In zucht naar machtsbehoud vertrapt DNA grondrechten
Vandaag zullen fracties in De Nationale Assemblee wederom een voorstel indienen ter invulling van de hoogte van de waarborgsom. Wie had gehoopt en verwacht dat DNA haar lesje had geleerd en eindelijk naar eer en vooral geweten haar werk zou doen, komt hierbij zeer bedrogen uit.
In oktober 2023 keurde DNA een wet goed voor 1000% verhoging van de waarborgsom. DA’91 legde via haar advocaat, Mr. Iris Nazir, deze wet ter toetsing voor aan het Constitutioneel Hof (CHof). Hierin vond ze ondersteuning bij de politieke organisaties De Nieuwe Leeuw en De Nieuwe Wind.
De uitspraak van het CHof had antwoord gegeven op de vraag als de verhoging in lijn was met het proportionaliteit vereiste. Het CHof hanteerde de inflatiecijfers zoals verkregen van de Centrale Bank. De conclusie was dat de verhoging van 1000% niet voldeed aan het proportionaliteit noch objectiviteitsvereiste.
Het CHof verwees ook naar de eisen van het Inter-Amerikaanse Hof waarbij het beperken van de grondrechten van burgers alleen onder zeer noodzakelijke omstandigheden kan gebeuren. Omstandigheden die niet in Suriname van toepassing zijn, ook nu niet. Het Inter-Amerikaanse Hoff stelt dat middels het instellen van positieve maatregelen een ieder die politieke rechten de reële mogelijkheid moet hebben om deze te kunnen uitoefenen. Een verhoging van 1000% ontneemt burgers die mogelijkheid.
Het CHof concludeerde dat deze verhoging slechts tot doel heeft uitsluiting en discriminerend is. Een beperking op basis van vermogen, dus geld, in strijd is met internationale verdragen en beperkt de vrije wil van de kiezers onnodig. De verhoging vormt een beperking op de uitoefening van het kiesrecht en komt de democratie niet ten goede.
Het masker van de totale DNA was met deze uitspraak volledig gevallen. DNA heeft nu een nieuw voorstel gereed en dat behelst een verhoging van maar liefst 760%. Dit terwijl uit de bevindingen van het CHof bleek dat een verhoging indien er daar noodzaak toe was niet hoger zou mogen liggen dan 249% om nog te voldoen aan de normen van redelijkheid en billijkheid.
De 51 DNA-leden (BEP dus uitgezonderd), hebben maandenlang gezocht naar een mogelijkheid om toch de uitsluiting van de vernieuwing en verschoning van de oude vieze politiek een halt toe te roepen. Dit middels het misbruik maken van de wetgevende macht. Middels geïndexeerde inflatiecijfers menen zij een verhoging van 760% goed te kunnen praten. Waar zij echter totaal aan voorbijgaan is dat ook dat niet voldoet en vooral niet wanneer de reële waarde van lonen en salarissen ernaast geplaatst wordt, evenals de koersontwikkeling van de vreemde valuta. Erger nog het is volledig en compleet in strijd met het beginsel van billijkheid, redelijkheid en noodzakelijkheid.
DNA bevestigt met deze handeling wederom dat zij niet in het belang van de samenleving handelt, in strijd met de eed, en ons land ook internationaal te schande zal zetten. En dit geldt voor alle fracties: VHP, NDP, ABOP, NPS, BEP en Pertjajah Luhur. Betaald door het volk, hanteren zij de hun toebedeelde macht om het volk te beperken in het uitoefenen van haar grondrechten, in deze het kiesrecht.
DNA is duidelijk te kwader trouw. Alles wordt in het werk gesteld om u van uw grondrecht, in deze uw kiesrecht (actief en passief) te beroven. De wanprestatie van de lui in de 51 stoelen is de samenleving niet ontgaan en misbruik makend van de macht die zij aan de stem van het volk hebben ontleend, willen ze u, hetzelfde volk, de macht ontnemen hen naar huis te sturen. Zij willen u de macht ontnemen een frisse wind door onze DNA en ons heel bestuurlijk systeem te doen waaien.
DA’91 zal het niet hierbij laten en tezamen met gelijkgezinde partijen en burgers zal ook tegen dit voornemen van DNA de strijd worden aangebonden, nationaal en internationaal.
Suriname verdient BETER!
Vandaag
-
14:24
Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
-
12:22
Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost