Reactie op toespraken van Bouterse, Simons en Adhin
Op de 36e verjaardag van de NDP, hebben verschillende personen het woord gevoerd in Ocer, onder wie voorzitter Bouterse en de ondervoorzitters Jenny Simons en Ashwin Adhin. Alle drie hebben hun gal gespuwd over het beleid dat door deze regering gevoerd wordt. Maar alle drie lijden aan selectief geheugenverlies, ze vertellen niet dat de kiem voor de armoede gelegd is op 25 februari 1980. En in de periode 2010-2020 is de armoede in een stroomversnelling terechtgekomen en dat is een feit.
Bouterse, de man die de basis heeft gelegd voor de armoede in Suriname, door het plegen van een ordinaire staatsgreep op 25 februari 1980, roept nu op tot bevrijding van het land op 25 mei 2025. Hij zegt ook dat het enige licht waarop er gewacht wordt, is dat van 25 mei 2025. Hij vroeg nog even geduld. "25 mei 2025 zal ons bevrijden. U gaat bepalen of wij bevrijd worden".
De NDP heeft in het verleden het volk ook voorgehouden dat ze het licht zou aanmaken, omdat tijdens de Front-regering het volk in het duister zat. Toen was de slogan: Lét a faya. Bij elkaar opgeteld is Bouterse, bijkans 23 jaar aan de macht geweest. Heeft hij ooit licht gebracht voor Suriname? Welke noemenswaardige ontwikkeling heeft hij gebracht?
De NDP is net een orkaan, eenmaal aan de macht, laat zij een spoor van vernieling en verderf achter en maakt van Suriname een broko pranasi. De volgende regering moet dan de puinhoop opruimen. We hebben gezien wat er in 2020 is gebeurd. Toen heeft Bouterse voortijdig de macht overgedragen omdat hij de salarissen, pensioenen, subsidies etc. niet kon betalen. In feite was Suriname failliet.
Het is te verwachten dat Bouterse dit jaar nog veroordeeld wordt voor de meervoudige moorden van 8 december 1982 en hij achter de tralies zal belanden. Dus hij komt sowieso niet meer aan de macht. Zodra hij gevangengenomen wordt zal er een gevecht uitbreken om de macht binnen NDP. Mark my words! De NDP zal dan afbrokkelen want de beloofde verjonging binnen de partij is uitgebleven.
Mevrouw Jenny Simons zegt dat de NDP 120% in staat is het land weer op rails te brengen. Als de NDP in 10 jaar tijd niet in staat is geweest een trein op de rails te brengen, hoe wil de paarse partij Suriname op rails brengen? Als voorzitter van DNA heeft zij haar regering geholpen een schuld van bijna US$ 4 miljard te verkwisten. De huidige en volgende generatie zitten nu met deze erfenis.
Gewezen vice president Ashwin Adhin, zegt dat de huidige regering de ware oorzaak is van de misère in het land. Ik heb al eerder gezegd, de kiem voor de armoede is gelegd op 25 februari 1980 en in de periode 2010-2020 is die armoede in een stroomversnelling terechtgekomen. Vanwege het aardappelen -en uien beleid, de diefstal van de kasreserve bij CBvS en de diefstal bij de Surinaamse Postspaarbank, is de armoede verergerd. Meneer Adhin, we moeten wel in het verleden terugkijken.
Vandaag
-
18:20
De hamer en de lat
-
16:17
Derde helft WK 2026: Brazilië krijgt moedig Japan op de valreep op de knieën
-
14:44
Caricom introduceert derde versie Tienpuntenprogramma voor Reparaties
-
12:46
Derde helft WK 2026: Droom of drama? Brazilië, Duitsland en Oranje in actie
-
10:48
Wijngaarde: Excuses moeten leiden tot kennis en bewustwording
-
08:50
Zheng (PL) wil belastingvrije som fors verhogen en pleit voor vrijhandelszones
-
06:52
Investeringswet meer dan lokmiddel kapitaal: Gebruik olie als motor voor bredere ontwikkeling
-
04:55
Wisselvallig met kans op buien en onweer
-
03:27
DNA-leden uit westen vragen impuls voor landbouw, wegen en visserij
-
02:14
Venezuela: Hoop vervaagt op vinden overlevenden van de aardbevingen
-
00:59
Column: Dromen onder druk, het Iraanse elftal in de schaduw van politiek
-
00:01
Staatsraad: Suriname moet zich beter wapenen tegen geopolitieke spanningen
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 930
- Derde helft WK 2026: De kinderen naast de sterren
- Waarom kinderen in instellingen zwijgen
- Derde helft WK 2026: Canada bereikt historische achtste finale
- Huiskap waait van woning; twee gewonden in Santodorp
- Vrouw levenloos aangetroffen aan Putcherweg; politie onderzoekt mogelijk misdrijf (update)
- Bromfietser komt om het leven na botsing met elektriciteitsmast in Saramacca
- Meer dan nieuw asfalt: complete reconstructie Van 't Hogerhuysstraat gestart
- Derde helft WK 2026: Negen Afrikaanse landen naar knock-outfase WK
- Suriname: Diplomatie zonder ontwikkelingskompas
- Staatsraad: Begroting moet Suriname voorbereiden op toekomst na olie
- Recensie biografie oud-president Shankar
- Staatsraad presenteert 2e rapportage en adviseert regering te focussen op prioriteiten
- Zonnige start, later stevige regen- en onweersbuien
- Aardbeving Venezuela: Dodental loopt op tot 1.430, nieuwe beving zaait angst
- Derde helft WK 2026: Spanning tot het einde; 3-3 Thriller in Groep J
- Derde helft WK 2026: Argentinië met volle winst naar eliminatiefase
- Aanpak Van ’t Hogerhuysstraat begint; weg wekenlang deels afgesloten
Eergisteren
- Derde helft WK 2026: Colombia neemt groepswinst, Portugal treft Kroatië
- Derde helft WK 2026: Congo verslaat Oezbekistan, 3-1 en mag hopen op plek als beste derde
- Nog geen oorzaak gevonden voor massale vissterfte in Saramaccarivier
- Derde helft WK 2026: Kroatië kaatst Ghana terug en pakt tweede plek
- Derde helft WK 2026: Engeland rekent af met Panama en wint met 2-0
- Currie wil AI-bewustwording op scholen na deepfakezaak
- Onzin-discussies! De stropdas als koloniale killer van de hersencellen
- AdeKUS-studenten winnen Halliburton Hackathon; toegang tot software van oliegiganten
- Derde helft WK 2026: Zes cruciale wedstrijden, verrassingen en roze schoenen
- DSB ziet sterke groei in digitaal bankieren
- Inbraak in woning Santodorp: SRD 160.000 en sieraden buitgemaakt
- Mathoera: Begroting is versnipperd en daardoor moeilijk controleerbaar
- De ideale basisschool
- Pawiroredjo zet vraagtekens bij omvang personeel kabinet vp; Rusland geeft uitleg
- Warm en drukkend weer; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Venezolanen zoeken zelf naar vermisten terwijl dodental snel stijgt
- Derde helft WK 2026: VAR dooft Iraans feest: Egypte en Iran eindigen in dramatische 1-1
- Derde helft WK 2026: België walst over Nieuw-Zeeland en wint groep G
- Column: Crycensio’s keuze
- SEOGS groeit verder: meer ruimte voor Local Content en Youth Hub