Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling
“Als het gaat om grote economische ontwikkelingen, is infrastructuur
essentieel. Het is van groot belang dat de verbindingen binnen het land,
van oost naar west en van noord naar zuid, goed zijn. De
toegankelijkheid via water en lucht zijn eveneens van groot belang voor
een gezonde economie” Dit zei minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) op de tweede dag van de International Business Conference. De bewindsman wees op de significante invloed van infrastructuur bij grote economische ontwikkelingen in het land. De IBC 2025 is een gezamenlijk initiatief van de Suriname-Guyana Chamber of Commerce en de Suriname Investment and Trade Agency.
Minister Nurmohamed belichtte de belangrijkste infrastructuuraspecten toe die bepalend zijn voor de verdere economische groei van het land. Hij bleef stilstaan bij drie aspecten van infrastructuur die essentieel zijn voor de economische vooruitgang. Het eerste is het belang van wegen en verbindingen, waarbij de mogelijkheid om naar alle uithoeken van het land te reizen cruciaal is. De kwaliteit van de hoofdwegen speelt hierin een sleutelrol. Daarnaast noemde minister Nurmohamed de toegankelijkheid via water, waarbij havens van groot belang zijn voor de aanvoer van goederen (scheepsimport). Verder benadrukte de bewindsman de essentiële rol van luchtvaartinfrastructuur c.q. luchthavens voor de verbindingen met andere landen.
Een ander punt dat Nurmohamed aan de orde stelde, is het effect van klimaatverandering op de infrastructuur van Suriname. “We moeten rekening houden met de gevolgen van klimaatverandering, zoals wateroverlast. Dit heeft invloed op de staat van onze wegen, waardoor aanzienlijke investeringen nodig zijn om deze droog te houden”.
De focus van de conferentie was tevens gericht op de toekomstige ontwikkeling van industriële sectoren in het land, meldt de Communicatiedienst Suriname. De minister gaf aan dat er niet alleen op overheidsinvesteringen vertrouwd moet worden. “Privé-investeerders spelen een steeds grotere rol in de ontwikkeling van de infrastructuur. We hebben bijvoorbeeld gezien dat veel particuliere partijen zelf havens hebben gebouwd. Dit is een goed voorbeeld van een public-private partnership, waar de samenwerking tussen de overheid en het bedrijfsleven leidt tot gezamenlijke vooruitgang.”
Hoewel het nog niet geheel duidelijk is waar nieuwe havens precies zullen worden gevestigd, benadrukte minister Nurmohamed dat de ontwikkeling van infrastructuur altijd in nauw verband moet staan met de specifieke behoeften van de industrie.
Vandaag
Gisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op locale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem
Eergisteren
- Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
- Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
- De kracht van positief denken
- Kindje verdronken in privé zwembad
- DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
- NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
- Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
- Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
- President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
- Warm en droog weer
- Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
- Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
- Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
- Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
- Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede