President installeert 8 werkgroepen voor buurtontwikkeling
In een poging de leefbaarheid in diverse buurten te verbeteren, zijn op zaterdag acht presidentiële werkgroepen geïnstalleerd. De installatie vond plaats in de Congreshal, in aanwezigheid van president Chan Santokhi. De werkgroepen bestaan uit betrokken buurtbewoners die zich vrijwillig inzetten om lokale problemen aan te pakken en zo ondersteuning te bieden aan het overheidsbeleid.
Asis Gajadien, adviseur van de werkgroepen, zegt dat deze groepen een cruciale rol spelen in het versneld oplossen van knelpunten op wijkniveau. “De werkgroepen zijn ontstaan vanuit de gemeenschap zelf. Ze vormen geen politiek instrument, maar zijn bedoeld als structurele ondersteuning van buurtontwikkeling,” beweert Gajadien.
Reshma Karghoe, beleidscoördinator bij het Kabinet van de President, benadrukte het belang van deze aanpak. “We worden geconfronteerd met aanhoudende problemen zoals gebrekkige ontwatering, beperkte werkgelegenheid, illegale ontbossing, ontoereikende gezondheidszorg en het gebrek aan sportfaciliteiten. Daarbovenop speelt ook de behoefte aan voedselondersteuning en de toegankelijkheid van het sociaal vangnet via de Moni Karta.” De werkgroepen moeten in samenwerking met ministeries en andere relevante instanties werken aan duurzame oplossingen voor deze uitdagingen.
Naast praktische oplossingen wordt van de werkgroepen verwacht dat zij ook bijdragen aan de economische weerbaarheid van bewoners. Dit kan bijvoorbeeld door het ontwikkelen van kleinschalige projecten of initiatieven die zelfredzaamheid stimuleren, is opgetekend door de Communicatiedienst Suriname.
Hoewel de installatie van de groepen plaatsvindt in aanloop naar de verkiezingen, onderstreept Gajadien dat er geen sprake is van een politieke zet. “Veel bewoners nemen uit eigen initiatief verantwoordelijkheid voor hun wijk. Ze organiseren schoonmaakacties of zorgen voor het onderhoud van hun buurt. Dat is een positief signaal van groeiend eigenaarschap en sociale controle.”
De werkgroepen worden gefinancierd via bestaande ministeriële budgetten. Leden ontvangen een vaste maandelijkse vergoeding, voornamelijk bedoeld voor transport en onkosten. Gajadien legt uit dat actieve groepen in principe langer actief blijven, terwijl inactieve groepen kunnen worden opgeheven. Deze aanpak moet betrokkenheid stimuleren en continuïteit waarborgen.
Als coördinator ziet Gajadien het als zijn taak om ervoor te zorgen dat de werkgroepen hun doelen bereiken en de leefomgeving daadwerkelijk verbeteren – niet vanuit financieel gewin, maar vanuit maatschappelijke betrokkenheid.
Vandaag
-
06:43
Stichting Bondru onder vuur na controversieel stemadvies
-
04:54
Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag
-
02:56
Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vanaf
-
00:58
Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval
-
00:00
VES-panel niet gecharmeerd van mooie politieke verhalen
Gisteren
- AWJ en SURVAM bespreken knelpunten bij bedrijfsongevallenverzekering
- Natin klaar voor de toekomst met modern ICT-lokaal
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en ontwikkeling
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers gecertificeerd
- Santokhi geeft vanavond 1000 kavels aan geregistreerden FAI-project
- Bezorger beroofd tijdens brommerpech
- Xi Jinping belooft intensievere samenwerking met Latijns-Amerika
- Man zwaargewond bij steekpartij, dader op de vlucht
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza
- VHP: De feiten achter de cijfers
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen
- Onweersbuien in de middag
- OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkrachting
- Column: Samen verder
- Somohardjo: Ramsaran blijft thuis
- Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via Hakrinbank
Eergisteren
- Paus Leo: 'Alles in het werk' stellen voor wereldvrede
- Decentralisatie en rationalisering overheid belangrijkste issues op VES-debat
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorgu
- Normen en waarden in de politiek
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonder bewijs
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezingsdatum
- Sapoen: 'Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid'
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden
- Het blijft nog even regenen
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze kan
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma