River Council Meeting bespreekt ook aanpak practische zaken
Tijdens de River Council Meeting Suriname en Frans-Guyana zijn praktische zaken besproken, zoals de
veerverbinding tussen Albina en St. Laurent. Hoewel de aanlegsteiger aan
Surinaamse zijde gereed is, blijkt het ontwerp van de nieuwe Franse
veerboot niet aangepast aan de extreem lage waterstanden als gevolg van
klimaatverandering. Dit heeft geleid tot operationele problemen die met
spoed moeten worden aangepakt, waaronder de verlenging van de
aanmeerklep.
Het doel van de River Council is het bevorderen van een efficiënte uitvoering van grensoverschrijdende samenwerking tussen Suriname en Frans-Guyana alsook het gezamenlijk beheer van de grensrivieren en de omliggende gebieden, zoals vastgelegd in de gezamenlijke verklaring van 2021. Tijdens de vergadering werd aandacht besteed aan belangrijke thema’s zoals milieu, rivierbeheer, sociale vraagstukken en grensveiligheid.

Bij de opening benadrukte directeur Bradley het belang van sterke samenwerking in onzekere tijden, met speciale aandacht voor de gedeelde waterbronnen van de grensrivieren Marowijne, Lawa en Tapanahony. Ze waarschuwde voor de impact van klimaatverandering en onverantwoord menselijk gedrag op deze belangrijke hulpbronnen en noemde vreedzaam samenwerken een onmisbare kernwaarde. Antoine Poussier onderstreepte het belang van gezamenlijke inspanningen om natuurlijke hulpbronnen te behouden en veiligheid langs de rivieren te waarborgen. Hij benadrukte dat de grens tussen Suriname en Frankrijk ruim 600km lang is en daarmee een van de langste grenslijnen is van de Franse Republiek.
Opmerkelijk was de erkenning van successen in veiligheid dankzij de uitstekende samenwerking tussen de veiligheidsdiensten van beide landen. Daarnaast is er gesproken over gezondheidszorg en andere sociale sectoren in de grensgebieden, meldt BIBIS.
De River Council blijft een belangrijk platform voor dialoog en samenwerking, met als doel het grensgebied duurzaam te ontwikkelen en de belangen van beide landen en hun gemeenschappen te behartigen. De resultaten van de meeting zullen middels rapportages met de leiding van de verschillende betrokken instanties en overige instituten van Suriname en Frans Guyana worden gedeeld om zodoende het beleid aangaande het grensgebied te verfijnen en beter op elkaar af te stemmen om te komen tot opbouw van het gebied tot wederzijds voordeel.
De vierde meeting is gepland voor oktober 2025 in Frans-Guyana.
Vandaag
Gisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX