Haïtianen ingenomen met toestemming president voor hereniging
De herdenking is in klein verband herdacht op het Kwatta Sportcomplex, dicht bij de 4e Rijweg. Diverse sprekers hebben aangegeven dat de Haïtiaanse gemeenschap wegschuift van de agrarische sector en aan het doorbreken is in andere sectoren. De eerste groep Haïtianen is op 14 juli 1977 in Suriname aangekomen. De mensen werden te werk gesteld op de suikerrietplantages te Mariënburg, Commewijne. De volgende generaties scholen zich, een flink aantal ook op academisch niveau.
"We voelen ons hier thuis," merkt Lappe op. "Dit is het eerste land waar ik merk dat Haïtianen met open armen worden ontvangen. Ik ben de Surinamers en hun regering erg dankbaar daarvoor. Zeer grote dank voor de president voor alles wat hij doet voor de Haïtiaanse gemeenschap. Hij heeft bijvoorbeeld sinds 28 mei van dit jaar besloten dat er nu vluchten kunnen worden uitgevoerd om Haïtianen naar hier te brengen."
"Hij (de president) heeft ook toestemming gegeven voor herenigen van families," vervolgt de consul-generaal. "De Haïtianen hier hebben nog familie in hun geboorteland die ze lang niet hebben gezien, zonder wie ze moeten leven. Met het besluit van de regering kunnen de mensen nu hier komen. We hebben al 1.500 verzoeken gehad voor hereniging. Er zijn al ruim 500 personen onderweg naar of al in Suriname. De anderen wachten om te komen. We zijn de Surinaamse regering zeer dankbaar hiervoor."
Asis Gajadien, vertegenwoordiger van president Chan Santokhi, heeft benadrukt dat de president de Haïtiaanse gemeenschap zeer serieus neemt. Hij heeft daarom groen licht gegeven voor de vluchten uit Haïti en het herenigen van families, geeft hij aan. Lappe roept de Haïtiaanse gemeenschap op om de geboden kansen niet te laten liggen en te blijven bijdragen aan de ontwikkeling van het land dat hen met open armen heeft ontvangen.
Vandaag
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden