Hoefdraad verdedigt handelen rond SPSB en gebruik staatsmiddelen
Het Openbaar Ministerie stelt dat er voldoende aanwijzingen zijn dat staatsgelden buiten de reguliere begrotings- en controlestructuren zouden zijn gebruikt via constructies bij de SPSB. Daarbij wordt gesproken over mogelijke fraude, misbruik van bevoegdheden en het omzeilen van toezicht. De procureur-generaal heeft een vordering ingediend bij het parlement om Hoefdraad in staat van beschuldiging te stellen. De ex-minister die voortvluchtig is, was niet aanwezig maar werd vertegenwoordigd door de advocaten Murwin Dubois en Milton Castelen
Hoefdraad weerspreekt die beschuldigingen van het vervolgingsapparaat en stelt dat de financiële maatregelen destijds werden genomen binnen de context van een ernstige economische en liquiditeitscrisis waarmee de overheid werd geconfronteerd. Volgens hem was sprake van uitzonderlijke omstandigheden waarbij de staat dringend middelen nodig had om essentiële verplichtingen te kunnen blijven nakomen.
De voormalige minister benadrukt dat de besluiten niet op persoonlijke titel werden genomen, maar plaatsvonden binnen bestaande bestuurlijke en institutionele structuren. Volgens hem waren verschillende staatsinstanties, financiële autoriteiten en beleidsorganen op de hoogte van de gehanteerde werkwijze.
In zijn verklaring stelt Hoefdraad verder dat beleidskeuzes achteraf niet automatisch strafbare feiten vormen. Hij voert aan dat ministers tijdens economische crises soms moeilijke en onorthodoxe maatregelen moeten nemen om financiële stabiliteit te bewaren en de continuïteit van de overheid veilig te stellen.
Daarnaast wijst hij erop dat volgens hem onvoldoende onderscheid wordt gemaakt tussen politieke beleidsverantwoordelijkheid en strafrechtelijke aansprakelijkheid. Hij betoogt dat financiële beleidsbeslissingen die binnen regeringsverband zijn genomen, nu selectief aan hem persoonlijk worden toegeschreven.
Hoefdraad stelt verder dat de vervolging tegen hem onderdeel vormt van een bredere politieke en juridische campagne. Volgens hem wordt onvoldoende rekening gehouden met de economische omstandigheden van die periode en de internationale context waarin Suriname zich toen bevond.
De commissie van De Nationale Assemblee moet uiteindelijk nog besluiten of de vordering van de procureur-generaal wordt toegewezen en verdere vervolging van Hoefdraad mogelijk wordt gemaakt.
Eerder is Hoefdraad in de zaak van de Centrale Bank van Suriname veroordeeld. Het Hof van Justitie heeft in hoger beroep de straf van 12 jaar teruggebracht naar 10 jaar.
Vandaag
-
18:40
Kinderhartmissie AZP en LUMC maakt steeds complexere operaties in Suriname mogelijk
-
16:43
Wie de reiger met de slang laat dansen, moet niet klagen over gif
-
14:45
Vader veroordeeld tot celstraf voor ernstige mishandeling van 13-jarige zoon
-
12:47
Beijing ontvluchten: Een nieuwe bladzijde voor de jonge generatie in China
-
10:49
NDP: eerste regeringsjaar in teken van herstel, stabiliteit en samenwerking
-
08:51
Één jaar regering-Simons: tussen ambitie en uitvoering
-
06:53
OM verduidelijkt wettelijke regels rond heenzending na verkeersongevallen
-
04:55
Warme start van de dag, later lokaal een bui
-
02:57
Nieuwe peiling toont China en Xi populairder dan de VS en Trump in veel landen
-
00:59
Column: Waardig debuut Kaapverdië
-
00:00
VES: Na één jaar regering-Simons: ‘Kenki a Systeem’ is nog vooral een slogan
Gisteren
- Paramilitaire FIOD: een urgent antwoord op chaos en corruptie
- Private sector wil onafhankelijke Local Content Council voor snellere uitvoering oliebeleid
- Overval op goudkamp: criminelen schieten en gijzelen kokkin
- Derde helft Wk 2026: Argentinië verslaat Engeland en speelt WK-finale tegen Spanje
- Zestien Chinezen op vrije voeten; OM trekt vuurwapenmachtiging bedrijf in
- Nieuwe fase voor relatie Suriname en Frankrijk
- Derde helft WK 2026: Spanje wacht op winnaar Engeland-Argentinië
- Venezuela schakelt over op herstel na aardbevingen
- OM vraagt extra aandacht voor veiligheid van zuigelingen
- Cuba’s stroomnet stort opnieuw in: derde landelijke black-out in 10 dagen
- Zonnige en warme dag, later lokaal kans op een bui langs de kust
- Kennis uit Brazilië moet Inheemse dorpen wapenen tegen cassaveziekte
- Ruim 1.860 kilo drugs verbrand na onderschepping op Surinamerivier
- Somohardjo na verhoor: Ik heb mijn kant van het verhaal verteld
Eergisteren
- Vakopleiding moet inwoners van Saramacca aan eigen inkomen helpen
- SLM voldoet aan internationale luchtvaartnormen en ziet nieuwe groeikansen
- Politie en leger houden 14 gewapende Chinezen aan in Sarakreek
- Derde helft WK 2026: Spanje met masterclass Tiki Taka langs Frankrijk naar finale
- WK-spelers vertragen start La Liga voor Barcelona en Real Madrid
- Wetenschapper Ine Apapoe benoemd op prestigieuze Prins Claus-leerstoel
- Pickaxe Mountain: het nieuwe brandpunt in VS-Iran conflict
- Plan voor extra verkeershandhavers krijgt steun van minister Monorath
- Derde helft WK 2026: Halve Finales: Wie pakt de trofee?
- Uitbuiting van uitzendkrachten geen gevolg van tekort aan arbeidsinspecteurs
- Afwisselend zonnig met later kans op regen- en onweersbuien
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm na vier jonge verkeersdoden in vijf dagen
- Column: Tijdelijke maatregelen vragen blijvende openheid
- Olieprijzen stijgen fors door escalatie VS-Iran over Straat van Hormuz