Vriendengroep Himmat viert 40 jaar van toewijding en inzet
Vriendengroep (VG) Himmat, opgericht in 1985, markeert met trots haar 40-jarig jubileum als een inspirerend voorbeeld van maatschappelijke betrokkenheid en humanitair werk. Deze vriendengroep is gestoeld op een gemeenschappelijke interesse voor sport, gedeelde ervaringen, regelmatig contact en samen dingen doen. Het initiatief tot oprichting van VG Himmat is genomen door Soerin Malhoe samen met Prem Jewlal, Sattan Nankoesingh en Singh Ramcharan.
VG Himmat is geen rechtspersoon (vereniging of stichting) en heeft ook geen formeel bestuur. Naarmate het aantal 'vrienden' groeide is er een informele structuur ontwikkeld. Om de groep bij elkaar te houden, het plannen en organiseren van activiteiten, relaties onderhouden, donoren en sponsoren zoeken voor het sociaal werk en de communicatie binnen de groep is een Kern ingesteld. De Kern legt jaarlijks inhoudelijk en financieel verantwoording af aan de vriendengroep.
In de afgelopen 40 jaar heeft VG Himmat zich sterk gemaakt om het leven van sociaal zwakkeren in Suriname te verbeteren. Dat doet de VG met het Goede doelen project SU, een van de meest bewonderenswaardig initiatieven van de VG. In dit project werkt VG Himmat samen met twee partners in Suriname; dat zijn Stichting OHM en de firma Matesa. In dit jubileumjaar is de 28e container met hulpgoederen naar Suriname verscheept. De hulpgoederen waaronder -rolstoelen, rollators, incontinentie luiers, postoelen sporttenues, voetballen en speelgoed voor de allerkleinsten - zijn op 8 maart verdeeld onder de mensen die dit de harst nodig hebben. Op zondag 9 maart heeft de VG donaties gedaan aan een aantal (zorg)instellingen.

De kernwaarden van VG Himmat - respect, transparantie en gelijkwaardigheid - gecombineerd met de intrinsieke motivatie om te helpen vanuit liefde voor ‘de ander’, vormen het fundament voor alles wat VG Heimat doet. De groep zet zich volledig op vrijwillige basis in, waarbij leden niet alleen hun tijd, expertise en netwerk inzetten maar ook hun eigen kosten zoals vliegtickets en verblijf, betalen. In tegenstelling tot 'professionele hulporganisaties' waarbij een substantieel deel van de bijdragen opgaat aan organisatiekosten, blijft er bij VG helemaal niets aan de strijkstok hangen. Gedoneerde goederen komen via het netwerk van sponsoren en de vrijwillige inzet van de VG volledig terecht bij de hulpvrager. Hierdoor hebben donateurs vertrouwen in VG Himmat en gaan zij een meerjaren commitment aan.
Alle activiteiten die Himmat in Nederland of in Suriname uitvoert, is het resultaat van een collectieve inspanning van de vrienden. Dat betreft de deelname aan voetbaltoernooien, de BBQ-trainingen, het maken van het Himmat-jaarmagazine tot de uitvoering van het Goede Doelenproject SU. De kracht van Himmat is dat de leiders haarfijn aanvoelen welke kwaliteiten van individuele vrienden waarvoor ingezet dient te worden om een optimaal resultaat of product te krijgen. Voor hun uitzonderlijke inzet voor het sociaal werk in Suriname zijn twee leiders van VG Himmat te weten Farid Habib en Soerin Malhoe, door de president van de Republiek Suriname onderscheiden. Farid Habib is onderscheiden tot Ridder in de Ere Orde van de Gele Ster en Soerin Malhoe tot Officier in de Ere Orde van de Palm.
Namens de Kern,
Stanley Ramkhelawan
vghimmat@gmail.com.
Vandaag
Gisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's
Eergisteren
- Druk op Guyanese parlementsvoorzitter om mediabeperkingen op te heffen
- Afro Caraïbische Educatie Academie reikt eerste certificaten uit
- De onbegrijpelijke visummuur voor Suriname
- Man (64) zwaar toegetakeld met stroomkabel na burenruzie; verdachte aangehouden
- Gewapende roofoverval op goudzoekerskamp in Pikin Kawina
- China blijft kolencentrales bouwen ondanks bloeiende zonne- en windenergiesector
- Medische Zending-poli Coeroeni officieel geopend
- Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
- Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
- Suriname: crisis in slow motion
- Zon en lokale buien
- Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
- Column: Hervormen, ja, maar niet blind
- Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
- Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op