Saramaccakanaal wordt na ruim 60 jaar grondig aangepakt
De rehabilitatie van het 25 kilometer lange Saramaccakanaal wordt in vijf secties uitgevoerd door aannemer International Infra NV. Medio januari zijn de werkzaamheden binnen het project Saramacca Canal System Rehabilitation Project (SCSRP) begonnen. Projectmanager Vishnu Kalloe spreekt van een uitdagend project. Het kanaal is ruim 60 jaar niet opgeschoond. Dit heeft met zich meegebracht dat de waterweg op vele plekken is
dichtbegroeid en versmald, met verminderd watertransport en ook geen
andere economische activiteiten als gevolg.
Gestart is bij sectie vijf, nabij de Uitkijksluis te Creola. Deze wordt binnenkort afgerond. De laatste fase betreft sectie 1 omgeving VABI NV. De aannemer probeert het werk in vijf kalender maanden af te hebben. Bij de contractondertekening met directeur Sylvani Kasanpawiro van International Infra NV op 14 november 2023 sprak SCSRP-projectcoördinator Cheryl Margaret van een vrij omvangrijk project met een grote impact hebben op de ontwatering van Groot-Paramaribo en andere gebieden.

Het SCSRP wordt bekostigd uit een lening van US$ 35 miljoen bij de Wereldbank. Deze ziet er samen met de SCSRP-unit, het ministerie van Openbare Werken (OW) en het Nationaal Instituut voor Milieu en Ontwikkeling in Suriname (Nimos) erop toe dat het werk zoals overeengekomen wordt uitgevoerd. Een team van de Wereldbank heeft zich deze week nog ter plekke georiënteerd en zich tevreden getoond. De arbeiders zijn ook enthousiast om aan te pakken. Zij worden van alle persoonlijke beschermingsmiddelen voorzien. “We beginnen elke dag met een toolbox meeting”, legt Kalloe uit aan de Communicatiedienst Suriname.

Het aan het eind van de 19e eeuw met de hand uitgegraven Saramaccakanaal meet 25 kilometer en verbindt de Surinamerivier met de Saramaccarivier. De waterweg is 30-50 meter breed en heeft een diepte van tussen de twee en drie meter. Langs het kanaal liggen voornamelijk bedrijven die actief zijn in de hout- en zandsector. Sectie 4 van het werk is 7,3 km lang en eindigt in de buurt van de Kameelbrug. Na Kameelbrug begint sectie 3: tot Magenta en daarna sectie 2 en 1, dat is tot de sluis te Saramaccadoorsteek.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Eergisteren
- Repliek op ‘Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak’
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon ‘Don’ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak