Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
Uit de begrotingsstukken blijkt dat het directoraat verantwoordelijk wordt voor alle burgerzakenactiviteiten die momenteel onder het directoraat Binnenlandse Zaken vallen. De regering benadrukt dat de instelling van het nieuwe directoraat niet leidt tot uitbreiding van het ambtenarenapparaat. Het betreft volgens de toelichting een budgettair neutrale herschikking waarbij personeel en middelen van het CBB administratief worden overgeheveld naar het nieuwe directoraat.
Van het totale budget gaat SRD 258,3 miljoen naar lonen en salarissen en SRD 23,6 miljoen naar sociale premies. Volgens de toelichting betreft dit uitsluitend medewerkers die reeds werkzaam zijn bij het CBB. De salariskosten worden volledig overgenomen uit de bestaande begrotingsposten van het directoraat Binnenlandse Zaken.
Voor goederen en diensten is SRD 7,5 miljoen geraamd. Deze middelen zijn bestemd voor de dagelijkse dienstverlening van het CBB en de bijkantoren. Het gaat onder meer om kantoorbenodigdheden, drukwerken, communicatievoorzieningen, brandstof, onderhoud van dienstvoertuigen en de huur van panden waarin burgerzakenkantoren zijn gevestigd.
Daarnaast wordt SRD 30 miljoen uitgetrokken voor sociale uitkeringen. Dit bedrag is bestemd voor medische voorzieningen voor gewezen directieleden en hun gezinsleden. Volgens de begrotingsspecificatie gaat SRD 20 miljoen naar lig- en verpleegkosten en SRD 10 miljoen naar poliklinische zorg.
Modernisering
Opvallend in de begroting is de nadruk op modernisering van de dienstverlening. Voor inventaris is SRD 2,5 miljoen opgenomen. Daarmee wil het directoraat onder meer 210 desktopcomputers en 65 netwerkprinters aanschaffen voor het CBB en de verschillende bijkantoren.De investering moet bijdragen aan het digitaliseren en automatiseren van de nog handmatig beheerde bestanden van het CBB. Uiteindelijk moet dit leiden tot een volledig digitaal registratiesysteem. Ook wordt voortgebouwd op het concept van de "One Window Service", waarbij burgers meerdere diensten via één loket kunnen afhandelen.
Volgens de toelichting hebben verschillende moderniseringsprojecten de afgelopen jaren vertraging opgelopen doordat goedgekeurde projecten niet tijdig van financiële middelen werden voorzien.
Nieuw hoofdkantoor
Voor gebouwen en constructies is een bedrag van SRD 20 miljoen begroot. Een van de belangrijkste projecten betreft de voorbereiding van een nieuw kantoorgebouw voor het CBB. Daarbij wordt gekeken naar een herwaardering van plannen die al tussen 2008 en 2010 waren goedgekeurd voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor. De regering noemt een evaluatie van dat eerder goedgekeurde nieuwbouwproject als een van de opties die momenteel worden onderzocht.
Vandaag
-
07:22
Guyana: Meer dan 50 mensen gered na noodoproep passagiersschip MV Barima
-
06:54
Handelsoorlog tussen VS en Brazilië escaleert na nieuwe importheffingen
-
04:56
Warm WK-finaledag met kans op een lokale middag- of avondbui
-
02:58
Iran waarschuwt VS voor 'onvergetelijke lessen' bij voortzetting aanvallen
-
01:02
Ouders pleiten voor blijvende voortzetting van GRO-programma
-
00:01
Adhin wil themavergadering over veiligheid; Jones hekelt afwezigheid DNA-leden in commissievergadering
Gisteren
- Derde helft WK 2026: Deschamps speelt laatste WK-wedstrijd, Zidane wacht in de coulissen
- Derde helft WK 2026: Spectaculaire troostfinale eindigt in 6-4-zege voor Engeland
- Dodental door aardbevingen in Venezuela stijgt tot boven 5.000
- Telesur moderniseert kernnetwerk om groei dataverkeer op te vangen
- Bouva ziet grotere rol voor IICA bij ontwikkeling landbouw
- Derde helft WK 2026: Gebroken en teleurgesteld: Frankrijk en Engeland in troostfinale
- MIA roept hulp samenleving in bij opsporing Burke en ontsnapte Colombiaan
- Door verandering beleid economische groei bereikt
- Midden-Oostenconflict kan Caribische economieën treffen; Suriname mogelijk in uitzonderingspositie
- Zonnig en warm, Saharastof blijft aanwezig
- Zware aardbeving van magnitude 7,3 treft Mexicaanse kust nabij Guatemala
- Toen spreken belangrijker werd dan luisteren
- Drie agenten buiten functie na verdwijning Colombiaanse arrestant
Eergisteren
- Het contract waarop Surinames olietijdperk rust
- OWRO maakt zeven lozingen schoon om wateroverlast te beperken
- Twee Surinaamse wetenschappers gekozen in bestuur Caribbean Food Crops Society
- De paradigmawisseling van Suriname
- Derde helft WK 2026: Messi en Argentinië tegen Yamal en Spanje
- Colombiaanse verdachte in semi-onderzeeërzaak verdwenen uit cellenhuis; politiemannen worden verhoord
- De Surinaamse Effectenbeurs: ontwikkelingen in het eerste halfjaar van 2026
- Bromfietser overleden na aanrijding aan Magentakanaalweg; doorgereden automobilist meldt zich later bij politie
- Brede steun voor 'Kaalplukwet'; DNA vraagt aandacht voor rechtsbescherming en uitvoering
- Currie: geen examens in vakken waarin leerlingen geen les hebben gehad
- Trump verscherpt visumregels voor buitenlandse studenten en journalisten
- Zonnig, heet en benauwd; hittestress blijft belangrijkste weerrisico
- DNA eist stevigere aanpak veiligheidsproblemen in binnenland
- Column: Eén jaar later, waar zijn de contouren van ‘Kenki a systeem'
- Veiligheid en resultaten centraal bij terugblik op één jaar regering-Simons