Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen achter
NDP parlementariër Rabin Parmessar ziet graag dat de VHP de strijdbijl begraaft en de nieuwe coalitie alle ruimte geeft om zich voor te bereiden op een nieuw politiek beleid. Volgens de NDP’er is dat nodig, omdat nu blijkt dat de huidige regering onder leiding van de VHP grote financiële uitdagingen achterlaat voor de komende regering. “Die uitdaging is zo groot, dat we eind augustus een hoop zaken niet kunnen uitbetalen,” zegt Parmessar.
Als lid van de vaste parlementaire commissie van het ministerie van Financiën zegt Parmessar te weten dat de financiële situatie die wordt achtergelaten verre van rooskleurig is. “Eind juli zullen we met heel wat kunstgrepen in staat zijn betalingen te doen. De begroting moet worden aangepast om verdere uitgaven mogelijk te maken. Over de financieringsruimte zeg ik voorlopig nog niets, want dat is een andere zaak.”
Andere uitdagingen voor de nieuwe regering liggen volgens Parmessar op het gebied van wetgeving, met name het voorkomen dat Suriname op een zwarte lijst komt te staan van landen die weinig of niets doen om wetgeving aan te passen ter bestrijding van witwassen en de financiering van terrorisme. “Voor een aantal zaken hebben wij als oppositie tevergeefs aangedrongen op transparantie en voortvarendheid. De regering heeft ons genegeerd en geen antwoorden gegeven. Nu komen zaken naar boven die we zullen moeten aanpakken,” stelt Parmessar.
Parmessar doet een beroep op de VHP, en in het bijzonder op de verantwoordelijken binnen die partij, om mee te werken aan het proces van normalisatie. “Er is rust nodig. Als ik de VHP goed inschat, zou het niet moeilijk moeten zijn om, net zoals wij dat in 2020 hebben gedaan, mee te werken aan het proces van normalisatie.”
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Eergisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte