Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren
Minister Harish Monorath van Justitie en Politie heeft maandag tijdens een kennismakingsbezoek aan het Korps Politie Suriname (KPS) benadrukt dat veiligheid en criminaliteitsbestrijding niet optimaal kunnen worden aangepakt zolang er tekorten zijn aan middelen bij de politie. De bewindsman beloofde dat hij, rekening houdend met de beschikbare financiële ruimte, er alles aan zal doen om deze tekorten weg te werken.
Voorzitter Revelino Eijk van de Surinaamse Politiebond (SPB) riep de minister op om zijn enthousiasme enigszins te temperen. “Wat voor ons belangrijk is, is dat er een goede verstandhouding is tussen het ministerie, de korpsleiding en de bond. Het gaat om inclusiviteit, zoals u dat zelf hebt aangegeven,” zei Eijk. Hij benadrukte geen sneer te willen geven aan voormalig minister Kenneth Amoksi, maar herinnerde Monorath eraan dat de bond in 2022 het vertrouwen in Amoksi heeft opgezegd. Dit vanwege gebrekkige communicatie en het nemen van besluiten zonder afstemming met de bond of zelfs met de korpsleiding.
Uit de toespraak van de SPB-voorzitter blijkt dat er binnen het politiekorps grote onvrede heerst over de relatie met het ministerie. Volgens Eijk worden veel voorstellen van de bond om het werk te verbeteren, waaronder de aanpak van veiligheid en criminaliteit, niet meegenomen door het ministerie. “Het zijn goede voorstellen geweest, die zonder veel financiële middelen hadden kunnen leiden tot successen in het belang van het korps, het ministerie én vooral de samenleving,” zei Eijk.
De SPB -voorman hield Monorath een aantal dringende zaken voor die aangepakt moeten worden. “Het zijn punten die wij al geruime tijd onder de aandacht brengen, maar die steeds worden genegeerd,” aldus Eijk. Hij wees onder meer op de noodzaak van een nieuw politie-uniform, dat samenhangt met het imago van de politie, de verbetering van de rechtspositie van politieambtenaren en het beschikbaar stellen van middelen die essentieel zijn voor het dagelijks werk en de hygiene bij de politie. Tegelijkertijd gaf Eijk aan dat Monorath mag rekenen op de volledige ondersteuning van de bond, mits het beleid gebaseerd is op rationeel overleg.
Minister Monorath, die net als zijn voorganger Amoksi lid is van de ABOP, erkende dat de politie veel heeft moeten ontberen. Hij noemde onder andere het gebrek aan opleidingen en trainingen, het verval van politieposten die zich in deplorabele staat bevinden, het tekort aan goede en voldoende uitrusting om criminaliteit aan te pakken en veiligheid te garanderen, en het uitblijven van bevorderingen en nazorg voor politieambtenaren die arbeidsongeschikt zijn geraakt tijdens de dienst. “Toch heeft de politie haar werk naar behoren gedaan. Velen gaan voorbij aan de successen die ondanks de tekorten zijn behaald. Maar met tekorten kun je niet optimaal functioneren,” stelde Monorath.
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in