Wereldbank: $ 524 miljard nodig voor herstel Oekraïne
Uit een nieuw onderzoek van de instellingen bleek dat er gegevens zijn verzameld over de Russische inval van drie jaar geleden tot en met 31 december. Hieruit bleek dat de schade aan de energie-infrastructuur van Oekraïne door Russische aanvallen met 70% is toegenomen.
Er was sprake van een stijging van ruim 7% ten opzichte van de laatste schatting van 486 miljard dollar van een jaar geleden. De sectoren huisvesting, transport, energie, handel en onderwijs waren de sectoren die het zwaarst werden getroffen.
In het onderzoek worden de directe fysieke schade aan gebouwen en andere infrastructuur, de impact op het leven en de middelen van bestaan van mensen en de kosten om 'beter te herbouwen' in kaart gebracht, zo lieten de instellingen weten in een gezamenlijk persbericht.
De Amerikaanse president Donald Trump wil de oorlog beëindigen door afzonderlijke gesprekken met Rusland en Oekraïne. Tijdens een ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron vertelde hij verslaggevers dat er binnen enkele weken een akkoord bereikt zou kunnen worden.
"Het afgelopen jaar zijn de herstelbehoeften van Oekraïne verder toegenomen vanwege de aanhoudende aanvallen van Rusland", aldus de Oekraïense premier Denys Shmyhal in een verklaring.
De Oekraïense regering heeft 7,37 miljard dollar toegewezen om in de prioritaire behoeften voor 2025 te voorzien, met steun van donoren, maar er is nog steeds een financieringstekort van bijna 10 miljard dollar, aldus de gezamenlijke verklaring.
Uit de laatste beoordeling, waarbij gebruik werd gemaakt van een universele methodologie om de schade en behoeften te beoordelen, bleek dat de directe schade in Oekraïne door Russische aanvallen is gestegen van 152 miljard dollar in februari 2024 naar 176 miljard dollar.
Ongeveer 13% van de totale woningvoorraad in Oekraïne is beschadigd of verwoest, waardoor meer dan 2,5 miljoen huishoudens getroffen zijn.
Er werd melding gemaakt van een toename van 70% in beschadigde of vernietigde activa in de energiesector sinds de laatste beoordeling een jaar geleden, waaronder infrastructuur voor elektriciteitsopwekking, -transmissie, -distributie en stadsverwarming.
De woningsector was goed voor ongeveer 84 miljard dollar van de totale behoeften op de lange termijn, gevolgd door transport met bijna 78 miljard dollar, energie en mijnbouw met bijna 68 miljard dollar, handel en industrie met ruim 64 miljard dollar en landbouw met ruim 55 miljard dollar.
Alleen al de kosten voor het opruimen en beheren van het puin worden geschat op bijna 13 miljard dollar, aldus het rapport.
Volgens Antonella Bassani, vicevoorzitter van de Wereldbank voor Europa en Centraal-Azië, laat de evaluatie zien welke vooruitgang Oekraïne al heeft geboekt op het gebied van fysiek en economisch herstel, hervormingen en wederopbouwbehoeften.
Het sloot meer dan $ 13 miljard uit aan behoeften in acht sectoren die al door Oekraïne zijn vervuld met de steun van haar partners en de particuliere sector. Dat omvat ongeveer $ 1,2 miljard die is uitgekeerd uit de staatsbegroting en donorfondsen voor huisvestingsbehoeften en meer dan 2.000 km aan noodreparaties aan wegen.
Vandaag
-
05:53
Gajadien: VHP heeft geen nieuwe naam nodig, maar echte hervorming
-
04:11
Warme dag met kans op buien
-
02:26
Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
-
01:22
President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
-
00:59
Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
-
00:00
Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Gisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak
Eergisteren
- Training in Goede Agrarische Praktijken versterkt landbouw in Para
- Waar licht en stad samensmelten: een onvergetelijke avond in Chaoyang
- Geologen speuren naar strategische mineralen in Mapane en Phedra
- Bouva en Todd bespreken versterking van Suriname–Guyana-corridor
- Zelfreflectie bij 50 jaar Srefidensi
- VWPU schort beraad op – onderwijs aan universiteit hervat
- Wereldleiders in Beijing zetten zich in voor versnelling vrouwenontwikkeling
- AFD blijft partner in verbetering gezondheidszorg oosten land
- Gajadien: Gratie mag geen politiek instrument worden
- Ondernemer laat leven na beschieting; politieman aangehouden
- VS blaast weer boot op nabij Venezuela; 6 doden
- Overwegend zon en droog weer
- Fernald lanceert boek over onderwijsvernieuwing: ‘Van crisis tot perspectief’
- Politieagent schiet man neer in Nickerie
- Natio pakt zwaar bevochten punt tegen Panama: 1–1
- President Simons: Leiderschap vraagt vertrouwen, ook in de storm