PL wil met brug Domburg-Laarwijk landbouw ontwikkelingen
Met een brug van Domburg-Laarwijk zullen de landbouwgronden in Commewijne én Wanica tot grote ontwikkeling kunnen komen. Dan zal er ook veel minder filevorming zijn. De Pertjajah Luhur (PL) heeft daarom de bouw van deze brug in haar partijprogramma opgenomen.
Dit heeft PL-voorzitter Paul Somohardjo meegegeven aan de goed opgekomen PL'ers en sympathisanten tijdens een zondagavond gehouden ressortmeeting te Domburg. Hij vroeg zich af hoe sommige mensen erbij komen om te zeggen dat de partij geen visie heeft. “Onze visie is duidelijk vervat in het partijprogramma”, stelde hij. Aan het partijprogramma, dat door het Wetenschappelijk Bureau onder leiding van Nasier Eskak is afgerond en nu met gelijkgestemden wordt besproken voor een breder draagvlak, wordt de laatste hand gelegd.
Volgens Somohardjo is 2020 het jaar van de eenheid en de eenheidsbeweging, waarin op dit moment vier partijen zitten: de PL, de PDO, de KTPI en NS. Surinamers in het algemeen en Javanen in het bijzonder zouden die eenheid moeten tonen. Met verwijzing naar het nieuwjaar van de Chinezen dat zaterdag werd ingeluid, riep de politicus de nieuwe generatie op om te laten zien dat niet alleen Chinezen, maar ook Javanen ontwikkeling kunnen brengen. “Laten anderen niet op ons neerkijken. Laten we ze laten zien dat we als Javanen ook in staat zijn om ontwikkeling te brengen, samen met anderen. Onze taak is volbracht, de jongeren zullen van ons moeten overnemen”, richtte hij zich tot de aanwezigen.

Verschillende sprekers, onder wie KTPI-voorzitter Iwan Ganga, PDO-voorzitter Waldi Nain, NS-voorzitter John Nasibdar en diverse aspirant-DNA kandidaten van Wanica, hebben hun verrassing en blijdschap uitgesproken over het grote aantal mensen dat de bijeenkomst heeft bezocht. De meesten hebben de problemen aangekaart waarmee niet alleen dit district, maar in feite het hele land kampt. Velen noemden de verschillende vormen van criminaliteit zoals verkeerscriminaliteit, de vele berovingen en corruptie op grote schaal, maar ook de slechte wegen. Jongeren studeren af en kunnen geen werk vinden, tenzij ze verbonden zijn aan een bepaalde politieke partij. Ook het sluiten van de gelederen en het bewust kiezen voor verandering en verbetering op 25 mei vormden de rode draad in de toespraken.
De aspirant DNA-kandidaten van Wanica zijn tijdens de ressortmeeting gepresenteerd aan de samenleving van Domburg. Het gaat om twaalf mannen en zeven vrouwen: Nasier Eskak, Henk Sokarijo, Rinaldo Setrowidjojo, Agmad Kasanwirjo, Darin Tomoidjojo, Kishan Ramkoemar, Sashvien Nirmal, Roy Wongsopawiro, Argyll Ardjooetomo, Rudie Wagimin,Vikram Jankie, Radjkoemar Sonai, Sufaida Piroe, Felicia Redjosetiko, Martha Djojoseparto-Warso, Roselien Djojokoesomo-Djais, Elaine Kromokario-Kross, Deborah Comvalius-Tolud en Monica Sanwakid-Anomtaroeno.
Vandaag
-
02:26
Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
-
01:22
President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
-
00:59
Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
-
00:00
Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Gisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak
Eergisteren
- Training in Goede Agrarische Praktijken versterkt landbouw in Para
- Waar licht en stad samensmelten: een onvergetelijke avond in Chaoyang
- Geologen speuren naar strategische mineralen in Mapane en Phedra
- Bouva en Todd bespreken versterking van Suriname–Guyana-corridor
- Zelfreflectie bij 50 jaar Srefidensi
- VWPU schort beraad op – onderwijs aan universiteit hervat
- Wereldleiders in Beijing zetten zich in voor versnelling vrouwenontwikkeling
- AFD blijft partner in verbetering gezondheidszorg oosten land
- Gajadien: Gratie mag geen politiek instrument worden
- Ondernemer laat leven na beschieting; politieman aangehouden
- VS blaast weer boot op nabij Venezuela; 6 doden
- Overwegend zon en droog weer
- Fernald lanceert boek over onderwijsvernieuwing: ‘Van crisis tot perspectief’
- Politieagent schiet man neer in Nickerie
- Natio pakt zwaar bevochten punt tegen Panama: 1–1
- President Simons: Leiderschap vraagt vertrouwen, ook in de storm