankgroep pompt miljoenen in Caribisch fonds; ook Suriname komt in aanmerking
- Derde helft WK 2026: Routinier Duitsland walst over debutant Curaçao: 7-1
- Bouva ziet kansen voor sterkere economische as tussen Suriname, Guyana en Trinidad
- Derde helft WK 2026: Curaçao schrijft geschiedenis op vierde toernooi-dag
- God Governance: een Bijbels geïnspireerd model; de oplossing
- Derde helft WK 2026: Van straatvoetbal naar het WK
- Muziek brengt licht in Fort Zeelandia
- Rustige start van zondag, later toenemende kans op regenbuien
- Derde helft WK 2026: Australië verrast Turkije en wint met 2-0 in Vancouver
- Waarom daalt de prijs van goud?
- Derde helft WK 2026: Schotland boekt zwaarbevochten overwinning op Haïti
- Jaarplan: internetgebruik groeit, maar 138.000 Surinamers zijn nog altijd offline