Ismaël Holtuin bezorgt Suriname goud en brons op PanAm Aquatics Championships
Holtuin kwam uit in de categorie heren 19 jaar en ouder en wist de 50 meter vrije slag op zijn naam te schrijven in een tijd van 22,85 seconden. Op de 100 meter vrije slag eindigde hij als derde en veroverde hij het brons in 50,40 seconden. Daarnaast behaalde hij een vijfde plaats op de 50 meter rugslag (26,95 seconden) en eindigde hij als tiende op de 50 meter vlinderslag (25,62 seconden).
De PanAm Aquatics Swimming Championships zijn de officiële continentale zwemkampioenschappen voor Noord-, Midden- en Zuid-Amerika en het Caribisch gebied. Het toernooi brengt de beste zwemmers uit de regio bijeen en geldt als een belangrijk internationaal podium voor talentontwikkeling en topsport. Suriname werd tijdens het kampioenschap vertegenwoordigd door drie zwemmers: Ismaël Holtuin, zijn broer Hassan Holtuin en Tyrell Mokkum.
Hassan Holtuin kwam uit in de categorie heren 16 tot en met 18 jaar. Zijn beste klassering was een achtste plaats op de 50 meter schoolslag in 30,84 seconden. Verder zwom hij de 50 meter vrije slag in 25,44 seconden, de 50 meter vlinderslag in 27,17 seconden en de 100 meter schoolslag in 1.11,12.
Tyrell Mokkum, eveneens uitkomend in de categorie 16 tot en met 18 jaar, nam deel aan vijf onderdelen. Hij noteerde tijden van 26,51 seconden op de 50 meter vrije slag, 27,35 seconden op de 50 meter vlinderslag, 32,29 seconden op de 50 meter schoolslag, 1.13,27 op de 100 meter schoolslag en 1.01,96 op de 100 meter vlinderslag.
De Surinaamse Zwembond spreekt van een uitstekend resultaat. Vooral de gouden en bronzen medaille van Ismaël Holtuin worden gezien als een beloning voor jaren van hard trainen, discipline en toewijding. Volgens de bond onderstrepen de prestaties de groei en het internationale niveau van de Surinaamse zwemsport.
De bond feliciteert Ismaël Holtuin, zijn coaches Fabienne Nabibaks en Vincent Babel, evenals Hassan Holtuin, Tyrell Mokkum en de overige begeleiders met hun prestaties tijdens het kampioenschap.
De definitieve officiële uitslagen worden door de organisatie gepubliceerd nadat de administratieve afhandeling van het toernooi, waaronder eventuele dopingcontroleprocedures, is afgerond.
Vandaag
-
06:53
Pawiroredjo: Sterkere fiscus moet gepaard gaan met betere bescherming belastingplichtige
-
04:55
Heet en overwegend droog, lokaal kans op een bui
-
02:57
Iran stelt voorwaarden voor heropening Straat van Hormuz, diplomaten bemiddelen
-
01:04
Asabina wil grondige evaluatie fiscale afspraken met goudmultinationals
-
00:00
OM geeft toestemming voor inzet Nederlandse reddingshonden bij zoektocht Leysner
Gisteren
- Jeugdcongres moet voorstellen opleveren voor nieuw jeugdbeleid
- Noorwegen rouwt om overlijden koning Harald V, zoon Haakon VIII volgt hem op
- Vader drieling wil kinderen in Paramaribo laten opgroeien
- Woning aan Sophialaan in vlammen opgegaan
- IHTC reikt diploma’s uit aan 18 afgestudeerden
- Nepal en China staken reddingsoperaties vanwege overstroming barrièremeer
- Canawaima hervat veerdienst tussen Suriname en Guyana
- Verdachte loopt schotwond op bij aanhouding aan De Boerbuiten
- Hoe zal Suriname overleven in de huidige wereldcrisis?
- Simons: Goudsector kan geen 'free-for-all' blijven
- Warme dag met later kans op lokale onweersbuien
- Panama en El Salvador roepen noodtoestand uit vanwege El Niño
- Column: Reciprociteit
- Miskin: 15% wordt uitbetaald, vakbeweging houdt vast aan verdere onderhandelingen
Eergisteren
- EAS: Minder stroom gebruiken lost structurele energieproblemen niet op
- Lijk aangespoeld bij Misahoi-strand in Klaaskreek
- DNA-leden vragen uitleg over nieuwe loadshedding EBS
- Copa gecertificeerd voor snellere passagiersafhandeling te Zanderij
- Politie bezorgd over drugs, alcohol en geweld onder jongeren
- Regering verhoogt lonen landsdienaren met 15%, geen akkoord met vakbeweging (update)
- Regering stelt Grassalco aansprakelijk voor vervuiling Moeroekreek
- Dodental vloedramp Nepal en Tibet naar 359, honderden vermist
- SOVA waarschuwt DNA: wetswijziging staatsbeslagen tast rechtsbescherming aan
- Gajadien: Belastingheffing mag economische groei niet afremmen
- Illegale activiteiten in binnenland jarenlang gedoogd
- Overwegend zonnig en warm, lokaal kans op bui
- Goudprijs daalt licht, maar blijft dichtbij hoogste niveau in drie maanden
- Column: Vernieuwde aanpak topsectie voetbal vereist
- Korpschef Pinas: Politiemensen die de fout ingaan worden aangepakt