Suriname en India ontwikkelen alternatieve geneeswijzen
Suriname en India gaan samenwerken om de alternatieve geneeswijzen te ontwikkelen. Er is een intentieverklaring getekend op het kabinet van vicepresident Ashwin Adhin, donderdag. Ayurveda, de traditionele geneeswijze van India en de Chinese traditionele geneeswijze, beiden erkend door de World Health Organisation, winnen steeds meer terrein door de “back to basics, back to nature” gedachte van vooral de westerse wereld.
De stukken zijn in het bijzijn van Adhin getekend door minister Antoine Elias van Volksgezondheid en Mahender Singh Kanyal, ambassadeur van India. Alle drie geven aan dat de eerste stap is gezet om een Traditionele Medische Systemen Industrie in Suriname op te zetten. Ze geven aan dat voor zowel India als Suriname grote kansen zijn in deze sector, op het gebied van de wetenschap, milieumanagement en uiteraard financieel.
Adhin merkt op dat vooral het binnenland hiervan kan profiteren. Er ligt daar zoveel potentie in de geneeskrachtige kruiden en planten, maar het is tot nu toe onbenut, haalt hij aan. “Hiermee geven we iets aan het achterland,” deelt Adhin mee. “Het zal me niet verwonderen als je daar binnenkort een paar miljonairs ziet. Want patenten en octrooien is waar de wereld van commercie en farmaceutische industrie op draait. Dus het zal ons niet verwonderen als we een paar uitschieters zullen hebben. We hebben unieke medicijnen en unieke recepten.”

Na de ondertekening wordt er een heildronk uitgebracht.
Minister Elias deelt mee dat een van de eerste zaken die door de overeenkomst tot stand moet komen, is het instellen van een Ayurveda leerstoel. Ook ambassadeur Kanyal heeft het belang hiervan in zijn toespraak benadrukt. Om een traditioneel geneeskundesysteem op te zetten is wetenschappelijk onderzoek nodig. De bereidingswijze van bepaalde medicijnen en de werking ervan moeten bijvoorbeeld gevolgd en vastgelegd worden. Geneeskrachtige planten en kruiden moeten geregistreerd en gecategoriseerd worden; is een ander voorbeeld. India, die al 5000 jaar ervaring heeft met Ayurveda, heeft genoeg expertise om met de onderzoekingen te helpen. Dat is ook in de stukken opgenomen.
Ambassadeur Kenyal merkt op dat Suriname met zijn verschillende bevolkingsgroepen die elk een eigen vorm van traditionele geneeswijze hebben, een medicinale schatkist is. “Suriname kan op dit gebied niet alleen een geneeskundig centrum zijn, maar ook een leider in grondstoffen,” geeft hij aan. Ministers Yldiz Pollack-Beighle van Buitenlandse Zaken en Edgar Dikan van Regionale Ontwikkeling zijn lovend over de samenwerking met India. Dikan roept in het Surinaams de traditionele geneesheren op om mee te werken aan het project. Zij kunnen zich registreren bij het commissariaat en de leden van de bestuursdiensten in hun district, deelt hij mee.
René Gompers
Vandaag
-
18:52
Bouva bespreekt economische samenwerking met Venezolaanse leiding
-
16:49
Politiek spektakel lost geen wateroverlast op
-
14:50
President Lai: Taiwan geeft zijn vrije en democratische levenswijze niet op onder druk
-
12:46
Meteorologische Dienst waarschuwt voor zware regenval en onweersbuien
-
10:48
WHO: Ebola-uitbraak in Congo en Oeganda internationale noodsituatie
-
08:50
President wil landbouw- en waterprojecten bespreken met Braziliaanse ambtgenoot Lula
-
06:52
Colombia: Twee campagneleden vermoord temidden van toenemende verkiezingsgeweld
-
04:54
Weer blijft onstabiel: kans op zware buien en onweer
-
02:57
Volksgezondheid stelt samenleving gerust over gebruikte middelen bij muskietenbestrijding
-
00:58
Suriname moet zich voorbereiden op nieuwe fiscale uitdagingen
-
00:00
Richano Santokhi levert tijdens strafzitting ongezouten kritiek op OM
Gisteren
- BOG start bespuitingscampagne tegen chikungunya in Blauwgrond
- Simons wil structureel plan voor Paramaribo na aanhoudende wateroverlast
- Vuistvuurwapen aangetroffen bij ministerie van LVV
- Surinaamse studenten behalen 3e plek op internationale PetroBowl-competitie in Argentinië
- Schotenwisseling tijdens poging tot roofoverval aan Indira Gandhiweg
- Putin bezoekt China kort na Trump om strategische samenwerking te versterken
- Kwetsbare gezinnen kunnen zich aanmelden voor Schooltassenproject
- Suriname en Venezuela willen samenwerking uitbreiden op meerdere gebieden
- Aanklacht tegen Raul Castro markeert escalatie in VS-Cuba relatie
- Sapoen: Pg desavoueert De Nationale Assemblée
- Zware buien en onweer voorspeld in kustgebied en binnenland
- OWRO waarschuwt voor wateroverlast door springtij en aanhoudende regenval
- Richano Santokhi op strafzitting: Ik praktiseer mijn uiterste recht op vrije meningsuiting
- Somohardjo zal verschijnen voor DNA-commissie: Ik heb niets te verbergen
Eergisteren
- Wij hollen altijd achter de feiten aan
- Vier maanden oude baby verdronken in ondergelopen woning
- Overleg tussen presidenten Simons en Ali over economie en wateroverlast
- Doorbraak in slepende grondkwesties Mariënburg
- Staatsolie boekt sterke resultaten en draagt US$ 400 miljoen af
- BRICS-top eindigt zonder gezamenlijke verklaring door verdeeldheid over oorlog in Iran
- Ontslag voltallige CBvS-Raad: regering tart grenzen van de Bankwet
- Trump vertrekt uit Beijing zonder grote doorbraken, maar met warme woorden voor Xi
- Notities uit de behandelkamer: Goede zorg spreekt Nederlands en Sranan Tongo
- Patholoog-anatoom kan doodsoorzaak in Pikin Saron-zaak niet vaststellen
- Wisselvallige dag met opnieuw buien
- Trump-Xi top: Taiwan-waarschuwing en energieoverleg
- Regering zet extra machines en crisisaanpak in tegen wateroverlast
- Column: Vrije meningsuiting ook voor impopulaire meningen
- Pg wijst uitnodiging DNA-commissie af: extra toelichting alleen schriftelijk