PL wil met brug Domburg-Laarwijk landbouw ontwikkelingen
Met een brug van Domburg-Laarwijk zullen de landbouwgronden in Commewijne én Wanica tot grote ontwikkeling kunnen komen. Dan zal er ook veel minder filevorming zijn. De Pertjajah Luhur (PL) heeft daarom de bouw van deze brug in haar partijprogramma opgenomen.
Dit heeft PL-voorzitter Paul Somohardjo meegegeven aan de goed opgekomen PL'ers en sympathisanten tijdens een zondagavond gehouden ressortmeeting te Domburg. Hij vroeg zich af hoe sommige mensen erbij komen om te zeggen dat de partij geen visie heeft. “Onze visie is duidelijk vervat in het partijprogramma”, stelde hij. Aan het partijprogramma, dat door het Wetenschappelijk Bureau onder leiding van Nasier Eskak is afgerond en nu met gelijkgestemden wordt besproken voor een breder draagvlak, wordt de laatste hand gelegd.
Volgens Somohardjo is 2020 het jaar van de eenheid en de eenheidsbeweging, waarin op dit moment vier partijen zitten: de PL, de PDO, de KTPI en NS. Surinamers in het algemeen en Javanen in het bijzonder zouden die eenheid moeten tonen. Met verwijzing naar het nieuwjaar van de Chinezen dat zaterdag werd ingeluid, riep de politicus de nieuwe generatie op om te laten zien dat niet alleen Chinezen, maar ook Javanen ontwikkeling kunnen brengen. “Laten anderen niet op ons neerkijken. Laten we ze laten zien dat we als Javanen ook in staat zijn om ontwikkeling te brengen, samen met anderen. Onze taak is volbracht, de jongeren zullen van ons moeten overnemen”, richtte hij zich tot de aanwezigen.

Verschillende sprekers, onder wie KTPI-voorzitter Iwan Ganga, PDO-voorzitter Waldi Nain, NS-voorzitter John Nasibdar en diverse aspirant-DNA kandidaten van Wanica, hebben hun verrassing en blijdschap uitgesproken over het grote aantal mensen dat de bijeenkomst heeft bezocht. De meesten hebben de problemen aangekaart waarmee niet alleen dit district, maar in feite het hele land kampt. Velen noemden de verschillende vormen van criminaliteit zoals verkeerscriminaliteit, de vele berovingen en corruptie op grote schaal, maar ook de slechte wegen. Jongeren studeren af en kunnen geen werk vinden, tenzij ze verbonden zijn aan een bepaalde politieke partij. Ook het sluiten van de gelederen en het bewust kiezen voor verandering en verbetering op 25 mei vormden de rode draad in de toespraken.
De aspirant DNA-kandidaten van Wanica zijn tijdens de ressortmeeting gepresenteerd aan de samenleving van Domburg. Het gaat om twaalf mannen en zeven vrouwen: Nasier Eskak, Henk Sokarijo, Rinaldo Setrowidjojo, Agmad Kasanwirjo, Darin Tomoidjojo, Kishan Ramkoemar, Sashvien Nirmal, Roy Wongsopawiro, Argyll Ardjooetomo, Rudie Wagimin,Vikram Jankie, Radjkoemar Sonai, Sufaida Piroe, Felicia Redjosetiko, Martha Djojoseparto-Warso, Roselien Djojokoesomo-Djais, Elaine Kromokario-Kross, Deborah Comvalius-Tolud en Monica Sanwakid-Anomtaroeno.
Gisteren
- Op SCO-top: Putin geeft Westen de schuld van oorlog in Oekraïne
- Vrouw verkracht en zwaargewond achtergelaten in Houttuin
- Onderzoek: interne handel in tot slaafgemaakten had verwoestende invloed
- Arrestant hangt zich op in cellenhuis
- Veiligheid van president Republiek Suriname onder druk
- Punjab getroffen door historische overstromingen, miljoenen ontheemd
- Wayne Telgt nieuwe algemeen directeur RCR Health Centre NV
- China’s marine breidt razendsnel uit en daagt Amerikaanse dominantie uit
- Suriname Energy Chamber versterkt energiepartnerschappen met Europa
- VES-bestuur herkozen: nadruk op staatsfinanciën en versterking controle-instituten
- Simons geeft Akiemboto tekeningsbevoegdheid personeels missives
- Afwisselend weerbeeld eerste dag in september
- Meer dan 600 doden en 1500 gewonden na zware aardbeving in Oost-Afghanistan
- Historische verkiezing in Guyana met oliebooming en politieke spanning
- Column: Een leven zonder muziek en een toekomst zonder visie
- Aangifte tegen verduistering: LVV mist machines, tractoren en boten
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 887
- OBBS dringt aan op structurele hervorming schoolvervoer
- China’s SCO-top toont Global South-eenheid met Putin en Modi
- RBTP arresteert ontvluchte gedetineerde Gianni Utterberg
- Minister Misiekaba bij Zorgraad: dialoog met burgers centraal
- Chinese president laat Trump zien wie de kaarten in handen heeft
- HAVO! Ook daar kan het hoger
- Xi tegen Guterres: China steunt de wereldwijde rol van de VN
- Ontwikkelingsdoelen halen middels consensus en efficiëntie
- President Simons en Japanse ambassadeur verdiepen bilaterale samenwerking
- Licht wisselvallig met warme temperaturen
- China’s SCO-top: Nieuwe allianties in een veranderende wereldorde
- SLM herdacht 63-jarig bestaan in onzekere tijden
- Maandag beëdiging nieuwe dc’s; ressort uitbreiding Paramaribo en Wanica