Stop Geweld door Kracht, Inspanning en Gelijkheid
Het is niet alleen een dag om vooruitgang te vieren, maar ook een moment om de hedendaagse problemen aan te kaarten, zoals femicide, gendergerelateerd geweld, gedwongen (kind) huwelijken en het gebrek aan onderwijs voor meisjes en de sociaaleconomische achterstand van vrouwen en meisjes wereldwijd.
In Suriname is het ook een moment om zowel vooruitgang te vieren als de uitdagingen te erkennen die nog voor ons liggen. Deze dag herinnert ons aan de strijd voor gelijke rechten en kansen die onze vrouwen en moeders geleverd hebben en dat dit een gedeelde verantwoordelijkheid is tussen mannen en vrouwen.
Wij van Soroptimist International Club Paramaribo (SICP) zijn als grootste internationale vrouwenorganisatie ons ervan bewust dat de verbetering van de rechten en positie van de Surinaamse vrouwen nog niet optimaal is.
Soroptimisten streven naar duurzame verbetering van de levens en de positie van vrouwen en meisjes door opleiding/training, empowerment en het creëren van kansen en mogelijkheden. De Ilse Labadie school en de Stichting Prasoro voor het kind in nood zijn daar een bewijs van.
In Suriname is geweld tegen vrouwen een probleem, maar er zijn ook gezamenlijke initiatieven vanuit de overheid en maatschappelijke organisaties op dit vlak genomen ter bestrijding, echter is dit niet voldoende en/of onderbelicht.
Geweld tegen vrouwen blijft een ernstige schending van mensenrechten. Geweld kan in diverse vormen voorkomen, en wel fysieke-, psychologische- of economische geweld, en/of zich voordoen in huis, op het werk, op openbare plaatsen. Geweld in al zijn vormen is een onaanvaardbare schending van de mensenrechten van vrouwen, en beïnvloedt het vermogen van vrouwen en meisjes om hun volledige potentieel te bereiken en als volwaardige burger deel te nemen aan de ontwikkeling van de samenleving.
Op deze dag staan wij van SICP, stil bij de toename van geweld tegen onze Surinaamse vrouwen in de afgelopen jaren. Soroptimist International Club Paramaribo is voorstander dat alle vormen van geweld die vrouwen en meisjes onevenredig treffen, worden beëindigd.
Het bewustzijn ten aanzien van gendergerelateerd geweld met als basis historische ongelijkheden, machtsonevenwichtigheden en genderdiscriminatie moet worden opgevoerd.
Geweld tegen vrouwen kan echter worden geëlimineerd of drastisch verminderd door middel van duurzame inspanningen, gezamenlijke actie-initiatieven en actieve partnerschappen tussen nationale organisaties, het maatschappelijk middenveld, overheid en lokale beleidsmakers, en experts.
Als Soroptimisten zullen wij conform onze doelstellingen niet stoppen met het bestrijden van geweld tegen vrouwen en meisjes totdat alle vrouwen kunnen genieten van een wereld die vrij is van angst en van geweld.
Wij roepen de overheid en maatschappelijke groepen op tot nog meer actie waarbij wij deze vorm van geweld kunnen aanpakken, zodat vrouwen en meisjes hun volledig potentieel kunnen benutten en bijdragen aan de nationale ontwikkeling.
Vandaag
-
13:44
Groenland als spiegel van ons koloniale ongemak
-
11:48
Twee woningen binnen vijf uur door brand verwoest
-
09:50
Doden en zwaargewonden bij ernstige aanrijding tussen auto en autobus
-
08:50
Suriname wordt zwaarder
-
06:52
VES-secretaris Girdhari: Jaarrede president schetst richting, maar mist concrete uitwerking
-
04:54
Zonnig weer met plaatselijke buien
-
02:56
Advocaat in SLM-drugszaak: OM heeft geen overtuigend bewijs tegen cliënt
-
00:58
Shurly Lackin aan het roer van de nieuwe RvT STVS
-
00:00
President plaatst landbouw centraal: Agrarische sector sleutel stabiliteit en brede welvaart
Gisteren
- Het ‘America First’-beleid in een wereld zonder hegemonie
- Strafzaak tegen artiest Kappalani opnieuw gestart
- Integrale aanpak luchtvaart en toerisme bij verbetering product SLM
- China en Canada hervatten samenwerking met nieuw handelsakkoord
- Regering komt burgers tegemoet bij vervallen bereidverklaringen
- President waarschuwt: olie-inkomsten vragen strikte discipline en transparant beheer
- Nieuw monument te Bakkie voor Amerikaanse slachtoffers 83 jaar geleden
- Overpeinzingen bij 77 jaar VHP
- Gewapende overval bij Melkcentrale
- President Simons: economische stabiliteit voorwaarde voor rechtvaardige welvaartsverdeling
- Nieuwe raden van toezicht bij SRS en STVS
- VS waarschuwt Iran: alle opties open, Iran belooft reactie op agressie
- Dag begint rustig, later kans op regen
- VHP belicht eigen rol na 77 jaar in politiek
- Column: Vragen om transparantie is geen aanval
- VES-voorzitter: 2026 wordt beslissend voor vertrouwen en discipline
Eergisteren
- Digitalisering vraagt om keuzes aan de top
- Nieuw hoofdstuk in bilaterale relatie China en Canada
- Astrid Roemer ten ruste gelegd
- Vicepresident naar Zwitserland voor World Tourism Forum
- Een andere nieuwjaarswens!
- Chinese app 'Are You Dead?' verandert naam na grote populariteit
- Taxichauffeur berooft klant en verwondt slachtoffer
- PAHO: Druggebruikstoornissen nemen sterk toe in de Amerika’s
- Nogmaals 3 pg's
- Vijf jaar zittingstermijn AAC: discussie nog open in DNA
- SOC en ministerie willen Sportwet voor continu en toekomstgericht sportbeleid
- Zonnige perioden met buien in de middag
- Voorstel in DNA: halve vergoeding bij structureel ontbreken quorum
- Hoe Iran Starlink stoorde en hoe Iraniërs proberen dit te omzeilen
- Column: Eendracht maakt macht
- VS stopt tijdelijk immigrantvisa uit 75 landen; Suriname en Guyana niet erbij