SVB laat FIFA-dwang zwaarder wegen dan vonnis rechter
De rechter had de SVB vrijdag veroordeeld om de verkiezing op te schorten en niet te houden op 2 mei. Er moest een definitieve beslissing worden genomen over het lidmaatschap van de eisende bonden door een daartoe bevoegde instantie. De eisers – Real Moengotapoe, Sociaal Culturele Vereniging Sophia's Lust, Higway Star Sport & Handelmaatschappij NV, Sportvereniging Botopasi, Team of Key Sport & Handelmaatschappij NV, SV Sunny Point, SV Junior 2014, SV Kampong Baroe, Sociaal Culturele Sportvereniging Acoconut – zijn geroyeerd. Hetzelfde geldt voor SNL. Tot de rechter hadden zich ook gewend in dezelfde zaak de kandidaten: Rodney Oldenstam, Rahiem Kurban, Ravin Changoer, Magnolia Woerdings, Delano Landvreugd, Ewald Gefferie en Jo-Ann Caupain. De advocaten van de eisers waren Ricky Tjon-A-Joe en Iris Nazir.
Het congres is na een onderhoud met vertegenwoordigers van FIFA en Concacaf gisteren tóch gehouden. "FIFA heeft ons duidelijk gemaakt dat er onmiddellijke schorsing zou volgen als de verkiezing niet door zou gaan", legt Dayasankar Mathoera uit in gesprek met Starnieuws. Mathoera die de nieuwe voorzitter is, benadrukt dat het hoogste orgaan van de SVB zich uitgesproken heeft over de tien lidbonden. Hun lidmaatschap is beëindigd. De vergadering werd voorgezeten door John Krishnadath, de aftredende voorzitter, die ook aanwezig was bij het gesprek met FIFA-vertegenwoordiger Bruno Comicholi, die uit Zwitserland was overgevlogen, en Howard McIntosh van Concacaf.

Dayasankar Mathoera aan het woord. Achter hem (rechts) John Krishnadath.
Krishnadath en Mathoera zitten niet op één lijn en hadden beiden hun eigen advocaat. Krishnadath werd bijgestaan door Anne-Marel Linger en Mathoera door Alwin Baarh. Krishnadath zegt aan Starnieuws dat tijdens de bespreking met FIFA/Concacaf er twee meningen waren. Het ging om de verkiezing uit te stellen en de negen clubs die naar de rechter waren gestapt op basis van een overgangsregeling in de nieuwe statuten het lidmaatschap te geven, waardoor ze stemrecht hadden. Dan kon de lijst-Oldenstam meedoen. Hierin kon Krishnadath zich terugvinden. Dit voorstel heeft het niet gehaald. Besloten werd dat de negen clubs en de kandidatenlijst van Oldenstam uitgenodigd zouden worden om als gast aanwezig te zijn, waarbij het congres over hun lot zou beslissen. De eisers zijn niet ingegaan op dit voorstel en hielden zich vast aan het vonnis van de kantonrechter. Krishnadath vindt het jammer dat zaken zo zijn gelopen. Hij heeft slechts zijn statutaire verplichtingen vervuld tijdens het congres.
Mathoera voert aan dat FIFA duidelijk heeft gemaakt wat de gevolgen zouden zijn als de verkiezing werd uitgesteld. "We hebben uit respect voor de rechter de verkiezing na middernacht gehouden, niet op 2 maar op 3 mei. En de algemene ledenvergadering heeft beslist over het beëindigen van het lidmaatschap van de tien clubs. Een schorsing hield in dat FIFA gelijk zou stoppen met het overmaken van gelden naar de SVB. Het nationale elftal zou niet meer mee kunnen doen aan de Concacaf Gold Cup, WK-kwalificatiewedstrijden en diverse projecten zouden worden stopgezet.” Volgens Mathoera zou het jaren duren voordat de SVB weer zou kunnen meedoen. Er zou een normalisatiemissie van de FIFA worden ingesteld. De gevolgen waren volgens hem te groot.
