Eenheid centraal bij 140 jaar Hindostaanse immigratie
In Saramacca opende districtscommissaris Aroenkoemar Ramdhani dinsdag een landbouwtentoonstelling. Diverse bedrijven doen hieraan mee. Combines, tractoren, rugspuiten en andere landbouwgereedschappen worden er tentoongesteld. Diverse dieren en ook oude voorwerpen, die de Hindostaanse immigranten met zich hadden meegenomen, zijn uitgestald. De tentoonstelling is woensdag de hele dag te zien.
Ramdhani zegt aan Starnieuws dat een landbouwtentoonstelling hoort bij de herdenking. “Onze voorouders hebben zich na hun contractperiode in ons district gevestigd en deden aan landbouw. Dit was ook hun enige inkomstenbron. Intussen is Saramacca uitgegroeid tot een belangrijk landbouwdistrict van Suriname.” Diverse activiteiten zullen er vandaag worden gehouden in het district.
Nickerie bruist
Gautam Dwarka, voorzitter van de Commissie Herdenking 140 jaar Hindostaanse Immigratie Nickerie, is bijzonder tevreden over de participatie van vooral de scholen aan de activiteiten die tot nu toe zijn gehouden. De tentoonstelling maandag en dinsdag werd door maar liefst 4000 personen bezocht. Er is een programma van negen dagen in Nickerie. Niet alleen Hindostanen, maar ook Inheemsen, Javanen, Chinezen, Marrons en Afro-Surinamers hebben deelgenomen aan de tentoonstelling.
Woensdagochtend beginnen de activiteiten met een zangvogelwedstrijd. Daarna wordt er een eenheidsloop gehouden waaraan ook diverse bevolkingsgroepen meedoen. Er zullen kransen gelegd worden bij verschillende monumenten, gevolgd door huldiging van 40 nazaten van de immigranten.
Natievormingsdans
Ashwin Adhin, voorzitter van de Culturele Unie Suriname, zegt aan Starnieuws dat de eenheidsgedachte goed tot uiting komt bij diverse activiteiten. Om 20.30 uur wordt op het Onafhankelijkheidsplein de culturele natievormingsdans gehouden. Ook de cultural-percussion is een bijzondere activiteit. Met muziekinstrumenten die gebruikt worden door verschillende bevolkingsgroepen, zullen de overeenkomsten tot uiting worden gebracht.
De cultuur van diverse bevolkingsgroepen levert een belangrijke bijdrage volgens Adhin om tot elkaar te groeien. Daarom juicht hij het toe dat er een nationale commissie in het leven is geroepen ter herdenking van 140 jaar Hindostaanse immigratie, 150 jaar afschaffing van de slavernij en 160 jaar Chinese vestiging in Suriname.
Op het Onafhankelijkheidsplein wordt er ook een immigratie expositie gehouden, waarbij het publiek kan zien hoe de levensomstandigheden waren van de Hindostaanse contractarbeiders. Behalve toespraken, is er ook een toneel-drama Shri Rám Des. Na de vuurwerkshow om 22.00 uur, is er een programma met optredens van diverse muziekformaties.
Vandaag
-
08:37
Perikelen rond het Staatsziekenfonds
-
06:35
Suriname benadrukt belang regionale integratie tijdens Caricom-ministerraad
-
04:33
Warm en wisselend bewolkt; verspreide buien
-
02:35
Abrahams bij herdenking 25 februari: President, treed hard op tegen wie de idealen beschamen
-
02:07
Adhin laat Bouterse herleven tijdens herdenking van 25 februari
-
00:59
Column: Een CV
-
00:00
Al 1150 chikungunya besmettingen, tweede sterfgeval onderzocht
Gisteren
- Verheerlijking 25 februari 1980 onacceptabel
- President tijdens maiden speech: Regionale eenheid is geen keuze, maar noodzaak
- Sonkei Invitational brengt judo weer tot leven na lange wedstrijdpauze
- Vijf-jarig overeenkomst Monché Atompai van ruim SRD 95.000 per maand boven water
- President-commissaris TAS Donaghy Malone legt functie neer
- Interpellatie over SZF en RZW donderdag op agenda Nationale Assemblee
- 25 februari 1980: “Wanneer macht de rechtsstaat verstikt”
- LCB en oliebedrijven werken aan versnelling richting ‘First Oil’ in 2028
- Oemraw spreekt van ‘karaktermoord’ en wijst op hervormingen bij SZF
- President feliciteert Jetten; persoonlijk onderhoud tussen regeringsleiders in voorbereiding
- Ongezonde lucht door Saharastof en rook van branden
- Schoener deels gezonken aan kade van Jules Sedney Haven
- China roept VS op tot opheffing Trump-tarieven na vernietigend vonnis Supreme Court
- Generator Wakay-pompen aangekomen, boeren blijven worstelen met structurele problemen
- Overwegend droog met verspreide buien
- Venezuela eist onmiddellijke vrijlating van Maduro uit Amerikaanse hechtenis
- Column: Verantwoordelijkheid begint bij erkenning
- Onderzoek SZF: documenten wijzen op vijfjarige contracten voor Atompai en Adelaar
Eergisteren
- Natio U-20 walst over Belize: opent Concacaf-campagne met overtuigende 7-2 zege
- Directeur SZF per direct op non-actief na start intern onderzoek
- Regionale samenwerking of regionale afhankelijkheid?
- Bijzondere geboorte: na vijf jaar weer drieling in Suriname
- Cotino en Afonsoewa willen openheid financiële positie en contracten SZF en RZW
- Simons stemt Surinaamse inzet af voor 50e Caricom-top
- Atompai dient vier wijzigingswetten in: aanpassing geldelijke voorzieningen drie machten
- Vrees voor mondiale spanningen na verhoogde importtarieven door VS
- Peperpot natuurpark start met natuureducatie voor scholieren
- Padvinders herdenken Baden-Powell met traditionele cook-out en installatieceremonie
- EU zegt geen verhoging van Amerikaanse tarieven te accepteren: 'een deal is een deal'
- Wisselvallig weer met zonnige perioden en lokale buien
- Nieuw Nederlands kabinet treedt vandaag aan na 117 dagen formatie
- Column: Suriname blijft worstelen, maar hoop gloort aan de horizon
- Pawiroredjo stelt 14 vragen aan president over gang van zaken bij SZF