Derde helft WK 2026: Halve Finales: Wie pakt de trofee?
De vier besten ter wereld – met acht wereldtitels tussen hen – staan op het punt te strijden voor een plek in de grandioze finale op 19 juli in New York. Maar laten we eerlijk zijn: slechts één team lijkt écht klaar voor de hoofdprijs. Dit is de staat van de halvefinalisten.


4. Argentinië: De worstelende kampioen
De nummer 1 van de wereld bereikt de halve finale via wat je gerust het meest vriendelijke schema van het toernooi mag noemen. Maar overtuigend? Nee. Kaapverdië, Egypte en Zwitserland lieten allemaal zien hoe kwetsbaar La Albiceleste is. Tegen Zwitserland wachtten ze bijna 90 minuten op een schot op doel na de vroege openingstreffer.

Messi redde het nipt tegen Egypte, maar zijn emotionele uitbarsting na die wedstrijd zei meer over opluchting dan over dominantie. Tegen een fysiek sterke en jachtige Engelse ploeg komen ze simpelweg tekort. Hun leeftijd en gebrek aan tempo zullen hen opbreken. Zelfs als ze voorbij Engeland komen – wat onwaarschijnlijk is – wacht tegen Frankrijk of Spanje een nog grotere muur.
3. Engeland: Hart, maar geen topniveau
Voor het eerst in 60 jaar ruiken de Engelsen weer eens goud, maar de weg ernaartoe is allerminst koninklijk. Tuchel geeft toe dat ze geluk hebben gehad, vooral dankzij de schouders van Jude Bellingham – die met zes goals jacht maakt op de Gouden Schoen.

Maar laten we eerlijk zijn: een finale halen zou al een bonus zijn voor de nummer 4 van de wereld. Zelfs dan is Spanje of (vooral) Frankrijk een brug te ver.
2. Spanje: De rots in de branding
La Roja bereikt de halve finale met een defensief record dat in de boeken gaat: 649 minuten zonder tegendoelpunt, een WK-record. En dat terwijl ze pas in de kwartfinale voor het eerst werden gepasseerd.

Spanje is de geduchte tegenstander die iedereen vreest, maar ze missen nog net dat beetje extra dynamiek om de absolute top te verslaan. In twee eerdere confrontaties wonnen ze van Frankrijk, maar de derde keer – met deze Franse vierkoppige aanval – wordt de echte vuurproef.
1. Frankrijk: De klasse apart
Voorafgaand aan de kwartfinale tegen Marokko noemden we ze al de beste ploeg van het veld. Na die 2-0 overwinning – waarin Marokko geen enkele echte kans kreeg – is dat alleen maar bevestigd.
Mbappé jaagt op de Gouden Schoen en het eeuwige WK-record, maar hij is niet de enige. Olise, Dembélé, Doué en Barcola creëren overal gevaar. Hun aanval is simpelweg te dynamisch en te diep voor welke verdediging dan ook. De Franse defensie is dan misschien nog niet getest, maar met een middenveld dat de bal zo snel verovert en omzet, maakt dat weinig uit.

Tegen Spanje krijgen ze pas echt weerwerk, maar de extra motivatie is niet te onderschatten: ze verloren de laatste twee halve finales van La Roja (EK 2024 en Nations League). Dat gaan ze niet nog een keer laten gebeuren.
De slotsom:
Engeland kan stunten, Spanje kan stunten, en Argentinië kan Messi-golven creëren. Maar als we naar de vorm, de diepgang en de mentale veerkracht kijken, is er maar één ploeg die écht de wereldbeker in handen mag verwachten. Frankrijk is de enige halvefinalist die op elk niveau – van snelheid tot ervaring – de rest overklast. Wie hen verslaat, wint de beker. Maar de kans dat iemand hen verslaat, is klein.
Winnaar: Frankrijk.
Vandaag
-
08:51
Derde helft WK 2026: Halve Finales: Wie pakt de trofee?
-
06:53
Uitbuiting van uitzendkrachten geen gevolg van tekort aan arbeidsinspecteurs
-
04:55
Afwisselend zonnig met later kans op regen- en onweersbuien
-
02:57
Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm na vier jonge verkeersdoden in vijf dagen
-
00:59
Column: Tijdelijke maatregelen vragen blijvende openheid
-
00:02
Olieprijzen stijgen fors door escalatie VS-Iran over Straat van Hormuz
Gisteren
- Ismaël Holtuin bezorgt Suriname goud en brons op PanAm Aquatics Championships
- Leidinggevenden getraind om cyberrisico's beter te herkennen
- Trinidad & Tobago wil regionaal centrum worden voor kunstmatige intelligentie
- Discipline bij uitvoering staatsbegroting 2026
- Irak onderschept 375 kg goud in omvangrijke anti-corruptieoperatie
- Twee verkeersslachtoffers binnen korte tijd
- PRO: Vissterfte legt zwakke milieuhandhaving bloot
- De juridische paradox
- Derde helft WK 2026: Messi tussen voetbal, slavernij, racisme en nationale identiteit
- Grondbezitters in Coronie opgeroepen percelen te ontwikkelen
- Zonnig en warm, later kans op onweersbuien in binnenland
- Qatar neemt afscheid van visionair leider Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani
- Column: Van hoop naar realiteit, van de wereld naar dicht bij huis
- SLM gaat in hoger beroep tegen vonnis pensioenaanvulling oud-werknemers
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 932
- Duikers halen lichaam uit Parakreek na auto-ongeval
- LVV wil basisscholieren warm maken voor landbouw en voedselzekerheid
- Van wie is het eigenlijk?
- Derde helft WK 2026: De oude garde houdt stand
- 19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
- Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
- Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
- Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
- Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
- Derde helft WK 2026: Argentinië na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
- President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel