Occupatieprobleem Ephraimzegen en Goede Verwachting opgelost
Het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) heeft meer dan 500 grondbeschikkingen uitgereikt aan mensen die in de afgelopen jaren in Ephraimzegen en Goede Verwachting gronden hadden bezet. Dat de grondenkwestie al jarenlang speelt, werd door de verschillende sprekers onderstreept. Veel bewoners in deze wijken hebben lang gewacht op een oplossing en mochten eindelijk hun bereidverklaring of toewijzingsbeschikking in ontvangst nemen in het gebouw van de Association of Saamaka Traditions Authorities te Ephraimzegen.
Minister Dinotha Vorswijk benadrukte dat deze aanpak gericht is op het bevorderen van rechtvaardigheid en het stimuleren van duurzame ontwikkeling. Belanghebbenden dienen hun verplichtingen na te komen om de titel op grondhuur te verkrijgen en te voorkomen dat documenten vervallen. Ephraimzegen en Goede Verwachting zijn technisch verdeeld in vier blokken. De grondbeschikkingen die nu zijn uitgereikt, betreffen blok twee, drie en een deel van blok één. Deze omvatten domeingronden, waardoor het proces vlotter verliep. Over het resterende deel van blok één vinden momenteel onderhandelingen plaats tussen de regering en de eigenaar van de gronden. Het plan is om dit deel over te kopen, zodat de bewoners in dat gebied rechtszekerheid kunnen verkrijgen.
Een samengestelde werkgroep verzamelde informatie om te bepalen welke bewoners daadwerkelijk een stuk grond hadden geoccupeerd en rechtszekerheid nodig hadden. Deze informatie werd doorgegeven, waarna het ministerie overging tot het opmaken van de beschikkingen, meldt de Communicatiedienst Suriname. Minister Vorswijk benadrukte dat elke nieuwe vorm van grondoccupatie verboden is en dat overtreders zullen worden vervolgd. “Occupatie is bij wet strafbaar en zal niet worden getolereerd”.
President Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk merkten “vol trots” op hoe een eerdere belofte tijdens deze uitreikingen is waargemaakt. De president stond stil bij het belang van grondpapieren, die burgers zekerheid bieden en hen in staat stellen leningen te verkrijgen. Hij moedigde hen tevens aan gebruik te maken van de conversiemogelijkheden, het Affordable Housing Programme (AHP) en het runnen van Foodbaskets.
De bewoners die hun grondbeschikking hebben ontvangen, reageerden overwegend positief op de oplossing van de regering. Velen van hen hebben jarenlang op het stuk grond gewoond en hard gewerkt om het bewoonbaar te maken.
Vandaag
-
14:55
Digitalisering vereist eerst beter bestuur
-
12:53
Lando Norris pakt eerste wereldtitel na zinderende finale
-
10:49
Slachtoffer beroofd en geslagen te Zeedijk in Nickerie
-
09:06
DNV'er blijft ontkennen in moordzaak ondanks nieuwe camerabeelden
-
07:08
Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
-
05:10
Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
-
03:12
Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
-
01:14
KPS rouwt om omgekomen agent
-
00:38
525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
-
00:00
Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Gisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Eergisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’