Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren
Minister Harish Monorath van Justitie en Politie heeft maandag tijdens een kennismakingsbezoek aan het Korps Politie Suriname (KPS) benadrukt dat veiligheid en criminaliteitsbestrijding niet optimaal kunnen worden aangepakt zolang er tekorten zijn aan middelen bij de politie. De bewindsman beloofde dat hij, rekening houdend met de beschikbare financiële ruimte, er alles aan zal doen om deze tekorten weg te werken.
Voorzitter Revelino Eijk van de Surinaamse Politiebond (SPB) riep de minister op om zijn enthousiasme enigszins te temperen. “Wat voor ons belangrijk is, is dat er een goede verstandhouding is tussen het ministerie, de korpsleiding en de bond. Het gaat om inclusiviteit, zoals u dat zelf hebt aangegeven,” zei Eijk. Hij benadrukte geen sneer te willen geven aan voormalig minister Kenneth Amoksi, maar herinnerde Monorath eraan dat de bond in 2022 het vertrouwen in Amoksi heeft opgezegd. Dit vanwege gebrekkige communicatie en het nemen van besluiten zonder afstemming met de bond of zelfs met de korpsleiding.
Uit de toespraak van de SPB-voorzitter blijkt dat er binnen het politiekorps grote onvrede heerst over de relatie met het ministerie. Volgens Eijk worden veel voorstellen van de bond om het werk te verbeteren, waaronder de aanpak van veiligheid en criminaliteit, niet meegenomen door het ministerie. “Het zijn goede voorstellen geweest, die zonder veel financiële middelen hadden kunnen leiden tot successen in het belang van het korps, het ministerie én vooral de samenleving,” zei Eijk.
De SPB -voorman hield Monorath een aantal dringende zaken voor die aangepakt moeten worden. “Het zijn punten die wij al geruime tijd onder de aandacht brengen, maar die steeds worden genegeerd,” aldus Eijk. Hij wees onder meer op de noodzaak van een nieuw politie-uniform, dat samenhangt met het imago van de politie, de verbetering van de rechtspositie van politieambtenaren en het beschikbaar stellen van middelen die essentieel zijn voor het dagelijks werk en de hygiene bij de politie. Tegelijkertijd gaf Eijk aan dat Monorath mag rekenen op de volledige ondersteuning van de bond, mits het beleid gebaseerd is op rationeel overleg.
Minister Monorath, die net als zijn voorganger Amoksi lid is van de ABOP, erkende dat de politie veel heeft moeten ontberen. Hij noemde onder andere het gebrek aan opleidingen en trainingen, het verval van politieposten die zich in deplorabele staat bevinden, het tekort aan goede en voldoende uitrusting om criminaliteit aan te pakken en veiligheid te garanderen, en het uitblijven van bevorderingen en nazorg voor politieambtenaren die arbeidsongeschikt zijn geraakt tijdens de dienst. “Toch heeft de politie haar werk naar behoren gedaan. Velen gaan voorbij aan de successen die ondanks de tekorten zijn behaald. Maar met tekorten kun je niet optimaal functioneren,” stelde Monorath.
Vandaag
Gisteren
- Onaantastbaar groen: Regenwoud als nationaal belang en internationale verantwoordelijkheid
- WK-droom Suriname eindigt na 1-2 nederlaag tegen Bolivia
- Suriname op rand van geschiedenis: cruciaal duel tegen Bolivia om WK-droom
- Beroependag op Kangoeroe High: leerlingen maken kennis met diverse beroepen
- BiZa pakt ‘spookambtenaren’ aan: focus op personeel in buitenland
- Schoten gelost op woning na familieruzie
- WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
- Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
- Recensie: Democratische leeservaring
- Wisselvallig en overwegend nat weer
- Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
- Column: Aftellen
- Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Eergisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe