Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
Trots poseert Claudetta Toney met de banier van het nieuwste wetenschappelijke instituut in Suriname: Claudetta Toney University of Suriname for Chemistry, Engineering & Research. Rector magnificus Victorine Pinas geeft aan waar de instelling zich op richt: “We hebben faculteiten voor Medicinal Pharmaceutical Science, Petrol & Oil Science, Analytical & Quality Assurance en Marine Sciences. Dat is heel uniek, want geen enkele universiteit of hogeschool biedt een mariene studie aan. Dat doen wij wel.”

Claudetta Toney
Het instituut is zaterdag geopend in het Claudetta Toney Multifunctioneel Centrum te Poelepantje. Na het inschrijven volgt een bijscholingstraject, legt Pinas uit: “Dat geldt voor iedereen, ook al heb je een VWO-diploma. We willen dat je naar een bepaald niveau getild wordt. We hebben gemerkt dat het niveau van de middelbare scholen behoorlijk achteruit is gegaan. Om die kloof te vullen, geven wij eerst een goede basis voordat men doorstroomt naar de bachelor- en masteropleidingen.” Het instituut is ook een accreditatieproces gestart. Een studie kost gemiddeld 4.000 euro, inclusief laboratoriumkosten.

“Onze universiteit draagt met trots de naam van een vrouw die veel heeft betekend en nog steeds betekent voor onze samenleving, en in het bijzonder voor de kwetsbaren,” licht Pinas toe in haar toespraak. “Dit heeft zij voornamelijk gedaan via of in samenwerking met organisaties. Haar kracht lag in stilte, haar impact in daden. Ook dit initiatief, dat aan haar werd voorgelegd, kreeg direct haar volledige ondersteuning. Het is daarom meer dan terecht dat wij onze universiteit naar haar hebben vernoemd, om zodoende haar levenslange toewijding aan het leave no one behind-concept blijvend te erkennen en toekomstige generaties te inspireren met haar voorbeeld.”

Claudetta Toney Multifunctioneel Centrum te Poelepantje.
Pinas vervolgt: “Om jonge, minderdraagkrachtige Surinamers tegemoet te komen heeft ze ook twee beurzen beschikbaar gesteld voor het colloquium doctum-traject (een procedure waarbij mensen de kans krijgen een universitaire opleiding te volgen, zelfs zonder diploma), ter waarde van 5.000 euro. Ons team heeft ervoor gekozen om deze belangrijke dochter van Suriname bij leven deze bijzondere erkenning te geven en niet postuum, zoals vaak het geval is.”
Vandaag
-
06:56
Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
-
04:58
Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
-
03:03
Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
-
00:59
Column: Verbonden in verlies
-
00:00
Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in