Vriendengroep Himmat viert 40 jaar van toewijding en inzet
Vriendengroep (VG) Himmat, opgericht in 1985, markeert met trots haar 40-jarig jubileum als een inspirerend voorbeeld van maatschappelijke betrokkenheid en humanitair werk. Deze vriendengroep is gestoeld op een gemeenschappelijke interesse voor sport, gedeelde ervaringen, regelmatig contact en samen dingen doen. Het initiatief tot oprichting van VG Himmat is genomen door Soerin Malhoe samen met Prem Jewlal, Sattan Nankoesingh en Singh Ramcharan.
VG Himmat is geen rechtspersoon (vereniging of stichting) en heeft ook geen formeel bestuur. Naarmate het aantal 'vrienden' groeide is er een informele structuur ontwikkeld. Om de groep bij elkaar te houden, het plannen en organiseren van activiteiten, relaties onderhouden, donoren en sponsoren zoeken voor het sociaal werk en de communicatie binnen de groep is een Kern ingesteld. De Kern legt jaarlijks inhoudelijk en financieel verantwoording af aan de vriendengroep.
In de afgelopen 40 jaar heeft VG Himmat zich sterk gemaakt om het leven van sociaal zwakkeren in Suriname te verbeteren. Dat doet de VG met het Goede doelen project SU, een van de meest bewonderenswaardig initiatieven van de VG. In dit project werkt VG Himmat samen met twee partners in Suriname; dat zijn Stichting OHM en de firma Matesa. In dit jubileumjaar is de 28e container met hulpgoederen naar Suriname verscheept. De hulpgoederen waaronder -rolstoelen, rollators, incontinentie luiers, postoelen sporttenues, voetballen en speelgoed voor de allerkleinsten - zijn op 8 maart verdeeld onder de mensen die dit de harst nodig hebben. Op zondag 9 maart heeft de VG donaties gedaan aan een aantal (zorg)instellingen.

De kernwaarden van VG Himmat - respect, transparantie en gelijkwaardigheid - gecombineerd met de intrinsieke motivatie om te helpen vanuit liefde voor ‘de ander’, vormen het fundament voor alles wat VG Heimat doet. De groep zet zich volledig op vrijwillige basis in, waarbij leden niet alleen hun tijd, expertise en netwerk inzetten maar ook hun eigen kosten zoals vliegtickets en verblijf, betalen. In tegenstelling tot 'professionele hulporganisaties' waarbij een substantieel deel van de bijdragen opgaat aan organisatiekosten, blijft er bij VG helemaal niets aan de strijkstok hangen. Gedoneerde goederen komen via het netwerk van sponsoren en de vrijwillige inzet van de VG volledig terecht bij de hulpvrager. Hierdoor hebben donateurs vertrouwen in VG Himmat en gaan zij een meerjaren commitment aan.
Alle activiteiten die Himmat in Nederland of in Suriname uitvoert, is het resultaat van een collectieve inspanning van de vrienden. Dat betreft de deelname aan voetbaltoernooien, de BBQ-trainingen, het maken van het Himmat-jaarmagazine tot de uitvoering van het Goede Doelenproject SU. De kracht van Himmat is dat de leiders haarfijn aanvoelen welke kwaliteiten van individuele vrienden waarvoor ingezet dient te worden om een optimaal resultaat of product te krijgen. Voor hun uitzonderlijke inzet voor het sociaal werk in Suriname zijn twee leiders van VG Himmat te weten Farid Habib en Soerin Malhoe, door de president van de Republiek Suriname onderscheiden. Farid Habib is onderscheiden tot Ridder in de Ere Orde van de Gele Ster en Soerin Malhoe tot Officier in de Ere Orde van de Palm.
Namens de Kern,
Stanley Ramkhelawan
vghimmat@gmail.com.
Vandaag
Gisteren
- De zaak-Maduro is geen drugszaak — het is een aanval op staatsimmuniteit
- Veertien jongeren ronden Wanica Heroes succesvol af
- Colombia bereidt zich voor op vluchtelingeninstroom
- Cognitieve dissonantie als politieke infrastructuur
- Alberg nieuwe directeur van SAIL: Focus op herstel visverwerking en export
- Parlementaire commissie volgt Caricom-standpunt over Venezuela
- Nederland stopt gezamenlijke anti-drugsacties met VS in Caribisch gebied
- BBS-topman doet aangifte tegen bondsvoorzitter om vermeende beschuldigingen
- LVV: Geen algemeen exportverbod: Suriname mag vis blijven exporteren naar de VS
- Internationale kritiek op ontvoering Maduro tijdens spoedbijeenkomst VN-Veiligheidsraad
- Bewolkt, zonnige perioden en buien
- Galibi al twee weken zonder water en stroom: Alles staat stil, dit is een ramp
- Column: Wie mag een president uit bed lichten?
- Wereldwijde machtsstrijd: Venezuela en Groenland centraal
Eergisteren
- Het gas-to-shoreproject van president Simons
- Veelbelovend voorstel tot oplossing strandt op weigering SVB
- China’s oliebelangen in Venezuela: grote investeerder en belangrijke afnemer
- Vrouw kapt partner met kapmes
- Nicolás Maduro verschijnt kalm in rechtbank New York; pleit onschuldig
- President installeert nieuwe Deviezencommissie voor versterking economisch beleid
- Eerbetoon aan Johan Henri Eliza Ferrier (1910–2010)
- Afgezette Venezolaanse president Maduro voor Amerikaanse rechtbank
- Telting: Geen ruimte voor politieke benoemingen, deskundigheid centraal bij SLM
- Vonnis leidend in zaak Nassylaan 43; partijen trekken verschillende conclusies
- Interim-leider Venezuela zoekt samenwerking met VS na arrestatie Maduro
- Wisselvallig weer verwacht met buien
- Wie is 'tsarina' Delcy Rodriguez, de waarnemend president van Venezuela?
- PRO: Wat de aanval op Venezuela betekent voor kleine staten
- Column: Hoop en verbondenheid in een onzekere wereld
- OPEC houdt productie voorlopig gelijk na spanningen rond Venezuela