Yellen lanceert Amazonebekken initiatief tegen natuurcriminaliteit
Yellen zei dat het initiatief gericht is op het vergroten van de samenwerking tussen ministeries van Financiën, wetshandhavingsinstanties en andere entiteiten uit Brazilië, Colombia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname en de Verenigde Staten, om de training te verbeteren om illegale financiële netwerken in de regio te detecteren.
De inspanningen kunnen leiden tot sancties tegen verantwoordelijke groepen, waardoor ze worden afgesneden van het op dollars gebaseerde financiële systeem, zei Yellen bij de aankondiging van de samenwerking in Belem, de Braziliaanse Amazone-poortstad die in 2025 de COP 30-klimaatconferentie zal organiseren.
"Wereldwijd wordt geschat dat natuurcriminaliteit jaarlijks honderden miljarden dollars aan opbrengsten genereert en vaak gepaard gaat met misbruik van het Amerikaanse financiële systeem," zei Yellen, eraan toevoegend dat dergelijke handel de ecologische balans van het Amazone-regenwoud, de bestaansmiddelen van lokale gemeenschappen en nationale economieën in de regio verstoort.
Het Amazon Region Initiative Against Illicit Finance zal proberen training, samenwerking en informatie-uitwisseling te stimuleren om wetshandhavings- en financiële instanties in staat te stellen witwasonderzoeken uit te voeren tegen transnationale criminele organisaties, drugskartels en andere groepen.
De VS en Brazilië zullen in de komende maanden een regionale bijeenkomst organiseren om prioriteiten voor de groep te stellen en het ministerie van Financiën zal "follow-the-money"-trainingssessies organiseren om de capaciteiten van onderzoekers te vergroten, zei Yellen.
Het Amerikaanse ministerie van Financiën zal ook gezamenlijke onderzoeken met deelnemende landen uitvoeren naar groepen achter natuurcriminaliteit.
Yellen zei dat het ministerie van Financiën "geen illusies heeft over de uitdaging waar we voor staan. Er is nog veel werk te doen."
"Maar het versterken van de coördinatie tussen de Verenigde Staten en onze regionale partners zal helpen de integriteit van het internationale financiële systeem te beschermen, terwijl ook een grote bedreiging voor de biodiversiteit wordt aangepakt," voegde ze toe.
Vandaag
Gisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo
Eergisteren
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toekomst
- Politie lanceert online portaal voor verlenging en duplicaat rijbewijs
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoogtepunt
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coalitiepartners
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
- Vandaag veel onweersbuien
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op