President Simons: Opdrachten worden alleen door mij gegeven en getekend
“Niemand kan u een opdracht geven namens mij. Of ik geef het u rechtstreeks, of u heeft het zwart-op-wit door mij ondertekend.” Duidelijke woorden van president Jenny Geerlings-Simons, woensdag, direct nadat zij op het presidentieel paleis vijftien ministers en drie onderministers van haar kabinet heeft beëdigd.
In haar beëdigingstoespraak tot de nieuwe bewindslieden gaf Simons aan dat dit de werkwijze en het principe zal zijn bij de uitvoering van het toekomstig beleid, omdat dit transparantie en eerlijkheid bevordert. “Het is omdat we het anders willen doen en dat ook beloofd hebben aan de samenleving,” zei Simons.
Het staatshoofd benadrukte dat opdrachten niet worden gegeven vanuit politieke partijen, thuis bij een minister of door wie dan ook, maar uitsluitend door haar. Zij riep de nieuwe bewindslieden op dit duidelijk over te brengen binnen hun politieke organisaties, thuis en overal waar zij verblijven. “Niemand mag u opdrachten geven, en niemand mag uw naam gebruiken om zaken te doen,” betoogde Simons.

Het nieuwe kabinet
Eenheid in regering nastreven
Eerder op de dag zei het staatshoofd tijdens een persmoment dat het in haar visie de taak van een president is om eenheid in de regering na te streven. Er is bij haar geen ruimte voor eilandjes. Verschillen in beleidsinzichten moeten besproken en goed gecommuniceerd worden. Dat betekent niet dat persoonlijke meningen niet worden gerespecteerd.
Zich richtend tot de nieuwe ministers en onderministers zei Simons: “We hebben vooraf met elkaar gesproken over het aanvaarden van deze taak, en over het werken aan de verbetering en versterking van wat al tientallen jaren beter kan in ons land. Het is een indringende en noodzakelijke opdracht dat ons bestuur effectiever en transparanter wordt – niet alleen vandaag, maar in alles wat we doen.”
Gisteren
- Ere wie ere toekomt
- Kind (4) komt om bij felle woningbrand in Klaaskreek
- Twee buitenlanders aangehouden voor illegale handel in dierlijke substanties
- President Simons: Opdrachten worden alleen door mij gegeven en getekend
- Nieuw kabinet op twee ministers na compleet
- Slachtoffer met vuisten bewerkt en beroofd van tas
- Voorzitter DNA: Parlement is geen verlengstuk van regering
- Gregory Rusland: Ik ben niet boven het volk, ik ben van het volk
- President Simons: Ik neem een taak op me die alles van mij zal vragen
- Jenny Geerlings-Simons, president van de Republiek Suriname
- BTW grote inkomstenbron, maar automatisering blijft uit
- Drie arrestanten ontsnappen uit cellenhuis politiebureau Uitvlugt
- Vooruitzicht op een nieuw politiek tijdperk in Suriname
- Mooie ochtend met onweersbuien in de middag
- Van generaal tot president: Buhari met eerbetoon begraven
- Onwettige herbenoeming CBvS-governor Roemer op de valreep gecorrigeerd
- Column: Mevrouw de president
- Nieuwe salarissen voor president, vp en ministers officieel ingegaan
Eergisteren
- Raghoebarsing pleit voor wettelijke verankering RVI-programma
- Reactie op: Collegiaal bestuur wat is dat?
- Bosbranden teisteren Zuid-Europa: waarom het risico toeneemt
- Caricom ziet in Simons sleutelrol voor Caribische ontwikkeling
- Strakke organisatie en ‘diepte’ investeringen bij aantreden nieuwe regering
- Regering: Behoed het onderwijs voor totale ondergang
- Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenmerken bosbouwjaar 2024
- Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel
- Schaduwzijde van het tuchtrecht
- Onweersbuien en afnemende regen
- Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvolle Axiom-ruimtevlucht
- Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Suriname
- Column: Een brief van Chan aan Jenny
- Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpositie blijft zwak