De groep-Oldenstam vraagt zich af of Suriname nog een rechtsstaat is als niet het vonnis van de kantonrechter geldt, maar de regels van de FIFA. Op deze manier is de soevereiniteit van het land aan de kant geschoven en via onethische foefjes is getracht het vonnis te omzeilen. De clubs beraden zich met hun advocaten over de acties die ondernomen worden tegen de SVB. Gekozen zijn op het omstreden congres: Dayasankar Mathoera, ondervoorzitter Faizal Abdoelgafoer en de leden: Bidjaikoemar Mankoe, Roy Samuels, Wendy Derveld en Mike Antonius.
U kunt het vonnis van de kortgedingrechter hier downloaden.
Documenten:
Vandaag
-
19:43
BLTO heft staking op, maar actieplan blijft van kracht
-
17:44
Het verleden is nog zichtbaar in de regering Simons
-
15:49
Van Dijk en Punwasi herkozen in Advocaten Tuchtcollege
-
12:45
Man vast na verduistering SRD 60.000 voor houttransport in Meerzorg
-
10:47
Wereld Kinderkankerdag: Samen bouwen aan hoop, zorg en betere overleving
-
08:50
Monorath: Vreemdelingenbeleid moet integraal worden aangepakt, boetegelden ‘levensader’
-
06:52
Tarique Rahman wil Bangladesh democratischer maken na verkiezingsoverwinning
-
04:54
Warm en vochtige zondag
-
00:59
Veertig kampen ontmanteld bij grootschalige operatie in Royal Hill–Redi Bergi gebied
-
00:58
Suriname verdrinkt in bonden
-
00:00
Institutionele zelfverrijking onder het mom van 'synchronisatie'
Gisteren
- NCD-afdeling krijgt groen licht voor uitvoering jaarplan 2026
- Honden paraderen tijdens carnaval in Rio; protest tegen dierenmishandeling
- Directeur Belfor met pensioen na 33 jaar bij Arbeid
- Cassatierechtspraak, college van pg's en het geweten van de rechtsstaat
- Dood Navalny veroorzaakt door gif van pijlgifkikkers
- Illegale landingsbaan en semi-duikboot in aanbouw ontdekt in Witagron
- BGVS meldt verlies van US$ 1,3 miljoen aan vervallen medicijnen
- Brand in olieraffinaderij in Havana verergert Cubaanse brandstofcrisis
- Kan politiek Suriname werkelijk ontwikkelen?
- LVV start trainingstraject om lokale kipproductie fors te vergroten
- Warme dag met kans op verspreide buien
- Merz waarschuwt: 'De regels van de wereldorde bestaan niet meer'
- Regering verlaagt royalty goudsector voor 6 maanden naar 3,5% voor grip sector
- Politie kampt met groot personeelstekort; boetegelden ingezet voor herstel voertuigen
Eergisteren
- Hervorming van de rechterlijke macht niet om wat was, maar voor wat komt
- Cubanen: 'Mexico heeft ons niet in de steek gelaten'
- Administratieve vermelding minister Bee geen inhoudelijke betrokkenheid
- Bestuurdersverantwoordelijkheid inzake de externe accountant
- Verkiezingen Bangladesh 2026: wie won, wie verloor en wat staat er te gebeuren?
- Man aangehouden na zware mishandeling en bedreiging van partner
- Loonreeksen rechters lopen op tot ruim SRD 600.000 per maand
- Salarisstrook SRD 1 miljoen pg duikt op na kritiek Van der San
- Monorath: Duizenden vreemdelingen zonder geldige verblijfsstatus drukken zwaar op voorzieningen
- Politie onderzoekt ontploffing na overlijden man
- Woning volledig in de as gelegd bij brand; gezin van vijf dakloos
- LVV bespaart SRD 30 miljoen door werkzaamheden in eigen beheer
- Mia Mottley: 'Onze missie is armoede bestrijden en onrecht aanpakken'
- Afwisselend bewolkt met kans op lokale buien
- Regering staat achter hervorming rechterlijke macht; benadrukt constitutionele zorgvuldigheid
- Column: Wanneer een wet klopt, maar moreel ontspoort
- LVV doet aangifte wegens onbevoegde beheersdaden op terreinen in Tibiti