Derde helft WK 2026: Spanje wacht op winnaar Engeland-Argentinië
De tweede halve finale vindt plaats op woensdag 15 juli om 16:00 uur in Atlanta, Georgia. De winnaar van deze wedstrijd speelt op zondag 19 juli tegen Spanje in de finale, die wordt gehouden in het MetLife Stadium in New Jersey. De verliezer speelt op zaterdag 18 juli in de troostfinale tegen Frankrijk in het Hard Rock Stadium in Florida.

Spanje’s verdediging was opnieuw bepalend in hun zege tegen Frankrijk, waarmee ze hun zesde clean sheet van het toernooi noteerden en Frankrijk niet wist te scoren. Dit is de eerste keer sinds 2010 dat Spanje de finale weer bereikt.
De confrontatie tussen Engeland en Argentinië belooft spannend te worden. Beide teams zijn in topvorm en hebben een rijke geschiedenis. Engeland-aanvoerders Harry Kane en Jude Bellingham scoorden elk zes doelpunten – een primeur in de Wereldbekerhistorie dat twee spelers uit hetzelfde land dat aantal bereiken in één toernooi. Argentinië, aangevoerd door topscorer Lionel Messi met acht doelpunten, is met 17 goals het hoogst scorende team van het toernooi en kan met nog één doelpunt hun record voor meeste doelpunten in één WK-evenement evenaren.

De halve finale in Atlanta herleeft een van de meest legendarische rivaliteiten in het internationale voetbal, waarbij de winnaar een stap dichterbij eeuwige roem komt.

Frankrijks WK-droom eindigt
Spanje bereikte voor het eerst sinds 2010 de WK-finale na hun overwinning op Frankrijk in Dallas. La Roja toonde opnieuw hun defensieve kracht door een schone lei te houden tegen Les Bleus, die met aanvoerder Kylian Mbappé een van de gevaarlijkste aanvallen van het toernooi hadden.
Spanje opende de score in de 22e minuut toen Mikel Oyarzabal kalm een penalty benutte nadat Lamine Yamal binnen het strafschopgebied werd neergehaald. Pedro Porro maakte in de 58e minuut de 2-0, waarmee Spanje de volledige controle kreeg.
Voor Frankrijk betekende de nederlaag het einde van hun hoop op een derde opeenvolgende WK-finale. Ze waren ongeslagen in zes wedstrijden en hadden 16 doelpunten gescoord, maar slaagden er niet in om Spanjaarden door het middenveld te breken en kansen te creëren.

Mbappé gaf na de nederlaag toe dat zijn team tactisch en technisch tekortschiet en Spanje teveel controle gaf. "We speelden niet het spel dat we wilden, technisch of tactisch," zei Mbappé. "Als je niet doet wat je moet doen in een WK-halve finale, dan win je niet."
Hij benadrukte ook de dominantie van Spanje in het middenveld, waar Rodri en Fabián Ruiz het tempo bepaalden met ruimte en tijd aan de bal. Communicatie in de verdediging en druk waren grote problemen voor Frankrijk tijdens de wedstrijd.

Frankrijk probeerde hoog druk te zetten en het positiespel van Spanje te verstoren, maar Spanje speelde keer op keer door de druk heen en herwon snel de bal.
Lamine Yamal schrijft geschiedenis op het WK
Yamal bewijst dat leeftijd geen belemmering is op het WK. De tiener speelde een cruciale rol in Spanje’s 2-0 zege op Frankrijk door het moment te creëren dat de wedstrijd veranderde. Toen de Franse verdediger Lucas Digne een losse bal wilde wegwerken in zijn eigen strafschopgebied, zag Yamal zijn kans, stormde naar voren en forceerde een situatie. Digne zag Yamal niet aankomen en raakte hem met zijn meezwaaiende been, wat leidde tot een penalty voor Spanje.
Hoewel Yamal slechts één keer scoorde tijdens Spanje’s run naar de finale, reikte zijn invloed veel verder dan de doelpunten. De Barcelona-ster’s slimme bewegingen en kanscreatie waren essentieel voor het succes van La Roja.

De wedstrijd vond een dag na Yamal’s 19e verjaardag plaats, en zijn optreden gaf bondscoach Luis de la Fuente weer een bewijs van de volwassenheid die de jonge speler toont in zijn eerste WK.
"Dit team begrijpt elke spelactie perfect," zei de Fuente na het veiligstellen van de finaleplek.
Yamal zorgde voor de penalty, maar het was veteraan Oyarzabal die deze kalm binnenschoot in de 22e minuut, waarmee hij zijn vijfde doelpunt van het toernooi maakte.
Tot slot kondigde FIFA de line-up aan voor de spectaculaire sluitingsceremonie van het toernooi, met optredens van onder meer acteur Tom Cruise, streamer IShowSpeed, zangeres Laura Pausini, Nicole Scherzinger en Robbie Williams. De ceremonie vindt 90 minuten voor de finale plaats en markeert het feestelijke einde van de onvergetelijke reis van de 48 teams door 16 gaststeden in drie landen.
Vandaag
Gisteren
- Ebola-uitbraak in DR Congo wordt dodelijkste in de geschiedenis van het land
- 78 deelnemers Bernarddorp krijgen gratis vaktraining voor arbeidsmarkt
- Merian-goudmijn: US$ 127 miljoen aan belastingen en royalty's in 2025
- Tweede deel Domineestraat moet nog worden aangepakt; oplevering in november
- Duizenden wachten op hulp na dodelijke aardbeving in Indonesië; reddingswerk gaande
- Gajadien vraagt opheldering over mogelijke vierde online casinovergunning
- Man dood aangetroffen in woning aan Bruinendalweg
- Nieuwe retentieregeling: 35% goudexportopbrengsten rechtstreeks naar CBvS
- Medici uiten ernstige zorgen over wijzigingen rechterlijke macht
- Offshore-olie en ‘oliedomheid’: Suriname op pad naar schijnwelvaart (1)
- VVI slaat alarm over verkeersongevallen; politie voert controles op
- Warm en benauwd met toenemende kans op onweersbuien
- Braziliaanse presidentskandidaten Lula en Bolsonaro starten verkiezingscampagne
- Column: Kijk niet weg, ook al doet het pijn
- Analyse: Een constitutionele botsing om onderhandse amendementen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 937
- Een broodje minder, maar mijn mensen moesten betaald worden
- Tweede verkeersdode vandaag; voetganger overlijdt na aanrijding Fredrikshoopweg
- Vreedzaam: Nieuwe cryptowet dreigt dode letter te worden zonder capaciteit CBvS
- Na problemen met resultaten: alle uitslagen leerjaar 10 uiterlijk dinsdag
- India waardeert Kries Ramkhelawan Music Institute voor bijdrage aan culturele band
- Man loopt armfractuur op na slag met honkbalknuppel
- Bromfietser overlijdt na botsing met auto aan Bomaweg
- Gajadien: Reguleer virtuele activa, maar voorkom overregulering
- Vijf jaar verder: Hoe gaat de Taliban om met gewapend verzet?
- Zondag warm en grotendeels droog; lokaal kleine kans op bui
- Anne Marie Wehl krijgt leiding over IOL; Raad van Toezicht blijft transformatie begeleiden
- Revelino Eijk wint met overmacht verkiezing Surinaamse Politiebond
- Parmessar: Cryptosector reguleren, maar kleine ondernemers niet buitensluiten