Pawiroredjo zet vraagtekens bij omvang personeel kabinet vp; Rusland geeft uitleg
Pawiroredjo stelde dat de overheid efficiënter met belastinggeld moet omgaan en vroeg zich af of de omvang van het personeelsbestand bij het Kabinet van de Vicepresident nog in verhouding staat tot de werkzaamheden. Hij verwees naar een personeelsbestand van ongeveer 500 medewerkers en plaatste vraagtekens bij de dagelijkse inzet van al deze werknemers.
Volgens de fractieleider moet de regering kritisch kijken naar de organisatie van de overheid en nagaan of publieke middelen doelmatig worden besteed. Hij benadrukte dat de samenleving recht heeft op een efficiënte overheid, zeker in een periode waarin de financiële ruimte beperkt is.
Rusland: niet alleen kabinetspersoneel
Rusland reageerde rechtstreeks op de opmerkingen. Hij maakte duidelijk dat het genoemde aantal niet uitsluitend bestaat uit medewerkers die op het Kabinet van de Vicepresident werkzaam zijn. Volgens Rusland vallen ook verschillende instellingen en diensten onder het kabinet, waaronder de Surinaamse Televisie Stichting (STVS) en de Stichting Radio Omroep Suriname (SRS). Daardoor geeft het totaal aantal medewerkers volgens hem geen volledig beeld van het personeel dat daadwerkelijk op het kabinet werkzaam is.
De vp erkende wel dat de overheid kampt met een omvangrijk personeelsbestand. Volgens hem is de regering zich daarvan bewust en wordt gewerkt aan hervormingen om de efficiëntie van het overheidsapparaat te verbeteren. Hij benadrukte dat dergelijke veranderingen zorgvuldig moeten plaatsvinden, omdat veel gezinnen afhankelijk zijn van een overheidsinkomen. "Dat zijn processen die je niet van de ene op de andere dag kunt uitvoeren", gaf Rusland aan.
Efficiëntere overheid
Het debat over het personeelsbestand stond niet op zichzelf. Tijdens de begrotingsbehandeling werd vanuit meerdere fracties gepleit voor een efficiëntere overheid en een kritischere besteding van publieke middelen. Daarbij werd benadrukt dat hervormingen noodzakelijk zijn om de overheidsfinanciën duurzaam op orde te brengen, zonder de dienstverlening aan de samenleving uit het oog te verliezen.
Vandaag
Gisteren
- Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
- Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
- Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
- SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
- Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
- Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
- Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
- Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
- De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
- Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
- Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
- Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
- Column: Verbonden in verlies
- Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Eergisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?