Ramdin: VS heeft opnieuw steun betuigd aan regering
De gesprekken die Ramdin voerde in Miami en Washington met vertegenwoordigers van de internationale gemeenschap, de Amerikaanse overheid en het bedrijfsleven zijn een vervolg op eerdere gesprekken met overheidsfunctionarissen. Met investeerders en beleggers zijn concrete afspraken gemaakt resulterend in drie investeringsmissies uit USA, Canada en Dubai. Er is belangstelling van deze investeerders om te participeren in projecten op het gebied van landbouw, IT, telecommunicatie, woningbouw, energie en infrastructuur, zegt de bewindsman.
"Ik heb ook met de president van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank gesproken omtrent steun bij het stimuleren van de economie. Technische bijstand zal verleend worden op het gebied van de evaluatie van parastatale bedrijven en export promotie. Een bezoek van de recent gekozen president van de IDB aan Suriname in eerste kwartaal 2021 is in voorbereiding," meldt Ramdin.
Met de Secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), Luis Almagro, is gesproken over de stand van de democratie en ontwikkeling in de Amerika's, alsook over de problemen in de OAS. Hij heeft aangegeven Suriname te willen bezoeken in het eerste kwartaal van 2021. Almagro bevestigde dat de organisatie ferm zal reageren op tendensen tot ondemocratisch gedrag in de samenleving. Van gedachten is ook gewisseld over de agenda van de volgende OAS Algemene Vergadering en de Summit of the Americas. Beide zullen worden gehouden in de tweede helft van 2021 en zal de eerste gelegenheid zijn voor president Chan Santokhi om persoonlijk contact te hebben met alle regeringsleiders op het Westelijk Halfrond. Ramdin heeft aangedrongen op een fundamentele discussie over multilateralisme, de rol van de OAS en van regionale integratiesystemen met oog om democratie, onafhankelijke rechterlijke macht, politieke stabiliteit en duurzame economische groei te realiseren.
Met de president van de Inter-Amerikaanse Mensenrechten Commissie zijn goede gesprekken gevoerd over de uitvoering van de drie uitstaande vonnissen tegen Suriname. De Commissie zal ook een training verzorgen voor Surinamers over het mensenrechten beleid in de Amerika's. De president van de Commissie zal Suriname ultimo maart 2021 bezoeken.
Met de president van de Inter-Amerikaanse Mensenrechten Commissie zijn goede gesprekken gevoerd over de uitvoering van de drie uitstaande vonnissen tegen Suriname. De Commissie zal ook een training verzorgen voor Surinamers over het mensenrechten beleid in de Amerika's. De president van de Commissie zal Suriname ultimo maart 2021 bezoeken.
Vandaag
-
18:54
Deadline nadert: publieke functionarissen riskeren straf bij niet indienen VIV
-
16:52
Hormuz-blokkade: risico’s en kansen voor Iran
-
14:51
Automobilist zonder rijbewijs krijgt voorwaardelijke straf na dodelijke aanrijding
-
12:53
IEA: Wereldwijde olievraag daalt scherp door oorlog met Iran
-
10:55
Drie buitenlanders aangehouden na landing op Zorg en Hoop
-
09:11
Legitieme portie: wie moet opletten en wat moet u doen?
-
07:13
Een ambassadeur met oog voor het kleine: Walter Oostelbos en zijn stille ode aan Suriname
-
05:19
Wetenschappelijk personeel AdeKUS in actie ondanks eerder overleg met vicepresident
-
04:25
Wisselvallig weer met kans op buien en lokaal onweer
-
02:27
Magyar’s overwinning markeert mogelijk einde van EU-Hongarije spanningen
-
00:59
Column: De laatste ontmoeting die misschien niet komt; kille visumprocedure
-
00:00
Hoger beroep tegen ex-accountmanager DSB: miljoenenclaim en getuigenverklaringen
Gisteren
- AdeKUS richt blik op kloof tussen beleid en uitvoering tijdens Bestuurskundeweek
- Republic Bank introduceert online rekening openen via RepublicOnboard
- SVB onderzoekt nationaliteitskwestie spelers en kiest voor lokale selectie tegen Belize
- Nalatenschap van Claudetta Toney: klein van gestalte, groot in daden
- OWOS schort beraad op na constructief overleg met EBS-directie
- Olieprijs stijgt bijna 8% boven $102 voorafgaand aan Amerikaanse blokkade van Iran
- Lijk aangetroffen langs Martin Luther Kingweg; mogelijk slachtoffer steekpartij
- OWOS legt werk neer bij EBS: Directie weigert structureel overleg
- Systeemonderhoud Finabank uitgelopen; diensten pas dinsdag volledig hersteld
- Peneux: Overheidsapparaat ontregeld door politiek ingrijpen en scheve beloningen
- Wisselvallig weer met kans op verspreide buien
- Lessen uit de oorlog tussen de VS en Iran
- Column: Leren van de vredesboodschap van Avurudu
- Belastingvrije kinderbijslag omhoog, uitkering blijft onveranderd
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 919
- Grote inbraak in woning: geld, goud en vuurwapens buitgemaakt
- President ziet groeipotentie AVD als toeristische trekpleister
- Assembleedelegatie naar Turkije voor internationale assemblee
- Tuberoos opnieuw winnaar culturele klasse bij Avondvierdaagse
- Guyana zoekt naar gecrashte piloot nabij Braziliaanse grens
- De politieke barometer, oftewel de kunst van het regeren!
- VS-Iran vredesgesprekken eindigen zonder akkoord, delegaties verlaten Pakistan
- Politiebericht over dood drie jonge kinderen na ziekteverschijnselen
- Bollywood-zangeres Asha Bhosle is niet meer
- Caribisch gebied groeit uit elkaar, regio met twee gezichten
- Wisselvallig weerbeeld met toenemende bewolking
- VS-Iran onderhandelingen voorlopig gepauzeerd: grote meningsverschillen blijven bestaan
- Suriname pleit voor eerlijke klimaatfinanciering tijdens Amazone overleg
- Analyse: Rekenkamer legt systeemfout bloot: probleem is geen geld, maar bestuur