Bee steunt Mohab-Ali: Er komt geen ambassade in Jeruzalem
Assembleelid Barkat Mohab-Ali (VHP) stelt het principieel. Als er een ambassade van Surname wordt gevestigd in Jeruzalem zal hij zich niet meer thuis voelen in de VHP-fractie. Hij heeft zojuist in De Nationale Assemblee gezegd dat hij zo spoedig mogelijk antwoord wil van de regering, want dan besluit hij of hij deel zal uitmaken van de VHP-fractie of van een andere. Assembleevoorzitter Marinus Bee heeft in ronde woorden aangegeven dat er geen ambassade mag komen in Jeruzalem.
Vicepresident Ronnie Brunswijk stelt De Nationale Assemblee gerust door mee te delen dat er binnen de regering niet besloten is dat er een ambassade komt in Jeruzalem. Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is in Israël voor een kennismakingsbezoek. Wanneer hij terugkomt zal hij verslag doen. Suriname houdt rekening met de gevoelens van diverse religieuze groepen, benadrukte Brunswijk. Hij merkt op dat de president verantwoordelijk is voor het buitenlands beleid.
Mohab-Ali deelt mee dat zijn mobiel op springen staat. Sinds het bekend is dat de regering een ambassade in Jeruzalem wil vestigen is de moslimgemeenschap in rep en roer. Assembleelid Soewarto Moestadja (NDP) bevestigt dat er beroering is binnen de moslimgemeenschap. Hij vraagt de regering hoe het past in de geo-politieke opvattingen van de regering om een ambassade te vestigen in Jeruzalem.
NPS-fractieleider Gregory Rusland voert aan dat de regering goed moet overwegen wat de consequenties zijn bij het nemen van besluiten. Hij vindt dat er niet ondoordacht besluiten genomen moeten worden. Hij wil dat het buitenlands beleid wordt besproken in De Nationale Assemblee om te voorkomen dat Suriname op een verkeerd spoor terechtkomt wat het buitenlandse beleid betreft.
Bee krijgt applaus - wat niet mag volgens het Ordereglement - voor zijn woorden "we willen niet dat er een ambassade komt in Jeruzalem. We weten wat de consequenties zijn". Aan de regering wordt de opdracht gegeven om geen ambassade te openen in Jeruzalem.
Vandaag
-
14:52
Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
-
12:50
Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
-
10:48
Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
-
08:51
President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
-
06:53
Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
-
04:55
Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
-
02:57
Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
-
00:59
Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
-
00:00
GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Gisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid
Eergisteren
- Armoedecirkel: politieke armoede houdt maatschappelijke armoede in stand
- Colombia: Militair toestel crasht, 34 doden
- Luchthavenbeheer mikt op groei: 1 miljoen reizigers en nieuwe terminal
- Bewaker van achteren overvallen en beroofd op straat
- Paramaribo: onbetaalbaar?
- Trump stelt aanvallen op Iran uit na 'erg goede gesprekken'; Teheran ontkent
- VHP-fractie wil spoedvergadering over mondiale crisis, staatsfinanciën en bescherming volk
- Pokigron vraagt aandacht minister Noersalim voor cassaveziekte
- New York: Passagiersvliegtuig botst op brandweerwagen, beide piloten dood
- DNA bespreekt vervolging ex-ministers en wetten rechterlijke macht
- Wisselvallig weer met verspreide buien
- Israël onderschat mogelijk Iraanse militaire capaciteiten
- Column: De vogel en de lente die niet wijkt
- LVV-minister Noersalim wil lokale producten voor schoolvoeding