DOE: Ondanks problemen doorzetten voor toekomst kind
- Duizenden kleuters voor het eerst de school zullen bezoeken.
- Vele kleuters, leerlingen en studenten na 6 weken hun vriendjes en vriendinnetjes weer zullen ontmoeten.
- Velen zullen een nieuwe school bezoeken en hun nieuwsgierigheid hoe het allemaal daar zal zijn is groot
- Ook zullen, vooral de kleuters en leerlingen pronken met hun nieuwe kleding en tassen.
Wij van DOE willen allen die betrokken zijn bij het onderwijsgebeuren een hart onder de riem steken om ondanks de vele problemen toch nog in te zetten voor de toekomst van het kind en daarmee de toekomst van Suriname.
- Wanneer we echter kijken naar de afgelopen vier jaren dan moeten wij toegeven dat het turbulente schooljaren waren. De Covid periode heeft zeer zeker bijgedragen aan de ontwrichting van het onderwijs, omdat scholen voor maanden gesloten waren en onderwijs niet optimaal gegeven kon worden. Dit heeft ook gezorgd voor een vlucht naar particulier onderwijs die niet altijd geaccrediteerd zijn of kwaliteitsonderwijs leveren.
Wij van DOE spreken daarom de hoop uit dat in het schooljaar 2024-2025, het ministerie onnodige eruptie voorkomt, door meer en beter te communiceren met het onderwijsveld en respect en waardering voor elkaar te hebben. Dat is namelijk de basis voor een succesvol jaar.
- De trek van leerkrachten en docenten naar het buitenland is geen hedendaags fenomeen. De immigratie van grote groepen deskundigen was vooral rondom de onafhankelijkheid en de eerste Jaren van de militaire coup een feit. Represaille maatregelen treffen zoals de prijzen van de gewaarmerkte documenten verhogen zal de trek naar het buitenland niet kunnen stoppen noch remmen. Men vertrekt om verscheidene redenen waaronder de lage lonen, de slechte economische toestand, het verslechterd onderwijs- en gezondheidssysteem, de afname van het veiligheidsgevoel en afwezigheid van zicht op beter bestuur. De regering moet hiervoor functioneel en toepasselijk beleid maken en uitvoeren.
- Hebben wij het over veiligheid dan maken wij van DOE ons heel veel zorgen over de vele gewelddadigheden die zich rondom de scholen voordoen, waarbij serieuze mishandelingen verwondingen en zelf doden zijn te betreuren. Ook de gangvorming onder de jongeren baart ons zorgen. Het is daarom van belang een onderzoek te verrichten wat de oorzaken zijn dat jongeren geen rekening houden met de gevolgen van hun handelen en bereid zijn strafbare feiten te plegen.
- Op ouders wordt daarom een beroep gedaan met hun kinderen te praten en steeds de schooltassen dagelijks te controleren. Natuurlijk kan onder andere de school en de politie een flinke bijdrage leveren om het geweld rondom de scholen te verminderen. Maar het zijn nog altijd de ouders die het getij kunnen keren, omdat zij hun kinderen beter kennen en veranderingen kunnen volgen. Ook sport- en buurtverenigingen kunnen een behoorlijke bijdrage hieraan leveren.
- Aan alle jongeren willen wij van DOE zeggen, doe je best op school. Wij begrijpen wel dat de vele uitdagingen jullie kunnen afleiden en verkeerde keuzen kunnen laten maken, maar laat het slechte niet overwinnen. Je bent sterker dan dat. Aan de jonge dames willen wij zeggen. Studeer en zorg ervoor dat jij je eigen geld verdient en dat jij economisch weerbaar bent. Laat je niet afleiden, jouw diploma is jouw eerste man.
- Aan de jonge mannen willen wij zeggen: Doe niet stoer – en macho. Laten vrienden jou niet negatief beïnvloeden. Jij bent straks het hoofd van een gezin. Laat je omgeving en later je kinderen met respect naar jou opkijken.
Ten slotte willen wij alle stakeholders binnen het onderwijs een vruchtbaar jaar toewensen en laten wij met zijn allen ervoor zorgen dat in dit schooljaar de vele problemen tot het verleden gaan behoren. Laten we DOEn wat goed is voor onszelf, onze kinderen en Ons Suriname. God zijt met Ons Suriname!
De Partij DOE
Het bestuur
Vandaag
-
16:38
In herinnering aan Marijke Indradebie Djwalapersad
-
14:36
Twee woningen verwoest door brand aan de Oseisistraat
-
13:35
Veerdienst Albina-St.Laurent opnieuw stilgelegd: reizigers en handelaren gedupeerd
-
11:33
VS plaatst Colombia op lijst van drugsfalen, Petro reageert fel
-
09:30
Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
-
07:27
Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
-
06:52
NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
-
05:04
Afwisselend weer met verspreide buien
-
03:33
Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
-
02:36
Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
-
00:59
Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
-
00:00
VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Gisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana