Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen achter
NDP parlementariër Rabin Parmessar ziet graag dat de VHP de strijdbijl begraaft en de nieuwe coalitie alle ruimte geeft om zich voor te bereiden op een nieuw politiek beleid. Volgens de NDP’er is dat nodig, omdat nu blijkt dat de huidige regering onder leiding van de VHP grote financiële uitdagingen achterlaat voor de komende regering. “Die uitdaging is zo groot, dat we eind augustus een hoop zaken niet kunnen uitbetalen,” zegt Parmessar.
Als lid van de vaste parlementaire commissie van het ministerie van Financiën zegt Parmessar te weten dat de financiële situatie die wordt achtergelaten verre van rooskleurig is. “Eind juli zullen we met heel wat kunstgrepen in staat zijn betalingen te doen. De begroting moet worden aangepast om verdere uitgaven mogelijk te maken. Over de financieringsruimte zeg ik voorlopig nog niets, want dat is een andere zaak.”
Andere uitdagingen voor de nieuwe regering liggen volgens Parmessar op het gebied van wetgeving, met name het voorkomen dat Suriname op een zwarte lijst komt te staan van landen die weinig of niets doen om wetgeving aan te passen ter bestrijding van witwassen en de financiering van terrorisme. “Voor een aantal zaken hebben wij als oppositie tevergeefs aangedrongen op transparantie en voortvarendheid. De regering heeft ons genegeerd en geen antwoorden gegeven. Nu komen zaken naar boven die we zullen moeten aanpakken,” stelt Parmessar.
Parmessar doet een beroep op de VHP, en in het bijzonder op de verantwoordelijken binnen die partij, om mee te werken aan het proces van normalisatie. “Er is rust nodig. Als ik de VHP goed inschat, zou het niet moeilijk moeten zijn om, net zoals wij dat in 2020 hebben gedaan, mee te werken aan het proces van normalisatie.”
Vandaag
-
10:45
Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af
-
08:47
Wie heeft de macht werkelijk in handen?
-
06:51
Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
-
04:54
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:56
VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
-
00:58
Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
-
00:01
Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie